Jsem závislá na lécích na spaní

Napsat příspěvek
35697
1.11.17 18:43
@quera píše:
No jo, takovou základní věc jako vzít krev by měli udělat hned…ale svést to na psychiku je holt levnější. Hnusné no…
Aspoň že to pomohlo. :kytka: Co bych za to dala :,(

Zkusila bych tu hypnózu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1258
1.11.17 22:28
@aiwwa píše:
Zkusila bych tu hypnózu. :kytka:

Snad to vyjde a najdu nějakého dobrého hypnterapeuta/ku. Nebo se spamí zlepší tak, že nebude potřeba :)
Každopádně děkuji za reakce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2153
2.11.17 13:11

@quera Ahoj, můžu se tě zeptat, jak se ti borrelióza projevovala? Já mám sice teď opačný problém, než tu popisujete, spím i 20 hodin denně a pořád jsem unavená. Usnu každé odpoledne a za 2 hodiny po probuzení jdu zas spát. V noci se často budím na wc a neusínám úplně rychle, ale pak spím celý den. Brala jsem Zopitin na spaní rok, ale teď jsem ho vysadila a usínám stejně, jako bez něj. Ale mám právě strach, jestli nemám chronickou borreliózu. Na alergologii mi našli jen alergii na roztoče a kočičí epitel, únava se ničím nedá vysvětlit. Krevní obraz, minerály… vše ok. Jediné, kdy ze mě únava spadne, je když sportuji (chodím 6krát týdně, to je jediné, co mi říká, že to asi borrelióza nebude, ale nevím). Klouby mě nebolí, jen se mi občas motá hlava. Ale ta únava je fakt mazec. Dříve jsem také měla období, kdy jsem celé noci nespala, ani po 8 mg Rivotrilu užívaného ze zoufalství, ale před rokem se to přehouplo a spím moc a nejsem nikdy odpočatá. Vím, že je to hloupé, ale někdy se už nechci probudit, protože je mi z únavy tak špatně, že nemám na nic sílu. Vím, že je to opačný problém, než řešíte teď tady, ale z té únavy je mi také zle a na omdlení. Právě si říkám, jestli to nemůže být borrelióza, na tu jedinou jsem odběry neměla. Byla jsem na RTG srdce plíce, sono břicha, EKG a nikde nic.

Jinak jak se tu bavíte o hypnóze, tak mi ji dělali při hospitalizaci na psychiatrii a byla to tragédie. Vůbec to nepomohlo, nedostala jsem se ani do zhypnotizovaného stavu a ten psycholog byl nemožný. Kamarádka na ni chodila ambulantně k někomu vyhlášenému a stejně jí to nepomohlo, i když byla 10-krát. Jen se jí zhoršila deprese. Tak nevím. Třeba to někomu pomůže a existuje dobrý hypnoterapeut, ale já bych znovu nešla.

Držím palce, ať je vám lépe. Znám ty probděné noci, převalování se v posteli, neustálé psaní mailů ve tři ráno psychiatričce, jedna cigareta na balkóně za druhou, brala jsem Rivotril, Lerivon a Atarax na noc a stejně nic. Ale pak se to samo přehouplo do děsné spavosti a s tou teď bojuji. Beru psycholéky, ale takové, které by neměly tlumit, jediný trochu tlumivý vysazujeme a stejně nic. Tak bohužel moc nevím, co na spaní poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1258
3.11.17 14:51

@Lollitka dobrý den, mně se borelioza projevila zpočátku úplně stejně. Neuvèřitelná únava a taktéž opačný problém, spala jsem i 22-23 h denně s přestávkami na wc a jídlo…což jsem neměla sílu dělat už ani. A i po tolika spánkových cyklech jak přejetá, jako bych nespala víc než 2 h a hlava se motala, těžká byla stejně jako byl čím dál těžší každý další pohyb…
Mohou to být i jiné příčiny, jsou tedy i jiné infekce jako chlamydie, EBV… navíc lékaři to rádi vyhodnocují dle tabulek, máte protilátly a řeknou vám, že borelioza negativní. Takže určitě chtít western blot z krve a výpis i s hodnotami v číslech. Pak si to schovejte a je-li v protilátkách jiné číslo než nula, nikdy jste ji neléčila, tak ji máte. Tělo se s ní bohužel samo vypořádat neumí. No aji ty léky to samozřejmě mohou dělat, těžko říct. Taky ale nemyslím, že by to bylo tolik.
Klouby vás bolet vůbec nemusejí. Mně taky nebolely. Záleží na kmenu…něco napadá víc centrální nervovou soustavu, něco víc klouby…ale teda dr. Klubal mi říkal, že ve výsledku stejně pak je napadeno většinou obojí, jen otázka času…ale s léčbou se to dá zastavit. Určitě tedy udělejte testy…já to tehdy asi hodně urychlila tím, že jsem se snažila tzv. nepoddávat únavě a sportovala o to víc…a síla samozřejmě ubývala o to rychleji, organismus oslaben hrozně a infekce měla dveře dokořán.

Nekouřím teda, k tomu smradu mám vysloveně odpor, a to sousedka pod náma kouří z okna a když větrám, tak i na ventilačku to je hodně cítit. Alkoholu jsem se nedotkla od doby, co beru antibiotika, to se s tim nesmí.

No teda je to šílené. Naši sousedi v paneláku mě donutili si cyklus spánku a bdění upravit - usínala jsem kolem 2.-3.ráno a spala třeba do 14.-15.hodiny a to teda přerušovaně, ale už se tam něco naspalo teď 3 měsíce od vynechání Entizolu, který mi tu nespavost bohužel způsobil. Ale začala jsem teda chodit v 22 - 23 h spát, no usnula jsem většinou po půlnoci, ale polovina noci celkem šla. Ale potom nešlo usnout…čili že bych si tu svou potřebnou osmičku naspala třeba do krásných 10 h dopoledne, to se nekonalo. Zabrala jsem vždy třeba až za 4 h od probuzení. Dnes absolutní horor…do 3:31 krásný spánek a pak 8 h nešlo spát :( Zolpidem už brát nemohu…nespala bych bez něj potom. Nemá teda vliv na probouzení, ale už po něm zaberu. Zpočátku nefungoval ani na usnutí jako ani benzodiazepiny, vše, co působí na GABA receptory, evidentně mi to Entizol poškodil a trvalo to dlouho, než se to částečně napravilo.
Jinak taky samozřejmě nepřispěje hluk, sousedi v paneláku, co stále něco rekonstruují, to je na nespavost jak hřebík do rakve. Ucpávky do uší mám automaticky, bez nich ani ránu. Ale teda jestli mi teď to neusnutí udělal posun…

Každopádně teda přeji, ať máte co nejdříve výsledky na infekce, klidně mi napište zprávu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1258
3.11.17 14:57

@Lollitka tyjo s tou hypnózou…děkuji za upozornění. Ono každý terapeut si na svých stránkách vychválí hypnozu do nebes…ale každý je prý jinak zhypnotizovatelný a i když píšou, že ve velmi bdělé hypnoze se dá dosáhnout dobrých výsledků, nevim co, ale něco mi říká, že to bude spíš už marketingový tah. No stejně jsem tu zatím nikoho nenašla. Přesně tohle bych nechtěla, prachy budou lítat a výsledek nula. I když si člověk říká zas, že dokud nezkusí, nebude mít 100% jistotu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
25.3.20 09:49

Já nespím ob den, jednu noc spím, druhou ani minutu. beru trritico a od té doby co jsem si snížila dávku se mi to zase nabouralo a nemohu usnout ani se zvýšenou dávkou. Beru ho už 5.mes. Začala jsem brát hořčík, měla jsem pocit že se to zlepšilo. Ale zřejmě ne. Nevíte kolik by h jo měla brát, beru 370mg ráno. Hypnotiks brát nechci, takže trpím :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.20 10:02

Mně s nespavostí pomohl mirtazapin, po triticu jsem byla druhý den vždycky jak po x litrech vína, nechápu, jak jsem to s ním mohla tak dlouho vydržet. Jako bonus kromě nespavosti u mě působí dost dobře i na úzkosti a na depresi. Jediná nevýhoda může být pro někoho přibírání, ale to u mě bylo až u zvýšení dávky, když jsem ze začátku brala málo, myslím 7,5 mg, což bylo na spaní ok, tak se váha nehýbala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.3.20 10:44

Jo mirtazapin je na spaní dobrej, ale žít se s ním podle mě nedá. Nebo teda mě po něm bylo hrozně, byla jsem omámená ještě půl dne po probuzení. Ale úzkosti mi srovnal, to zas nemůžu říct půl slova. Mám chronické deprese a OCD ( to ale momentálně ve fázi zvládnutelné, vzhledem k dění s koronou se divím, že se to zase nezhoršilo) a na spánek mi pomáhá vojenská metoda. Trvá dlouho než si to člověk osvojí, aby to fungovalo opravdu spolehlivě, chce to naučit se mít myšlenky pod kontrolou. Jde o to, že dokážeš vypustit veškeré dění kolem sebe a doustředíš se v mysli na klidné tiché místo. Trvalo to cca 3 měsíce, ale teď dokážu usnout skoro na povel. Vím že to zní směšně když ti momentálně pomáhají jen léky, ale opravdu to funguje, jen je potřeba to opravdu trénovat. Usnou takhle i vojáci v zónách kde to není jednoduchý nebo po prožitém traumatu. Zkus to, za to nic nedáš a dá se o tom na netu hodně zjistit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.3.20 10:54
@Anonymní píše:
Jo mirtazapin je na spaní dobrej, ale žít se s ním podle mě nedá. Nebo teda mě po něm bylo hrozně, byla jsem omámená ještě půl dne po probuzení. Ale úzkosti mi srovnal, to zas nemůžu říct půl slova. Mám chronické deprese a OCD ( to ale momentálně ve fázi zvládnutelné, vzhledem k dění s koronou se divím, že se to zase nezhoršilo) a na spánek mi pomáhá vojenská metoda. Trvá dlouho než si to člověk osvojí, aby to fungovalo opravdu spolehlivě, chce to naučit se mít myšlenky pod kontrolou. Jde o to, že dokážeš vypustit veškeré dění kolem sebe a doustředíš se v mysli na klidné tiché místo. Trvalo to cca 3 měsíce, ale teď dokážu usnout skoro na povel. Vím že to zní směšně když ti momentálně pomáhají jen léky, ale opravdu to funguje, jen je potřeba to opravdu trénovat. Usnou takhle i vojáci v zónách kde to není jednoduchý nebo po prožitém traumatu. Zkus to, za to nic nedáš a dá se o tom na netu hodně zjistit.

Tak já jsem už přes půl roku na 30 mg a jsem v pohodě. Chvilku jsem fungovala i s poloviční dávkou, ale pak přišla spousta stresu a musela jsem zvýšit, zatím jsem se neodhodlala to zase stáhnout na polovinu, ale do budoucna to mám v plánu. Omámení půl dne po probuzení přešlo po pár dnech a když jsem zvyšovala dávky, tak už se ani neobjevilo. Takže je to zase jako se vším… každému sedne něco jiného. Ale fakt si myslim, že pokud selže spousta jiných léků, tak to stojí za vyzkoušení. :nevim: Tohle jsou navíc první léky, u kterých necítím žádné vedlejší účinky, je to jako bych nic nebrala, jen jsem prostě v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
25.3.20 20:33

Doplňky stravy

Dobrý večer, s tím moc zkušenosti nemám, ale není lepší se zaměřit na nějakou alternativu, bylinky, doplňky stravy, například jsem našla doplňky od Natutevia a koupila jsem si balíček ostropestřece.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama