Jsem zoufalá, jak byste to řešili vy? :(

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.11.21 21:11

Jsem zoufalá, jak by jste to řešili vy? :(

Ahoj holky, už nevím co mam dělat a potrebuju poradit. Ještě jsem nidky neměla takový problém s člověkem a nevím jak to řešit. Vždy jsem měla super vztah s rodiči mých polovicek. Ale tentokrat je to horor a já fakt trpím, neumím celou situaci vyřešit a kdybych nebyla těhotná asi bych odesla a vzdala to.

Začalo to když jsem ji poznala, uz tehdy jsem cítila ze mě tolik nemusí ale bylo tam velké divadlo jaká jsem úžasná. Velkou roli tam hraje bývala mého přítele, s kterou není už 10 let ale ona to nevydýchala a alespoň se baví s jeho mámou. Ale na takové úrovni ze u ni přespává, jezdi tam na Vánoce, atp.
Když jsem otěhotněla jeho máma si vymyslela lži o tom co jsem kde říkala a pred přítelem mi nedávala jaká jsem svi*ně ulhana a kdo ví co. Přítel i já jsme se sní přestali bavit. S tím ze jsem příteli říkala ze můj názor je takový, ze když úplně utneme vztah. Tak ji třeba dojde jak se zachovala a ze tím nedocili toho aby jsme se rozešli. Ale samozřejmě to neberte tak (ani jsem to tak nemyslela) aby se sní nebavil to jsem nikdy nechtěla. Jenže jeho máma pokračovala, pomlouvala mě kudy chodila i před rodinou (díky bohu o ni všichni vědí jaká je a proto většina lidi je na mé straně když to řeknu blbě ale i tak mi to vše ublizuje, kor v těhotenství) když zjistila ze to nefunguje, začala atakovat pritele ze jsem mu za zády dělala tohle a tamto. Přítel vždy říkal “přestanu se sní bavit” ale telefon ji vždy zvedl, protože se nechal citově vydírat, ze pokud by to příště nezvedl mohl by ji srazit autobus a co pak bude dělat, atp.
Takže cele moje těhotenství je o tom ze když náhodou se někde potkáme, tak se ani nepozdravime a já se pak dovídám co o me kde zas říkala. Vždy me to rozbreci i když si to nechci připouštět, ale proste me to mrzi. Nikdy jsem ji nic neudělala! Skončilo to tak ze mi nechtěla vrátit moje věci co jsem ji pujcila (ty pujcene věci byly osobní a byly jsme tehdy domluvené ze je vrati hned jak je nebude potřebovat ale pak se stal ten její výbuch) a za ty moje věci požadovala něco co jsem tehdy od ni dostala do kuchyně.
Věci mi nechtěla vrátit poměrně dlouhou dobu a jednoho dne když přítel přijel mi je přivezl, myslela jsem teda ze dostala rozum a vrátil mi je. Jenže jsem následně zjsitila ze přítel potaji vzal ten dárek od ni a vrátil ji ho aby mi ty věci dala :cert:. To mi přijde jako naprosté obcházení me, řekl mi ze to udelal pro klid. Což mi přijde ze jen pro jeho klid. Ne pro muj, nechci tady hrát hry a nechci vypadat ze se neumím bránit ale ona je velmi zla a zákeřná a i když já jsem kdysi neměla problém jít pro slovo daleko, teď to nějak nedokážu. Bojím se čeho všeho je schopna, kam až chce zajít. Mam za chvíli termín a upřímně mě i štve ze přítel ji taky nidky neumí ustoupit, celá její rodina mi říká ze ji tolerují a vědí ze je zla ale ze se to nezmeni a ať si nedělám zlo. Přítel to takhle nebere, žije od dětství v tom ze máma lze a děla z nej hlupáka aby ona se měla lip. Taky mě napadlo ze ji vadim protože přítel mámu živil dokud jsme neotěhotněli a nezjistili ze si vymysli ze má dluhy jen proto aby přítel finančně pomahal. Ale za to já přece nemůžu, ze praskla její dlouhodobá bublina lži.
Nechali by jste to byt? Nebo by jste to nějak řešili a nenechali se takto ponižovat jejím chováním? Nevím si rady, bojím se i svatby, aby neudělala scénu tam. Přítel vyrůstal bez otce a má jiný přístup k životu jak já. Já jsem schopna člověka rodina, nerodina odepnout když mi ublizuje on to neumí. Ona v padesáti letech brečí a křičí a snaží se domáhat svého všemi možnými způsoby a pritel je na to zvyklý. Já vůbec a ničí mě to.

Snad mě neukamenujete ze je to má chyba ze se neumím za sebe postavit. Ale jednou jsem to zkusila a doslova jsem před ni utikala :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
670
3.11.21 21:22

Musíš se umět za sebe postavit, jsi dospělá žena. Jak se potom postavíš za své dítě?
Jinak, než přímou konfontací s ní, to prostě nevyřešíš. Ona vidí, že ti může kakat na hlavu a ani syn s tím nic neudělá, tak to dál dělá. Jednej hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 21:26

@LadyDelRey Děkuji za radu, jednou jsem se pravé už snažila, sedli jsme si ze to probereme ale ona na mě začala rvát a nadávat mi. V tu chvíli jsme se zvedla ze jdu pryč, protože po sobě nebudeme přece rvát. Tak se to nevyřeší. Problém je ze má svůj přístup, svoji hlavu, svůj způsob a absolutně nepřijímá ze by to nebylo po jejím. Já jsem jen nechtěla být člověk co nerespektuje druhého, a chová se stejně.

Souhlasím ze to musím vyřešit a ne cekat ze to někdy přestane. Chtěla jsem znát také názor nestranného člověka :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
670
3.11.21 21:29

No to je hustý… divím se, že s tím tvým to ani nehne a nena.ere se, že mu matka nadává své přítelkyni. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
3.11.21 21:30

Můžu mluvit jen za sebe. Jsem horká hlava a když mě něco štve, nedokážu to držet v sobě. Musí to ven. Tak že bych ji řekla své (pro svůj klid). A dál bych ji neřešila. Ať si říká co chce, komukoliv. Ti co tě znají, si obrázek udělají sami.
To samé bych řekla příteli (že tohle chování nepovažuji za normální, že by se takhle chovat neměla, atd..). Může ji říct své. A když se s ní chce stýkat ať se stýká, ale bez tebe. Ty mu vysvětli, čím ti ona ubližuje. A on buď bude stát za tebou, nebo bude alespoň za ní jezdit sám.
Třeba můj chlap, kdyby se dozvěděl, že o mě takhle někdo, kdokoliv mluví, byl by s tím rychle srovnaný.

• hotový. Stejně tak já (rodina-nerodina).
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25147
3.11.21 21:36

Podobnou tchýni má jedna holčina v mém okolí…Co ta ženská umí za pomluvy a podrazy, to jeden nechápe. A za vším je její sobectví, sebestřednost a touha ovládat okolí, včetně vlastního syna. A samozřejmě žárlivost na to, že si dovolil mít partnerku podle své vůle a založit s ní rodinu!
Tohle dva mladí se od tchýně po několika bouřlivých srdceryvných scénách a vyděračských eskapádách prostě odstřihli. V maximální možné míře, co jim situace dovolí. A zařídili si život tak, aby byli maximálně nezávislí. To radím i tobě a tvůj partner to má v rukou především.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 21:40

@LadyDelRey ono mu to vadí, i se kvůli tomu dost zhádali. Ale on pak vydrží třeba měsíc, dva a pak už jak kdyby mu máma chyběla nebo nevím :nevim:. Sama tomu nerozumím, být to naopak. Jednou razantně zakročím a už by moje máma nevěděla nic o mě ani příteli. Ale bohužel.

@Prdolinka86 Prave ja jsem taky horka hlava, proto vůbec nechápu kam jsem to nechala zajít. Tím jak jsem byla udivena, kolik nenávisti v sobě dospěly člověk má.
Vždy jsem se uměla o sebe postarat a i se všemu ubránit. Mam za sebou těžké dětství které mě naučilo jak s věcmi naložit. Ale teď jak kdybych měla nějakou bariéru, možná to je hormonama a těhotenstvím. Já nevím ale ničí mě to.

Přijde mi jak kdyby se přítel snažil se s ni kvůli tomu nebavit, byla jsem několikrát u toho kdy ji absolutně ignoroval a vysvětlil ze to přehnala a ze o mě nemůže mluvit jak mluví. Ale vždy po par měsících jak kdyby zapomněl a chyběla mu, nebo ja nevím. Snažím se sním o tom bavit, ale pořad mi jen říká ze ho ho to trápí, ze máma a milovaná zena se nesnesou a on neví co dělat. Přitom ja nikdy nebyla proti tomu se bavit. Spis dítěti vzít babičku, ale ona o to asi nestojí. Nerozumím cele situaci no

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 21:43

@pe-terka odstěhovali jsme se hodinu od ni, přetrhali kontakt na největší minimum ale bohužel se někdy stane ze se potkáme třeba u babiček nebo tak. Já jsem vždy v klidu, dělám ze tam není a ona většinou taky. Ale pak to přijde.
Cítím to stejně, touha ovládat syna. Delal vše co ona chtěla, především tedy platit i věci svým sourozencům jen aby ona mohla mít na cigára a víno. Já jsem to zatrhla, protože nové bydlení a dítě není levná sranda. Proto si myslím ze tak po mě jde. Přitom já jsem poměrně zajištěna a sama jsem ji ze začátku pomáhala.

Následně jen praskla ta její bublina lži a tím taky přítel přestal být takový jaký byl.

• Citovat
  • Nahlásit
25147
3.11.21 21:48
@Anonymní píše:
@pe-terka odstěhovali jsme se hodinu od ni, přetrhali kontakt na největší minimum ale bohužel se někdy stane ze se potkáme třeba u babiček nebo tak. Já jsem vždy v klidu, dělám ze tam není a ona většinou taky. Ale pak to přijde.
Cítím to stejně, touha ovládat syna. Delal vše co ona chtěla, především tedy platit i věci svým sourozencům jen aby ona mohla mít na cigára a víno. Já jsem to zatrhla, protože nové bydlení a dítě není levná sranda. Proto si myslím ze tak po mě jde. Přitom já jsem poměrně zajištěna a sama jsem ji ze začátku pomáhala.Následně jen praskla ta její bublina lži a tím taky přítel přestal být takový jaký byl.

je dobře, že jste daleko od ní. Tahle tchýně, co o ní mluvím, taky neváhala svého syna určitou lstí připravit o značné peníze. A on je taky takový spíš poddajnější typ, co byl zvyklý poslouchat a spoustu jejích hysterií bral jako normu.
Jak se narodilo miminko, nějak víc mu došlo, co je jeho máma zač. Přimkl k nové rodině a matka stále žárlila a snažila se si ho uzurpovat pro sebe. Tak si ji prostě drží od těla a je ostražitý…Už si nedělá žádné iluze o ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9425
3.11.21 21:50
@Anonymní píše:
Souhlasím ze to musím vyřešit a ne cekat ze to někdy přestane. Chtěla jsem znát také názor nestranného člověka :andel:

Ten příběh je složitý a nebude jednoduché najít společnou řeč. Řeknu ti k tomu co mi na tom příběhu zarazilo - že se nepozdravíte, když se potkáte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22470
3.11.21 21:53

A jak bys to chtěla řešit? Myslíš, že se kvůli tobě znění? Prostě s ní přestaň komunikovat a je klid. A jako teda přetahovat se o nějaký dárek do kuchyně od ní :roll: to mi od tebe taky přijde dost na hlavu. Jestli ono to nebude náhodou tak, že máte máslo na hlavě obě dvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 22:00

@terien nevím čím bych měla máslo na hlavě :nevim:
Maximálně tím ze jsem se nepostavila sama za sebe, o dárek jsme se nepretahovali. A psala jsem i nahore ze žádné hry hrát nechci ☺️
Jednoduše jsem ji poprosila o vracení věci, řekla ze jediné pokud ji vrátím dárek od ni. Řekla jsem to příteli a pak jsem to přestala řešit. Až následně jsem zjsitila ze přítel věci přivezl a vrátil ji ten dárek. Žádné přetahování nebylo :think:

• Citovat
  • Nahlásit
22470
3.11.21 22:02
@Anonymní píše:
@terien nevím čím bych měla máslo na hlavě :nevim:
Maximálně tím ze jsem se nepostavila sama za sebe, o dárek jsme se nepretahovali. A psala jsem i nahore ze žádné hry hrát nechci ☺️
Jednoduše jsem ji poprosila o vracení věci, řekla ze jediné pokud ji vrátím dárek od ni. Řekla jsem to příteli a pak jsem to přestala řešit. Až následně jsem zjsitila ze přítel věci přivezl a vrátil ji ten dárek. Žádné přetahování nebylo :think:

Tak co děláš scény, že tě obešel? Dusíte ho obě dvě, nemáte si co vyčítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 22:02

@pe-terka to co píšeš, mi dává trochu naději ze po narození se to třeba úplně uklidni. Alespoň ze strany přítele. Já vyrůstala tak, ze mé matce byly přednější drogy než já. Proto jsem to jednoho dne utla a bylo. Avšak vím ze pro jiné lidi a lidi vyrůstající v rodině s nějakými vzorci chování je těžké si i přiznat ze nejbližší osoba není úplně v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 22:06

@terien přečti si to znovu, nedělám scény. Normálně jsme se bavili proč to udelal, řekl ze pro klid.
Jsem si vědoma ze na začátku když se vše stalo jsem ho musela dusit nátlakem ať to vyřeší a z druhé strany byla jeho máma co chtěla ať me opustí.
Proto jsem to prestala resit, proto jsem si nechala to vše líbit a teď se jen ptám na radu. Protože vím ze to trápí jak me tak přítele. A nechci aby to zasahovalo do rodiny i po narození dítěte.
Jsem si vědoma chyb co jsem udělala ale také proto se ptam na názory jiných. Pokud mas názor takový ze jsem i vinou já, beru v potaz a zamyslim se. Děkuji :andel:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat