Jsem žárlivá a mám toho dost

Anonymní
25.6.21 21:53

Jsem žárlivá a mám toho dost

Žárlim na partnera, mám strach z toho, že mě zradí, že bude za mými zády mít něco s jinou a já mu doma dal budu dělat servis. Chodím půl roku k psychologovi, kde jsem jako jednu z hlavních věci co chci řešit uvedla právě žárlivost. Začali jsme řešit dětství a partnerovu povahu a jsem stále kde jsem byla. Je mi ho líto, ještě víc mě, protoze nechci mít stažený žaludek a brečet, když partner chce jít na akci nebo zůstat na nějaké akci déle. Je to nenormální a já chci pro sebe i pro něj normální život. Je šance, že s tímto psychologem dojdeme k jádru pudla a žárlivosti se zbavim? Díky řešení dětství asi chápu, proč se tak bojím opuštění a zrady, ale toto poznání na mě zatím teda žádný účinek nemělo, bojím se dál.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26636
25.6.21 21:59

Prostě si nevěříš, že jsi pro něj dost dobrá a navíc se bojíš, že budeš pak sama. A s psychologem bys měla dojít k tomu proč to tak v hlavě máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8045
25.6.21 22:12

Nemas se zdrave rada no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.21 22:17

@pikola Já myslím, že jsme k tomu už právě došli, je to proto, že s námi táta nežil, když už přišel byl hodně kritický a člověk nikdy nevěděl co od nej čekat atd atd. Jenže jak už jsem psala, přesto, že vím že za to „může táta“ se cítím porad stejně. Nějak si neumím zapnout že on není můj táta, že mám jinej osud. Rozumově to vím, moje emoce mě ale v těchto momentech ovládnou a já prožívám i týdny ve stresu, od chvíle, kdy se dozvím, že chce partner někam jít.
Znepokojuje mě právě fakt, že důvod znám, ale pocity se mi díky tomu nemění.

• Citovat
  • Nahlásit
516
25.6.21 22:19

Ty jsi už podobnou věc v minulosti prožila, viď? Vidím to na PTSD. Asi jedině psychoterapii, tohle sám dokáže vyřešit jen hodně silný jedinec… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2537
25.6.21 22:21

Tak se zkus na to podívat i z pohledu partnera - když ty někam jdeš, jdeš pokaždé za nějakým milencem? Tvůj muž na tom bude s největší pravděpodobností podobně :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.21 22:25

Tohle znám na vlastní kůži. Bohužel mi psycholog taky nepomohl. Ani jsme nepřišli na důvod. Nikdo mě nikdy nepodvedl, sebevědomí snad také nějaké mam. Ale stažený žaludek, špatný spánek…znám moc dobře. Mám to až z posledního partnera. Možná díky jeho pověsti. Bohužel já se ani nedokáži přetvařovat a když se dozvím, že někam jde/jede na noc, tak jsem nepříjemná dokud nedojede :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1183
25.6.21 22:48

Ahoj, je super, že s žárlivosti chceš pracovat. A taky je bezva, že víš, že je to na emoční úrovni. V tvém případě bych zkusila rodinné konstelace, myslím, že by ti to pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
679
25.6.21 22:52

Hele co si budeme povidat, nechci urazet zeny, ale proste je naprosty fakt, ze hodne z vas jsou labilky. :nevim: Muzi maji taky sve mouchy, jsou treba agresivni atd. Ale zenska psychika je tak nestabilni a nevypocitava a nesmyslna. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
25.6.21 22:55
@Anonymní píše:
@pikola Já myslím, že jsme k tomu už právě došli, je to proto, že s námi táta nežil, když už přišel byl hodně kritický a člověk nikdy nevěděl co od nej čekat atd atd. Jenže jak už jsem psala, přesto, že vím že za to „může táta“ se cítím porad stejně. Nějak si neumím zapnout že on není můj táta, že mám jinej osud. Rozumově to vím, moje emoce mě ale v těchto momentech ovládnou a já prožívám i týdny ve stresu, od chvíle, kdy se dozvím, že chce partner někam jít.
Znepokojuje mě právě fakt,že důvod znám, ale pocity se mi díky tomu nemění.

A není nakonec jedno, jaký je takový ten historický rodinný důvod?
Tvoje pocity se nemění, to je ten problém. Taky jsem si na „mladá kolena“ ráda zažárlila. Pomohlo mi uvědomit si, že to, co partner v mé nepřítomnosti kde ne/dělá, je naprosto nezávislé na tom, jestli já se doma užírám nebo ne. Z důvodu zachování duševní pohody jsem se vědomě rozhodla neužírat se preventivně a bez příčiny, jen proto, že partner někam jde. Funguje to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2368
25.6.21 23:27

Nemáš žádné sebevědomí.. Proto tak zarlis.. Zkus na sobě zamakat a zlepší se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
25.6.21 23:59

Hlavně to nevzdávat. Ten AHA MOMENT přijde a uleví se vám oběma. Přeji hodně štěstí :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
25.6.21 23:59
@Misasisi píše:
Nemáš žádné sebevědomí.. Proto tak zarlis.. Zkus na sobě zamakat a zlepší se to.

Ještě si dovolím přidat SEBELÁSKU. Jde se sebevědomím ruku v ruce a jsou skvělí parťáci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
26.6.21 00:00

A nemůže být žárlivost vyvolávána chováním partnera? Nemůže v tobě i třeba neúmyslně vzbuzovat nedůvěru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
26.6.21 00:12
@Klárinka.B píše:
A nemůže být žárlivost vyvolávána chováním partnera? Nemůže v tobě i třeba neúmyslně vzbuzovat nedůvěru?

To si nemyslím. Z příspěvku je patrné, že má slečna problém s důvěrou celkově a se sebeláskou a sebevědomím, sebehodnotou. Navíc i u psychologa přišla na důvod nedůvěry, pocházející z dětství… To musí hledat odpověď uvnitř. Ne zvenčí… Mít problém s tím, že někde zůstane partner déle, už jen z podstaty, je prostě už nad míru… A zakladatelka to ví ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat