Jsem závislá na lécích na spaní

Anonymní
24.3.13 13:00

Jsem závislá na lécích na spaní

Ahoj..
Mám problém, jsem asi závislá na prášcích na spaní. Mám silné deprese, beru antidepresiva a psychiatr mi napsal Hypnogen na spaní. Když si ho večer nedám, prostě neusnu. Celou noc čučím do zdi… Teplé mléko s medem, meduňka ani nic podobného nepomáhají. Jediná alternativa je pro mě víno. Jenže to taky nejde pořád. Máte někdo zkušenost?
O rádoby chytré názory „tak to neber“ a „moc chlastáš“ „jsi feťačka a alkoholička“ slyšet nechci. Milé moralistky se zdržte svých komentářů.
Dobře si uvědomuju, že mám problém.
Ráda bych tu slyšela zkušenosti někoho, kdo ví, čím procházím a kdo něco podobného zažil…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12929
24.3.13 13:06

Jedině několik nocí prostě nespat. Ted zrovna na psychiatrii, kde jsem byl člověk, co nebyl schopný usnout bez leku. A aby usnul zvyšoval si dávky tak si řekl, že to tak dál nejde a šel na psychiatrii. Tam postupně snižovali dávky a pak dali slabší prašky jenom na uklidnění a nakonec po 14 dnech usnula bez prášku, ale řikala, žee ty stavy hrozný a už by si nikdy žádný prášek na spaní nevzalal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
612
24.3.13 13:07

Ahoj :mavam:,o všech práškách se říká že pomalu ubírat dávky, ne? Je mi líto, že máš deprese, soudit Tě nemíním…Moje mamka se před měsícem zabila koktejlem z citalopramu…to je asi taky na deprese…Tak bych Ti moc přála uzdravení a mnoho sil :hug: :hug: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
24.3.13 13:08

Tak asi bych tohle neresila na emimino a poradila se s psychiatrem. Každý ti tu napíše, co se stalo mu nebo kamarádce sousedky a kromě debaty o ničem se nezjistí nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.13 13:09

Já si dávky schválně nezvyšuju, spíš snižuju… Ale pod půl prášku to nejde… Nespala jsem čtyři dny za sebou!!! Ten čtvrtý večer jsem si rozřezala z nervů ruce, vzala si prášek a prospala celý den.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.3.13 13:10

Na emiminu se ptám, protože věřím, že antidepresiva tu některá určitě brala. A na psychiatrii jdu až za dva měsíce. Dřív volný termín prostě nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.3.13 13:16

Já s depresemi zkušenost mám a s npsavostí taky, i když ne tak vážnou, jak tu popisuješ.
Mně tedy dost pomáhá fyzicky se unavit, neustále se zaměstnávat.
Pokud nejsi schopna to sama vyřešit postupným snižováním dávek, asi je načase uvažovat o hospitalizaci.

• Nahlásit
  • Citovat
anonymka_111
24.3.13 13:29

Po smrti otce brala mamča 1 neurol, ten silnější (každou chvilku), večer k tomu j a půl hypnogenu. Konzultovala to ale tuším jen s psycholožkou a obvoďákem… Snižovat to začala asi až po roce od události.. Prvně teda brala už jen 1 hypnogen, pak tu půlku.. a z tý půlky pak začala kousíčky odštípávat..tak aby to nebyla jen čtvrtka prášku, ale prostě víc.. trvalo to pak ještě dost dlouho, aby ho nebrala vůbec.. ale podle mě to ani nejde přestat třeba za měsíc :nevim:
Držím ti pěsti, zvládneš to :palec: I kdyby to mělo být za pomoci odborníka, prostě to zvládneš :kytka:
Káč

• Nahlásit
  • Citovat
4258
24.3.13 13:29

Prášky na spaní jsem nikdy nebrala, ale když nemůžu usnout, tak mi zabírá sex nebo pár mých oblíbených fantazií, které si přehrávám v hlavě. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
anonymka_111
24.3.13 13:30
  • EDIT : mělo tam být jeden a půl hypnogenu.
  • Nahlásit
  • Citovat
12929
24.3.13 13:37
@Anonymní píše:
Na emiminu se ptám, protože věřím, že antidepresiva tu některá určitě brala. A na psychiatrii jdu až za dva měsíce. Dřív volný termín prostě nemá.

Tak do té doby bud v klidu ber prášky a řeš to až v nemocnici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.13 13:52

Hypnegen mám v šuplíku taky. Problémy s nespavostí mám posledních patnáct let. Zajímavé je, že na mateřské jsem tyto problémy neměla, bylo mi jedno kdy usnu. Nyní už zase chodím do práce, když večer lehnu a cítím, že neusnu, tak se vynervuju a znervózním a také prostě neusnu. Pak si beru půlu hypnogenu a věřím, že by zabralo i placebo. Prostě se uklidním a usnu.

Pomáhá mi meduňka, ale pozor, musí se popíjet už od poledne, její účinek nastupuje postupně, pak pravidelnost, řád a podobně.

Každopádně ti problém s nespavostí vůbec nezávidím.

S.

• Nahlásit
  • Citovat
533
24.3.13 14:10

Ahoj, osobní zkušenost nemám, já prášky nikdy nebrala.. Ale bohužel v rodině s tím zkušenost máme. Osobně si myslím, že pokud máš tyto léky, tak se toho jen tak nezbavíš.. Z toho, jak znám situaci, jak se vyvíjela u nás doma ti můžu poradit jen : nepropadni tomu úplně. Není konec světa, že bez toho neusneš. Zkus postupně snižovat dávky, dát si pořádnej zápřah, aby ses unavila fyzicky a postupně, pokud máš vůli, se toho třeba zbavíš. U nás to bohužel dopadlo jinak. Mamka si je brala i během dne, občas jen jeden, občas si k tomu lupla lexaurin nebo neurol, nebo co kde sehnala. Následkem bylo v lepším případě, že prospala celej den, v horším, že se s námi snažila bavit, my ji neorzumněli ani slovo a byli na ni naštvaný, to pak začla brečet a celý den nám omílala, že jí nemáme rádi atd. atd. No a úpllně nejhorší bylo, když se rozhodla jít ven a rázovala si to ulicí od obruvníku k obruvníku.. Moc hezkej pohled to nebyl. Byli jsme s ní i u její psychiatričky, já dvakrát, taťka jednou. pokaždé z nás udělala blbce, protože mamka dokáže být hrozně přesvědčivá a za lháře jsme byli my.. Hrozně dlouhou dobu jsme se točili v kolotoči podvodů a lží.. Teď je to naštěstí lepší. Pohrozili jsme mamce odvykačkou a od té doby se tyto stavy neopakují 6 x do týdne, ale třeba jen 2×.
Tím ti chci jenom říct, že léky jsou dobrý, když se užívají s rozumem. A myslím, že zrovna hypnogen je vysoce návykový a určen jen ke krátkodobému užívání. Jestli sis na něj navykla a dokážeš si to přiznat, není pozdě se toho zbavit. Opravdu to chce jen pevnou vůli a odhodlání, podporu blízkých. My se snažili to mamce dát, ale ona si nikdy nepřiznala, že je závislá. Vždy na oko prášky spláchla do záchodu a měla po baráku takových skrýší, že jí nikdy nechyběly. Prostě měla všude zásoby. Z celého srdce ti přeju, aby ses tomu dokázala postavit čelem a bojovat.. Když se toho dokážeš zbavit budeš na sebe pyšná nejen ty, ale i tvoje rodina. :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
533
24.3.13 14:13

A ještě něco.. myslim si, že mnohem méně ublíží tvému tělo a hlavě sklenka vína, než chemická s*ačka.. :-) víno si taky dávám.. a jedna sklenka, nebo dvě za den jsou v normě :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.13 14:20

Jsem z toho už dost nešťastná. Snižuju si prášky, ze dvou celých jsem na půlce. Ale bez nich to prostě nejde. Mohu být zřachaná jak kůň, fyzicky se zřídit do mrtva, ale prostě neusnu…
Nechci je brát, ale bez nich to nejde…
Jsem cvok, už jsem se asi opravdu zbláznila

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama