Jsem závislá na dceři, potřebuji psychologa?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.19 22:23
Jsem závislá na dceři

Ahoj, malé je 18 měsíců. Poslední dobou se od ní nemůžu hnout, hmed plače a není k utišení, doteď vydržela s tátou, teď už i on když jí vezme na ruce, tak řve a chce ke mně. Ani jedna babička nefunguje, bydlí 200km daleko. Teď už ale i já jsem na malé závislá. Nechci bez ní nikam chodit, mám strach, že jí manžel neuhlídá (sami vím, že i u me se jí může něco stát, ale ta hlava to prostě nechce nějak pochopit). Mam strach, že beze mě bufe plakat. Mam strach, že vbehne pod auto, spadne na hlavu a ja nevím, co všechno. Přísti týden musím na chirurgicky zakrok a já mám strach, že to ani jedna nezvládneme. Co když se jí neco stane a ja si to pak budu vyčítat? Další vec je ta, že už teď pláču, když si představim, že jí budu muset dát do školky cizím lidem a 8 hodin nebudu vědět, co s ní je a jestli je v pořádku. Já to prostě nedokážu. Přemýšlím o psychologovi.
Nemáte nekdo radu?

Přečtěte si článek: Batole a jeho vývoj přehledně

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mrav
Generální žvanilka 24685 příspěvků 13.03.19 22:29

Každý máme strach o své dítě, není to nic neobvyklého. Neboj, nemocnici i školku zvládnete. Držím vám palce. :mavam:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 13.03.19 22:35

Pro nás taky nepředstavitelné dát holku do jeslí. Ani nemluvila. Chudáka jí budou trápit a ani nám to neřekne…

No. Holka jesle ošéfovala během jednoho dne. Denně se tam těšila. Protože tuna hraček a kamarádky. Nějaká máma? Nezájem. Přijď odpoledne a přines rohlík.

Dnes je nám zpětným pohledem jasné, že zbytečné ochranitelství by dceři jen škodilo.

sediza
Ukecaná baba ;) 2067 příspěvků 13.03.19 22:37

Normálka. Jste jako každá druhá máma, jsou to hormony a příroda to tak nastavila z nějakeho důvodu. Ja vybrala skolku, ktera je soukromá a syn to tam miluje. Jsou mu 4 roky a nechodí na celych 8h každý den. Adaptoval se tam uz ve svých necelých 3 letech parádně. Je to o lidech. Když je budete mít moznost poznat vy, získáte důvěru a tím padem i dítě bude v pohodě. Mně taky nepřijde v poradku dat tříleté díte bez přípravy naprosto cizím lidem. Proto jsem si to tam nejdřív omrkla. Chodila jsem tam na schůzky s detmi par mesicu predem, než syn nastoupil. Najdete si podobné zařízení. U nas to byla lesní skolka. A tu operaci zvládnete! Uteče to a budete zase doma. Manzelovi byste dceru měla dávat časteji, abyste si obě zvykly..

Modesta
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 13.03.19 22:39

Má správný věk na separačku. Můžeš jí ale pomoci právě tím, že k ní tátu pustíš. Ono se to fakt nezdá, ale děti mají radar na to odhalit rodičovské pocity a podle toho se chovat.

A mmch, je jasné, že dceru miluješ, tak přeci chceš, aby to bez tebe zvládla, ne? Nebo ti bude dělat dobře pomyšlení na to, že bude bez tebe vřískat? Zkus to začít řešit už zítra. Táta dostane dceru a ty na 10 minut vypadneš z bytu. Pokud to bude dobré, tak ti partner zavolá, že můžeš být ještě pryč. Pokud ne, přijdeš domů a pak to třeba za hodinu zkusíte znovu. Jdeš pryč už příští týden, to nemáš moc času.

Chce to se z mateřství nezbláznit a mít taky chvilku pro sebe :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.19 22:44
@Modesta píše:
Má správný věk na separačku. Můžeš jí ale pomoci právě tím, že k ní tátu pustíš. Ono se to fakt nezdá, ale děti mají radar na to odhalit rodičovské pocity a podle toho se chovat.

A mmch, je jasné, že dceru miluješ, tak přeci chceš, aby to bez tebe zvládla, ne? Nebo ti bude dělat dobře pomyšlení na to, že bude bez tebe vřískat? Zkus to začít řešit už zítra. Táta dostane dceru a ty na 10 minut vypadneš z bytu. Pokud to bude dobré, tak ti partner zavolá, že můžeš být ještě pryč. Pokud ne, přijdeš domů a pak to třeba za hodinu zkusíte znovu. Jdeš pryč už příští týden, to nemáš moc času.

Chce to se z mateřství nezbláznit a mít taky chvilku pro sebe :kytka:

Jenže divný je to,že já tu chvilku pro sebe nechci. Jsem klidnější,když jí mám prostě na očích. To je k zbláznění

Renca8
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 13.03.19 23:02
@Anonymní píše:
Jenže divný je to,že já tu chvilku pro sebe nechci. Jsem klidnější,když jí mám prostě na očích. To je k zbláznění

Protoze neveris nikomu kolem sebe-ze se ji nic nestane, jen sobe. Ale zkus se zamyslet ceho tim docilis…dcera bude upnuta jen na tobe a ty se z toho casem zblaznis ptz to s ni bude narocnejsi. Vzdyt prece nejde o zivot, jen si treba s tatinkem trochu poplace zezacatku, na to prece neumre! Kdyz mas jit na tu operaci mela bys na tom zacit pracovat uz ted, aby byla taky upnuta na tatinka a pak muzes v klidu na operaci. Tatinka vsechno nauc jak to delas ty,abys mela klidne srdce ze to zvladne.. a jak to zvladne mala? Ji to prospeje i kdyz to mozna zezacatku obreci, bude vic obrnena a nebude uplakanek

Ou
Kelišová 6625 příspěvků 13.03.19 23:04

Je dobré že si to uvědomuješ.

Hele psychoterapie je dobrý nápad. Ani ne tak kvůli tomu, že bys byla blázen, ale kvůli tomu aby si své dceři dokázala dát to co potřebuje - tedy svobodu dospět a oddělit se od tebe. Stejně tak je naprosto iluzorní a nejspíš i vyčerpávající představa že můžeš kontrolovat vše a ochránit ji před vším a navíc že to tak je správné - není. Opičí láskou ji znemožníš aby se učila potýkat se světem sama.

Už teď jí bráníš v adekvátním vývoji. Už teď ji bráníš aby měla jiné vztahy s lidmi, než s tebou.

Je potřeba se smířit s tím, že sladká symbioza matky a kojence se nedá vrátit a je potřeba dovolit dítěti jít dál. Je potřeba se smířit sama se sebou a naučit se čerpat lásku i jinak, než ze závislého miminka.

Řešení tohoto jde odložit dalším těhotenstvím a dalším kojencem. Ale ta psychoterapie je spolehlivější.

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 13.03.19 23:12
@Anonymní píše:
Ahoj, malé je 18 měsíců. Poslední dobou se od ní nemůžu hnout, hmed plače a není k utišení, doteď vydržela s tátou, teď už i on když jí vezme na ruce, tak řve a chce ke mně. Ani jedna babička nefunguje, bydlí 200km daleko. Teď už ale i já jsem na malé závislá. Nechci bez ní nikam chodit, mám strach, že jí manžel neuhlídá (sami vím, že i u me se jí může něco stát, ale ta hlava to prostě nechce nějak pochopit). Mam strach, že beze mě bufe plakat. Mam strach, že vbehne pod auto, spadne na hlavu a ja nevím, co všechno. Přísti týden musím na chirurgicky zakrok a já mám strach, že to ani jedna nezvládneme. Co když se jí neco stane a ja si to pak budu vyčítat? Další vec je ta, že už teď pláču, když si představim, že jí budu muset dát do školky cizím lidem a 8 hodin nebudu vědět, co s ní je a jestli je v pořádku. Já to prostě nedokážu. Přemýšlím o psychologovi.
Nemáte nekdo radu?

Podle mě je to normální. Přiznám se, že jsem to dřív nechápala a odsuzovala. První dvě děti sice měly nějaké mamánkovské období, ale milovaly společnost a od narození byly hlídané různě babičkou, chůvou, od 2 let začaly jezdit na prázdniny k prarodičům. A teď mám třetí dítě, je mu přes 2 roky a mám to stejně jako ty. Je víc citlivé, víc závislé na mně a kolikrát nezvládá ani hlídání od manžela, s nikým jiným ještě nebylo. No mám štěstí, že mám to porovnání a vím, že to není nějaká moje úzkostlivost, ale je to povahou dítěte, které mám pro jeho citlivost větší potřebu chránit.

vejilka
Kelišová 5027 příspěvků 13.03.19 23:15

Děti to zvládají lépe než myslíš. Nesmíš na to tolik myslet, však je to otec dítěte ne? Pravda, že já bych ani teď nedala na hlídání někomu, kdo našeho nezná. Ale jinak k babičce, kterou zná od narození chodí rád i na noc. Co se týče školky, stejné pocity jsem měla taky. Nespala jsem z toho pomalu od ledna, v září nastupoval :mrgreen: Ukápla mi i slza, jak mi bylo úzko. A teď? Spí tam, je tam rád, já už jsem taky v klidu a výčitky už dávno nemám

Jana206
Nadpozemská drbna 27048 příspěvků 14.03.19 06:19

Proboha, tomu dítěti je 18 měsíců. Rozhodně bych maminku takoveho bobka neposilala k vůli podobným pocitům na psychoterapii.

Zakladatelko, nejde ta operace odlozit? Já bych pro to udelala maximum, pokud mozno až po 2.roce dítěte.
Separacni uzkost je normální vývojové stadium, není vhodné se ho snazit prerusovat násilným davanim na hlídání, může se stát, ze se potom vrátí pozdeji v neprirozenem věku, coz uz může být problém nebo ze bude příčinou pozdějších depresí, uzkostnych poruch u dcery.
Já mám zkusenost, ze se deti po druhych narozeninách tak nejak prirozene odpoutaji, uz není problem nechat je pár hodin hlídat, ale pres noc bych nekam sla jen, kdyby to bylo skutečně nevyhnutelne.
Do skolky dávám kolem 4.roku a pohoda, bez jakýchkoliv potíží.
2.rok zivota je z hlediska vývojové psychologie nejhorší rok na jakoukoliv adaptaci, zvlášť cílenou.

Khalesi
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 1 inzerát 14.03.19 07:20

@Jana206 a to cele plati i pro vlastniho tatu??? Jedine mama a vse okolo narusuje prirozeny vyvoj separacniho obdobi??? Teda pardon ale nechat dite u vlastniho taty a jit na 10 min pro rohliky mi pripada jako normalni rodicovska situace a ne chovani zle matky protoze dite psychicky nici ze ho da od sebe pryc.

jahuhudka
Extra třída :D 13257 příspěvků 14.03.19 07:26

@Jana206 Co? Jako fakt má zanedbat zdravotní stav protože táta by dítěti nejspíš uškodil ?
Naopak by měla dítě zvykat na různé situace , tedy i na hlídání . Jít nakoupit sama ,nechat vykoupat tátu , nechodit jí za zadkem .

hopsalka
Kecalka 332 příspěvků 14.03.19 08:43

@Jana206 dát dítě vlastnímu otci není hlídání. Rodiče jsou oba napůl stejným dílem a jdou na mě ospyky, když žena říká, že děti bude hlídat táta (to je jako hlídá sám sobě ?). Podle mě je naprosto normální, aby prcek trávil rovnoměrně čas s oběma rodiči, a neměl by tedy chytat „hysterák“, když se maminka vzdálí (protože má u sebe přeci tatínka).

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 14.03.19 08:51

Pokud cítíš, že budeš mít problém dát ji do školky a budeš se o ni přehnaně bát, myslím, že psycholog je na místě, to dítě z tebe bude úzkost cítit a nebude pak třeba do školky ani chtít chodit… a píče tatínka by měla být samozřejmá, nechápu tvé obavy, že by dítě neuhlídal… a uvědom si, že toho pláče a pádů bude plno, dítě není z cukru a nějaká ta odřenina či modřina k dětství patří. S vběhnutím pod auto - hlavní je od mala učit zásady bezpečného přecházení a pohybu na ulici a striktně je dodržovat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >

Budeme je kopat do achillovek! Vydra před zápasem s Anglií naštval české fanoušky

V pátek večer čeká českou fotbalovou reprezentaci nezapomenutelný zápas. V... číst dále >