Jsem vyhořelá na rodičovské a nevím jak z toho ven

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 10:05
jsem vyhořelá a nevím jak z toho ven

Dobrý den maminky,

jdu si pro radu, třeba vás napadne něco, co mě ne :D

Jsem doma s dcerou už 3 roky, manžel často v práci, já na dceru sama, manžel pomáhá, i když měl taky období, kdy měl všeho po krk a vše nechal na mě, trvalo to asi půl roku, ale poslední 2 měsíce už zase funguje jako dřív, když je doma, pomůže, že třeba uvaří, občas vezme dceru ven a tak..

Dcera od miminka náročná, já první měsíce silné poporodní blues, záněty v prsu, dcera koliky, nespala, to ji vydrželo skoro celý rok, budila se co hodinu, posléze co 2 hodiny, pak kolečko, přebalování, krmení, nošení, než zase usla, usla na hodku max dvě, den co den, noc co noc, do toho přes den pláč, masírovala jsme bříško a tak, pořád dokola, v kočárku řvala, nemohl s ní člověk zastavit, ve 4m bojkot kočárku, tak i s problémy se zády jsem praktikovala nošení v nosítku, ale že by v něm byla extra klidná se říct nedá, ale lepší než kočárek..

Po roce přišlo nějaké první období vzdoru či něčeho takového, chodila, teda běhala, lezla do výšek, byla jak kamikaze, vztekala se kvůli všemu, řev a vztekání náš běžný den, venku za ruku odmítala chodit, chtěla utíkat, válela se po zemi, to přešlo až po 5 m kdy konečně začala chodit za ruku bez toho, aby byla hodinová scéna, 5 minut chůze a vše nanovo..

Nějak jsme to přežili, i když já značně strhaná a nastalo krátké období klidu, v té době jsme odešli do zahraničí a jsme tu dosud, takže já na vše sama zase..naštěstí po pár měsících jsme si našla i nějaké kamarádky, i když musím za nimi dojíždět, nežijí tam, kde my..opadlo i období, kdy s ní nešlo vlézt do autobusu, kdy řvala a nechtěla sedět, já pomalu zešedivěla..

No a ted problém, ted jsou dceři 3 roky, chodí 3× týdně do školky na dopoledne, čekám, kdy mi ji vezmou na celý týden, abych si mohla hledat práci, tady nic není a musim dojíždet a za 3× dopo to nestihnu..no a já mám 3 dopo pro sebe, na učení jazyka, na cokoliv, mám tu kamarádky už i se kterými se mohu někde stýkat, dcera je klidnější, i k dyž vzteklá je pořád, prosazuje si své, často jsou scény, zvlášt když neco nesmí, naštěstí opadlo i období, kdy na mě byla fixlá, byla stále jen se mnou, i školku dává docela dobře, občas pobrekává, ale nic tragického, ještě před podzimem, nechtěla jít ven ani s tátou..takže by se dalo říct, nastalo lepší období a hlavně, má 3 dopo pro sebe, na co si stěžuje..

jenže já jsme prostě nějaká vyhořelá, dcera už i spí dobře, vzbudí se třeba sice 3× za noc, ale skoro hned usne, jo jsou vyjímky, ale i tak, já spím nějakých 8 hodin a stejně každé ráno jsme jak po tahu, jsem stále strašně unavená, bez energie, nebaví me si s ní hrát, chodit ven (do ted jsme chodily za každého počasí ven, dopo i odpo, nesnášela jsme být doma a ted? nejsem schopna se vykopat, tak často dřepíme doma, už jsme i dala dceru k televizi, abych ji zabavila, já sama sedím a čučím do prázdna..vadí mi to..ale nevím co s tím..ale ne pořád, ale občas a když už nekam jdem, jsme z toho vyřízená, navíc tady u ns na vesnici se nedá nic dělat, nic tu není, díky bohu za sníh a bobování aspon..

no a ty 3 dopo, potřebovala bych se učit ten jazyk, chtěla bych cvičit, nejsme ve formě, navíc se pořád láduju sladkým, dřív jsme zdravě vyvářela, pekla, ted? dělám pár jídel, ty nejrychlejší, testoviny s něčím a nazdar (dcera je odmala nejedlík, prostě uvařím a sní 2 sousta, tak mě to přestalo bavit), tloustnu a nejsme schopna s tím neco dělat..

ted se od 9 chystám s dcerou bobovat, jindy už jsme byly venku, ted? sedím tu v pyžamu a nejsme schopna se ani dokopat do sprchy, tak nevím, kdy vyjdeme, vůbec se mi nechce, ještě jak je ta zima, mrzne, venku šero..třeba i hlavu si kolikrát umyju až druhý den, i tato činnost mě obtěžuje, mám mastné vlasy, nikam nejedem, na ven nasadím čepici a je to, taková jsme nikdy nebyla, težko se to vysvětluje, ale fakt mě i tato činnost unavuje.. 8o

no já nevím co se sebou, včera jsme otevřela učebnici, když byla malá ve školce, od 8-12 čas pro mě..a 15 min zírala na jednu stránku a zas to zavřela, pustila si film a ani nevím o čem byl, nejsme schopna to ani vnímat, prostě ležím jak mrtvola a vypnuto, totálně..vždy si říkám, odpo budu s dcerou blbnout, měla jsme dopo volno, budu mít energii, nemám, byly jsme bobovat včera odpo asi hodku a já byla uplne ko..

já nevím co to se mnou je, nikdy jsme nebývala lína, jasně, byly dny, kdy člověk chce lenošit a válet se s knihou, ale tohle? ani mě nebaví se scházet s těma holkama co mají taky děti, nejraději bych se zavřela v ložnici, hodila po sobě deku a nic víc..i manžel už si toho všiml, hlavně, že sjme večně podrážděná, unavená, nemám chut na sex, nic..

dřív, když třeba manžel vzal malou ven, já místo toho, abych si odpočala uklízela, to co nedávám s dcerou, nesmáším nepořádek? r¨ted? byla ve školce a já se musela hodinu přemlouvat, abych aspon vytřela, no..nějak jsme to ošudlala tu podlahu, bez zájmu, je mi to jedno..

jsme fakt vyhořelá a nevím jak se nastartovat, dcera málo mluví, měla bych si s ní víc povídat a i tato činnost mi dává zabrat, nevím co říkat, nejraději bych jen mlčela..

co s tím? depresi nemám, jen se cítím strašně unavená, bez energie, laxní, bez zájmu a podrážděně, všechno mi vadí, rozčiluje, na dceru nemám nervy, když zlobí..

Reakce:
Kaci89
Kecalka 397 příspěvků 19.01.19 10:40

Proste se musis premoct,ten prvni impuls a pak to pujde samo.na me uz „lezlo“ neco podobnyho ale proste se tim nesmis nechat pohltit.jak to treba delam takhle: rano vstanu driv nez syn,dam si vodu s citronem,pekne me to nastartuje.v klidu kaficko a cigaretku(ano vim,to neni v poradku).a mam urcene ze pak si jdu proste hodit sprchu,vycistim si zuby a oblicej,prevlecu se navonim a hned se citim lip.malej vstane,nakrmim ho a jedu dal,snazim se cely den nezastavit.udelam si dzban bylinek na dobrou pohodu,pustime si hudbu.a zacnu varit a vzdy umyji hned nadobi.proste se nesmim zastavit.po obede jdeme aspon na 2hodky ven kdyz pocasi dovoli.pak kolem 4-5 prijde chlap a jdu cvicit at se deje ,co se deje.to me tak silene doda energii,ten dobry pocit ze neco delam pro sebe.dam sprsku a vsichni jsme spolu ,bud nekam zajedem si koupit neco pro radost nebo jsme proste doma a hrajem si.vecer vykoupu syna,ja si vycistim zuby a oblicej a poklidim hracky atd at rano prijdem do uklizeneho a jdeme vsichni spat.

ka2ka
Extra třída :D 13745 příspěvků 19.01.19 10:59

zkus si nechat vyšetřit štítnou, ta únava a neschopnost cokoliv může být od snížené funkce

Jasom
Povídálka 47 příspěvků 19.01.19 11:12

Ahoj, ja ti poradím hudbu. Mňa neskutočne nabíja pozitívnou energiou. Ja napríklad neznášam žehlenie, tak si ho musím nejak spríjemniť, aby som to prežila. Oblečiem si šaty obujem tie najvyššie štekle a pustím si hudbu. Tancujem si pri tom. Zabávam sa. U mňa ide hudba vždy lebo je tóľko musov čo treba urobiť. Tiež to tak beriem musím pozmývať, musím uvariť… To čo prežívaš je iba obdobie, ktoré prejde. Začni u seba, aby si sa cítila krásne a bola zo sebou spokojná.

anupati
Kelišová 6576 příspěvků 19.01.19 12:26

Tak já se cítím podobně.Jsme s Vánocemi už měsíc doma a chybí mi režim.Nejak mi začíná být jedno,jestli to udělám teď,odpoledne,zí­tra…má vůbec cenu něco dělat?Co uklidím,za 20 minut mladší rozhází…atd přitom fakt mám co dělat.Delam z domu do práce,ale jak jsem jen doma,zavřená,nějak se mi přestává chtít,i s tím jídlem,jojo …úplně mi zmizel ten drive.Tah na bránu,proflakam takového času,který mi přitom běžné chybí…když jsem v rytmu,tak přesně vím,co dál bych potřebovala (dát dohromady papíry,smlouvy atd.) a nestíhám,teď bych čas měla…a prokrastinuju tady…U nás je to tím,že nemůžeme ven…začaly mi splývat dny,vypadly kroužky,„nemu­sím“nic…Mě vždycky nakopaval pohyb,pobyt venku,cvičení…když se donutím,tak se rozhybu.A prostě režim.Naplanovat si,napsat na další den,co prostě uděláš,nepřemýšlet nad tím a jet…Ale u sebe vím,že to záhy skončí,hned jak holky nastoupí do školky zpět a já zase budu „muset“, rozhýbu se, rozjezdu…a nebudu stíhat…a paradoxně toho stihnu mnohem víc než když jsem jen doma…Já myslím,že prostě máš ten luxus se v tom „rochnit“s pr­ominutím.Fakt to nemyslím zle,u mě totálně dekadence.

anupati
Kelišová 6576 příspěvků 19.01.19 13:13

Jo a taky si myslím, že je to obdobím. Zimou, a ta letošní je obzvlášť bez sluníčka…tak jestli je u vas dnes jako u nás, bez si nechat pořádně dobít baterky hned po obědě. A pak taky- když člověk dlouhodobě přetahuje (spánkový deficit a další radosti mateřské),tak většinou se ten dopad projeví právě až je ta pohoda, až zvolnis… Nějaká kontrolka to vyhodnotí, že je teď na to prostor :)

Karolinka99
Povídálka 28 příspěvků 19.01.19 13:25
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky,

jdu si pro radu, třeba vás napadne něco, co mě ne :D

Jsem doma s dcerou už 3 roky, manžel často v práci, já na dceru sama, manžel pomáhá, i když měl taky období, kdy měl všeho po krk a vše nechal na mě, trvalo to asi půl roku, ale poslední 2 měsíce už zase funguje jako dřív, když je doma, pomůže, že třeba uvaří, občas vezme dceru ven a tak..

Dcera od miminka náročná, já první měsíce silné poporodní blues, záněty v prsu, dcera koliky, nespala, to ji vydrželo skoro celý rok, budila se co hodinu, posléze co 2 hodiny, pak kolečko, přebalování, krmení, nošení, než zase usla, usla na hodku max dvě, den co den, noc co noc, do toho přes den pláč, masírovala jsme bříško a tak, pořád dokola, v kočárku řvala, nemohl s ní člověk zastavit, ve 4m bojkot kočárku, tak i s problémy se zády jsem praktikovala nošení v nosítku, ale že by v něm byla extra klidná se říct nedá, ale lepší než kočárek..

Po roce přišlo nějaké první období vzdoru či něčeho takového, chodila, teda běhala, lezla do výšek, byla jak kamikaze, vztekala se kvůli všemu, řev a vztekání náš běžný den, venku za ruku odmítala chodit, chtěla utíkat, válela se po zemi, to přešlo až po 5 m kdy konečně začala chodit za ruku bez toho, aby byla hodinová scéna, 5 minut chůze a vše nanovo..

Nějak jsme to přežili, i když já značně strhaná a nastalo krátké období klidu, v té době jsme odešli do zahraničí a jsme tu dosud, takže já na vše sama zase..naštěstí po pár měsících jsme si našla i nějaké kamarádky, i když musím za nimi dojíždět, nežijí tam, kde my..opadlo i období, kdy s ní nešlo vlézt do autobusu, kdy řvala a nechtěla sedět, já pomalu zešedivěla..

No a ted problém, ted jsou dceři 3 roky, chodí 3× týdně do školky na dopoledne, čekám, kdy mi ji vezmou na celý týden, abych si mohla hledat práci, tady nic není a musim dojíždet a za 3× dopo to nestihnu..no a já mám 3 dopo pro sebe, na učení jazyka, na cokoliv, mám tu kamarádky už i se kterými se mohu někde stýkat, dcera je klidnější, i k dyž vzteklá je pořád, prosazuje si své, často jsou scény, zvlášt když neco nesmí, naštěstí opadlo i období, kdy na mě byla fixlá, byla stále jen se mnou, i školku dává docela dobře, občas pobrekává, ale nic tragického, ještě před podzimem, nechtěla jít ven ani s tátou..takže by se dalo říct, nastalo lepší období a hlavně, má 3 dopo pro sebe, na co si stěžuje..

jenže já jsme prostě nějaká vyhořelá, dcera už i spí dobře, vzbudí se třeba sice 3× za noc, ale skoro hned usne, jo jsou vyjímky, ale i tak, já spím nějakých 8 hodin a stejně každé ráno jsme jak po tahu, jsem stále strašně unavená, bez energie, nebaví me si s ní hrát, chodit ven (do ted jsme chodily za každého počasí ven, dopo i odpo, nesnášela jsme být doma a ted? nejsem schopna se vykopat, tak často dřepíme doma, už jsme i dala dceru k televizi, abych ji zabavila, já sama sedím a čučím do prázdna..vadí mi to..ale nevím co s tím..ale ne pořád, ale občas a když už nekam jdem, jsme z toho vyřízená, navíc tady u ns na vesnici se nedá nic dělat, nic tu není, díky bohu za sníh a bobování aspon..

no a ty 3 dopo, potřebovala bych se učit ten jazyk, chtěla bych cvičit, nejsme ve formě, navíc se pořád láduju sladkým, dřív jsme zdravě vyvářela, pekla, ted? dělám pár jídel, ty nejrychlejší, testoviny s něčím a nazdar (dcera je odmala nejedlík, prostě uvařím a sní 2 sousta, tak mě to přestalo bavit), tloustnu a nejsme schopna s tím neco dělat..

ted se od 9 chystám s dcerou bobovat, jindy už jsme byly venku, ted? sedím tu v pyžamu a nejsme schopna se ani dokopat do sprchy, tak nevím, kdy vyjdeme, vůbec se mi nechce, ještě jak je ta zima, mrzne, venku šero..třeba i hlavu si kolikrát umyju až druhý den, i tato činnost mě obtěžuje, mám mastné vlasy, nikam nejedem, na ven nasadím čepici a je to, taková jsme nikdy nebyla, težko se to vysvětluje, ale fakt mě i tato činnost unavuje.. 8o

no já nevím co se sebou, včera jsme otevřela učebnici, když byla malá ve školce, od 8-12 čas pro mě..a 15 min zírala na jednu stránku a zas to zavřela, pustila si film a ani nevím o čem byl, nejsme schopna to ani vnímat, prostě ležím jak mrtvola a vypnuto, totálně..vždy si říkám, odpo budu s dcerou blbnout, měla jsme dopo volno, budu mít energii, nemám, byly jsme bobovat včera odpo asi hodku a já byla uplne ko..

já nevím co to se mnou je, nikdy jsme nebývala lína, jasně, byly dny, kdy člověk chce lenošit a válet se s knihou, ale tohle? ani mě nebaví se scházet s těma holkama co mají taky děti, nejraději bych se zavřela v ložnici, hodila po sobě deku a nic víc..i manžel už si toho všiml, hlavně, že sjme večně podrážděná, unavená, nemám chut na sex, nic..

dřív, když třeba manžel vzal malou ven, já místo toho, abych si odpočala uklízela, to co nedávám s dcerou, nesmáším nepořádek? r¨ted? byla ve školce a já se musela hodinu přemlouvat, abych aspon vytřela, no..nějak jsme to ošudlala tu podlahu, bez zájmu, je mi to jedno..

jsme fakt vyhořelá a nevím jak se nastartovat, dcera málo mluví, měla bych si s ní víc povídat a i tato činnost mi dává zabrat, nevím co říkat, nejraději bych jen mlčela..

co s tím? depresi nemám, jen se cítím strašně unavená, bez energie, laxní, bez zájmu a podrážděně, všechno mi vadí, rozčiluje, na dceru nemám nervy, když zlobí..
@Kaci89 píše:
Proste se musis premoct,ten prvni impuls a pak to pujde samo.na me uz „lezlo“ neco podobnyho ale proste se tim nesmis nechat pohltit.jak to treba delam takhle: rano vstanu driv nez syn,dam si vodu s citronem,pekne me to nastartuje.v klidu kaficko a cigaretku(ano vim,to neni v poradku).a mam urcene ze pak si jdu proste hodit sprchu,vycistim si zuby a oblicej,prevlecu se navonim a hned se citim lip.malej vstane,nakrmim ho a jedu dal,snazim se cely den nezastavit.udelam si dzban bylinek na dobrou pohodu,pustime si hudbu.a zacnu varit a vzdy umyji hned nadobi.proste se nesmim zastavit.po obede jdeme aspon na 2hodky ven kdyz pocasi dovoli.pak kolem 4-5 prijde chlap a jdu cvicit at se deje ,co se deje.to me tak silene doda energii,ten dobry pocit ze neco delam pro sebe.dam sprsku a vsichni jsme spolu ,bud nekam zajedem si koupit neco pro radost nebo jsme proste doma a hrajem si.vecer vykoupu syna,ja si vycistim zuby a oblicej a poklidim hracky atd at rano prijdem do uklizeneho a jdeme vsichni spat.

Zajdi cvicit do fitka drahousku. Tam je spousta krasnych mladych nezadanych muzu, neco si s nekym zacni a to ti vleje krev do zil a radost do zivota, takovy malicky romanek s trenerem v posilovne, to je tak vzrusujici

amylon
Kecalka 299 příspěvků 19.01.19 13:31

Kontrolní otázky:
už ti někdy takhle bylo ,aspoň náznakem ?
kdy je ti přes den nejhůř?
nemáš pocit,že spíš hůř ve druhé polovině noci?
měl někdo někdy v tvém pokrevním příbuzenstvu depresi?

vulpes
Kelišová 5065 příspěvků 19.01.19 19:02
@Karolinka99 píše:
Zajdi cvicit do fitka drahousku. Tam je spousta krasnych mladych nezadanych muzu, neco si s nekym zacni a to ti vleje krev do zil a radost do zivota, takovy malicky romanek s trenerem v posilovne, to je tak vzrusujici

Napsala bych to samé :lol:

Nebo honem do práce.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >