Jsem závislá na fast foodu

Anonymní
22.3.21 13:32

Jsem závislá na fast foodu

Ahoj holky, z důvodu trapnosti problému prosím ponechat anonym :oops: Hrozně se za to stydím, ale jsem posledních pár měsíců závislá na fast foodu, konkrétně na McD. Abych osvětlila situaci… Vždycky jsem byla člověk milující jídlo. Až na nějaké drobné excesy typu oslava nebo vybílená lednička před menstruací jsem se ale stravovala zdravě. Miluji zdravé jídlo typu zelenina, ovoce, libové maso, luštěniny… Z příloh jsem vyhledávala např. jen brambory a rýži. A tak dále, prostě opravdu si troufám říct, že jsem se stravovala zdravě. Denně nebo obden jsem vařila, chystala jsem si zdravé a kvalitní snídaně i svačiny, v oblasti stravování jsem se i vzdělávala… To se změnilo s nástupem do nové práce. Přestěhovala jsem se do Prahy (dříve jsem bydlela na venkově a nejbližší McD byl vzdálený několik desítek km daleko a dostupný pouze autem - neřídím, takže jsem se tam téměř nedostala) a začala jsem se McD doslova přežírat. Vůbec nevím, co to se mnou je, ale musím ho mít několikrát týdně. Většinou tak 3×. Jsou dny, kdy na něj chuť nemám, ale často se mi stává, že se těším už třeba od půlky pracovního dne, až si konečně dám burger, kolu a hranolky. Někdy si objednávám i různá nezdravá jídla z italských restaurací, sním na posezení půl litru zmrzliny atd. atd. Vůbec nevím, co to se mnou je 8o Jsem jak utržená ze řetězu a na tom jídle doslova závislá.

Nedokážu si to vysvětlit. Není to tím, že bych v práci neměla čas se najíst nebo si tím jídlem něco kompenzovala. Doma mám nakoupeno, ledničku mám plnou zdravého jídla i si chystám krabičky s jídlem do práce. I přes to všechno mám pořád nutkání jíst ten fast food a prostě prasárny. Vím, že je to nezdravé, vím, že po tom ztloustnu, vím, že to leze do peněz. To všechno vím, ale jsem tím fakt jak posedlá. Nesetkala jste se některá s něčím takovým?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2456
22.3.21 13:35

Setkala jsem se s podobným principem, jak dlouho to trvá? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
22.3.21 13:37

Ja tomu rikam “syndrom dostupnosti”, kdyz jsem se pred lety prestehovala z maleho mesta do velkeho, byla jsem to same.

Z Mc me vylecil jeden ukrutny prujem, s KFC bojuju do ted. Uprednostnila jsem zdravi a hezkou postavu pred nenazranosti, nejsem primitivni tvor, abych se neumela ovladat.

Chce to byt na sebe tvrdsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3541
22.3.21 13:43

@Sardelka

Já to měla z KFC. Stačí jejich kaše a 3 nebo 4 křídla a do půl hodiny jsem na záchodě… Vyzkoušeno 3 krát.

A co jsem těhule, tak mekáč mi chutná jako guma s polystyrenem (big Mac) a to jsem ho měla i ráda a občas si koupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19641
22.3.21 13:44
@Anonymní píše:
Ahoj holky, z důvodu trapnosti problému prosím ponechat anonym :oops: Hrozně se za to stydím, ale jsem posledních pár měsíců závislá na fast foodu, konkrétně na McD. Abych osvětlila situaci… Vždycky jsem byla člověk milující jídlo. Až na nějaké drobné excesy typu oslava nebo vybílená lednička před menstruací jsem se ale stravovala zdravě. Miluji zdravé jídlo typu zelenina, ovoce, libové maso, luštěniny… Z příloh jsem vyhledávala např. jen brambory a rýži. A tak dále, prostě opravdu si troufám říct, že jsem se stravovala zdravě. Denně nebo obden jsem vařila, chystala jsem si zdravé a kvalitní snídaně i svačiny, v oblasti stravování jsem se i vzdělávala… To se změnilo s nástupem do nové práce. Přestěhovala jsem se do Prahy (dříve jsem bydlela na venkově a nejbližší McD byl vzdálený několik desítek km daleko a dostupný pouze autem - neřídím, takže jsem se tam téměř nedostala) a začala jsem se McD doslova přežírat. Vůbec nevím, co to se mnou je, ale musím ho mít několikrát týdně. Většinou tak 3×. Jsou dny, kdy na něj chuť nemám, ale často se mi stává, že se těším už třeba od půlky pracovního dne, až si konečně dám burger, kolu a hranolky. Někdy si objednávám i různá nezdravá jídla z italských restaurací, sním na posezení půl litru zmrzliny atd. atd. Vůbec nevím, co to se mnou je 8o Jsem jak utržená ze řetězu a na tom jídle doslova závislá.Nedokážu si to vysvětlit. Není to tím, že bych v práci neměla čas se najíst nebo si tím jídlem něco kompenzovala. Doma mám nakoupeno, ledničku mám plnou zdravého jídla i si chystám krabičky s jídlem do práce. I přes to všechno mám pořád nutkání jíst ten fast food a prostě prasárny. Vím, že je to nezdravé, vím, že po tom ztloustnu, vím, že to leze do peněz. To všechno vím, ale jsem tím fakt jak posedlá. Nesetkala jste se některá s něčím takovým?

za mě taková menší závislost na slaném ;) celý den se těšíš, až si ty hranolky dáš a když víš, že to nestihneš, máš zkažený den…podle mě jsi si vypěstovala závislost, která odezní, pokud vydržíš 10 dní do Mc nejít, vydržíš? ;)
Jinak to znám, ale mě zachraňuje, že jsem právě z té vesnice, ale jak se dostanu do města :roll: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18057
22.3.21 13:45

Četla jsem, že je to vyrobené tak, aby si na tom získala závislost…takže odolat, když už na tom si závislá, je problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.3.21 14:00

Ahoj! Pohledej v knize V říši hladových duchů, je to o závislostech. 8o
Doporučuji ke čtení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
631
22.3.21 14:01

Ahoj, stalo se mi presne to same kdyz jsem po skole zacala delat v praze v kanclu. Nebyla jsem zavisla jen na Mc ale i na boulvard bageterii. Byla jsem opravdu zavisla musela jsem to mit a kolikrat i presto ze jsem uz byla pekne najedena. Ja pak odesla do ciziny a tim to prestalo jinak nevim :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15997
22.3.21 14:04

No tak si prostě připravuj jídlo předem a sebou a především si zajišťuj radost z jiných zdrojů, nž z přesoleného, smaženého jídla.

A předem si naplánuj jinou odměnu než je jídlo, pokud se ti podaří celý den jíst jen to, co si sis připravila. Vzhledem k tomu, že ušetřít tak 300 kč tak tam už je na výběr :-D

Plus si hlídej abys byla vyspaná, aby ses nepřetěžovala a důsledně kompenzuj stres.

Ten mechanismus který tě tlačí do rychlé slasti z hranolek a spol. je kombinace nedostatku energie (spánek, vyvážené jídlo během celého dne) a přemíry adrenalinu ze stresu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
22.3.21 14:11

Taky s tím trošku bojuju, ale když cítím, že je to fakt často, dám si sama sobě takovou výzvu, že to měsíc vydržím… A jelikož se ráda překonávám, vždycky to vydžím i o trochu déle. Fakt je to trošku jak droga, první týden na to máš chut furt, ale pak je to lepší a za ten měsíc ti to už vubec nechybí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
22.3.21 14:22

Mam pocit, ze fastfoody jsou k závislosti snad cilene vyrabeny. Já to mám podobne s kofolou a mela jsem i s KFC. Proste čím víc to jim / piju, tím vic to chci. Stačí vydržet. Teď si dovoluju prasit, protože mě čeká stěhování a už ty fasrfoody nebudu mít tak dostupný, takže je budu mít fakt svatečně, tak abych si to ještě užila :D no a z McDonaldu mě vylecilo jedno zvracení a jedna nevolnost, to bylo jednoduchý:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48955
22.3.21 14:47

Na zbavení se závislosti na McDonald's doporučuju jít tam na brigádu. Po pár dnech to nebudeš moct ani cítit (vydrželo mi to přes dva roky).
Ale naprosto šílený chutě na KFC jsem měla v těhotenství, přitom jsem před tím KFC nijak nevyhledávala.
A asi bych začala tím, že že si stanovíš jeden den v týdnu, dvou týdnech, kdy si ho dopřeješ. A trochu tam upravit to menu, takže místo hranolek si dát salát, místo coly džus nebo vodu.

Příspěvek upraven 22.03.21 v 14:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
22.3.21 14:49

:lol: Já mám tohle samé s donáškou pizzy už léta, a pouze od konkrétní restaurace.
Jsem sice štíhlá, ale musím si dát sýrovou pizzu dvakrát týdně. Kdybych jí snědla alespoň s někým napůl, neřeknu nic, ale já si ji objednávám kolikrát i potají a sním celou do 10ti minut. :oops: Taky to mám jako takovou formu uvolnění… a samozřejmě je to taky moje nejoblíbenější jídlo na světě. :lol:

Já být tebou, nevzdávám se toho úplně. Objednej si jednou max dvakrát týdně hambáč s malými hranolkami a pak už jez normálně. A pokud možno bez sladké coly, ta je nejhorší. :lol: Úplně chápu tvoje pocity a potřeby, umí to pěkně zamávat s nějakým snažením o hubnutí… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
22.3.21 15:04

..

Máš normální závislost.. jak už ti tady někdo psal. Tohle „jídlo“ je vyráběné tak, speciálním složením a jeho kombinací, aby se na něm lidé stali závislí. Kdysi jsem o tom četla, ale teď si přesně nepamatuji v čem to kouzlo spočívalo.. figuroval tam určitě cukr, tedy spíš fruktoglukoza.. ale nebylo to to jediné. Prostě určité kombinace, vyvolávající závislost.
A sama na sobě jsem to pociťovala, když jsem hodně jezdila autem dávala jsem si u nich ledové kafe se zmrzlinou. Stačilo jednou a druhý den, když jsem jela kolem McD tak úplně se ve mně něco seplo, že jsem na něj měla hroznou chuť.. Nějaká nutkavá potřeba.
Nicméně jsem to neživila, a McD nenavštěvuji. Ale dovedu si představit, že závislost vzniká velmi rychle.
Takže jako u jiné závislosti.. doporučuji abstinovat, dát si detox a bude to hodně těžký třeba první měsíc, kdy budeš mít hrozný chutě.. ale prostě to vydržet a pak se McD vyhýbat obloukem. Jsou fakt lepší věci než ten jejich humus.
Ještě mě napadá.. když budeš mít strašnou chuť, tak si jít zaběhat :-) Vařit si něco dobrého, ale zdravého a sama ze svých surovin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
22.3.21 15:59

@lucenka hele to je dobrej nápad tam jít na brigádu :D přestanu to jíst a ještě vydělám :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat