Jsem ze všeho citlivá a úzkostná

Anonymní
11.2.21 15:51

Jsem ze všeho citlivá a úzkostná

Ahoj, mám takové trápení. Posledni zhruba dva roky mám pocit, že jsem na vše přehnaně citlivá - nepříjemně na mě promluví kolegyně, někdo se na mě blbě zaksichtí, sousedka mi začne něco blábolit, že zas dupeme… Naprosto běžné situace, jaké si dostanete představit - zatímco mé okolí se v takové situaci zasměje, mávne rukou, řekne něco ve smyslu,,ať si trhne”, a dál to neřeší, já vše pitvám, jak jsem reagovala, zda jsem si neměla ozvat víc/míň, co když se to bude opakovat, co tohleto či támhleto. Dopředu cítím často takový vnitřní strach nebo napětí, co když bude něco nepříjemného, co když se pořádně neozvu, napadají mě různé scénáře a zkrátka mám pocit, že jsem extrémně přecitlivělá v běžných životních situacích. Máte někdo podobnou zkušenost? :( :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
298
11.2.21 16:00
@Anonymní píše:
Ahoj, mám takové trápení. Posledni zhruba dva roky mám pocit, že jsem na vše přehnaně citlivá - nepříjemně na mě promluví kolegyně, někdo se na mě blbě zaksichtí, sousedka mi začne něco blábolit, že zas dupeme… Naprosto běžné situace, jaké si dostanete představit - zatímco mé okolí se v takové situaci zasměje, mávne rukou, řekne něco ve smyslu,,ať si trhne”, a dál to neřeší, já vše pitvám, jak jsem reagovala, zda jsem si neměla ozvat víc/míň, co když se to bude opakovat, co tohleto či támhleto. Dopředu cítím často takový vnitřní strach nebo napětí, co když bude něco nepříjemného, co když se pořádně neozvu, napadají mě různé scénáře a zkrátka mám pocit, že jsem extrémně přecitlivělá v běžných životních situacích. Máte někdo podobnou zkušenost? :( :kytka:
@Anonymní AHoj zakladatelko, moc dobře ti rozumím. Poslední dobou jsem se rozbrečela v x situacích nad kterými bych ještě před 3mi lety mávla rukou.. pomohla mě na to REBT - racionálně emocionální behaviorální terapie - praktikovaná doma..jelikož to, co tě ovládá, jsou iracionální myšlenky, nelogické..pomáhalo mi si ty obavy sepsat, (pokud bys chtěla víc tipů, klidně napiš :kytka: ) a podívat se na ně z jiné perspektivy, podívat se na ně, když se cítím dobře, a uvědomit si, jak iracionálně jsem přemýšlela, což mi poté pomůže v rámci té úzkosti si uvědomit, že vše je to jnom v hlavě, a že jediný, kdo mi dokáže ublížit jsem já…každý strach ve finále vede ke strachu ze smrti (z knihy vzestup po úrovních vědomí) a strach a úzkost jsou primitvní, instntivní pocity.
Přeji ti hodně štěstí, kdyby sis chtěla popovídat, napiš :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat