Jsem zoufalá z dětí 4 a 1 rok

Anonymní
29.5.17 21:20

jsem zoufala z deti 4 a 1 rok

Dobry vecer. Musim uz se vypovidat nebo vyslechnout nejakou radu. Jsem naprosto zoufala ze svych deti, kluk 4 a 1/4 roku a holka 1 a pul..porad se jen perou, utikaji, jeci, delaji strasnou ostudu vsude kam vlezu. Hrozne ale hrozne zlobi neposlechne me ten starsi ani jediny slovo, mala ho napodobuje, on se sebere kamkoliv utece prestoze na nej stokrat volam, ona uz to zacla delat taky, ani se neotoci a jde si proste daleko kamkoliv..Nejde s nima jit ven, rozutecou se kazdej na jednu stranu a ja pak nevim za kym driv bezet, nejde sn ima jit do kramu, tam delaji strasny sceny, malej na VECHNO saha vsechno bere POKAZDY kazdej den kdyz jdem treba i jen pro piti, je to strasny, mala zas nevydrzi v kocaru vylejza vsude, jak neni po jejim je to peklo. Spolu se perou strkaji do sebe, mala taha deti cizi za vlasy mlati je na pisku hrackama, proste sileny, uz nevim co s nima. Malej ma snad obdobi vzdoru od roka a pul az doted, a s malou jsme si vyzrali snad vsechno neduhy, co jdou. V noci se budi dotedka, uspavat slo vzdy jen na rukou nebo v kocaru u vysavace, vsechno strka do pusy a ji, vsechno trha a nici schvalne, vsechno vsem bere, jakmile ma neco nekdo jinej, musi to mit taky, ve vterine, cizim lidem na hristi bere i jidlo atd a dela strasny sceny kdyz se ji to zakaze, utika, neposedi ani vterinu je hrozne aktivni, vsude splha leze, nevydrzi sedet, v kocaru nevydrzi vubec, v autosedacce, v jidelni zidli ani omylem, vyzkouseli jsme asi ctyri druhy takze naobedvat se je u nas teror, vsem bere z talire a svoje nechce a presedava ze zidle na zidli..do toho malej, vzali jsme ho po domluve reditelky ze skolky (spatny nacasovani nastupu) takze toho zas musim krmit aby se vubec aspon malicko najedl..mala do pul roka nesnesa bejt u nikoho jinyho nez u me, jinak silenej rev, ani u taty, ani odlozit do lehatka, na zem, nikam proste..pisu asi zmatene, ale uz jsem uplne nestastna, uz na deti i rvu, hlavne na malyho, nekdy zlobi fakt naprosto celej den od rana do vecera kazdejch pet minut a to nejenom z nudy doma, ale i kdyz jdem treba do zoo, na detskej den nebo na prochazku kamkoliv pro nej proste tak nejdriv ho musim stokrat nahanet doma nez se oblece, musim ho ja celyho oblict, jinak po dvou hodinach si treba nevezme ani ponozky..vypravujem se klidne od pul devaty do pul jedenacty jen ven na hriste protoze oba behaj a furt dokola se svlikaj a utikaj mi (maly to nikdy nevidelo, ted to chytla od nej..co udela on tak ona taky, jenze ona vubec nevi proc to dela, ze jo, nema jeste z toho rozum z tech lumparen..kdyby nemela vzor starsiho tak byva i docela hodnejsi klidnejsi, ale skolku mame az od zari, na osukromou ani nahodou nemame a hlidat mi chodi my rodice, ale taky jeste pracujou, a mamka treba nezvladne hlidat ze zdravotnich duvodu oba dohromady, je to fakt total zahul..urcite vas napadne, ze je to situaci v rodine, ze tak zlobi a mate pravdu, ze na ruzovym oblacku s partnerem, otcem deti, teda nejsme, ale bohuzel neni jen na mne tohle ovlivnit. partner je hodne vybusnej urazlivej, chodili jsme i na terapie ale moc to nepomohlo. ale prosim neradit at se rozejdeme, to neni nase reseni. byt spolu chceme. uz prestavam doufat, ze je to jen obdobi u tech deti.. :( malej ma malo pozornosti, byl zvyklej ode me na veskerou, kdyz byl sam..uz jako malinkej byl taky hodne narocnej akcni a tak, oba zacli chodit v deviti mesicich a od ty doby byly vsude, je hodne upovidanej, ale proste si musi zvyknout, ze neni na svete sam a musi mit taky trpelivost. jsem uz z toho psychicky uplne vyrizena..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
29.5.17 21:21

Jen bych jeste chtela doplnit, jak jsem psala, ze jsme si vyzrali vse to nejhorsi tak samozrejme mluvim o detech, ktere jsou zdrave, a vim, ze horsi nez jakekoliv zlobeni je, kdyz je detatko nemocny, lituju vsech, kteri maji takove trapeni..ale i tohle je strasne strasne ubijejici..

• Nahlásit
  • Citovat
4811
29.5.17 21:29

Možná by stálo za to vyhledat nějakého terapeuta, který by se zaměřil na interakce v rodině a způsob komunikace s dětmi. Někdy to člověk ani netuší, ale může být spouštěčem zlobení dětí sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
29.5.17 21:35

Ten tvůj kluk je něco podobného jako můj. Ale já se s ním nepářu. Nechce se oblékat, zdržuje? Tak nikam nejdeme. V obchodě taky všechno bere, tak buď chodím až se vrátí manžel z práce nebo čeká venku s kočárkem (tam naštěstí neutíká). Jinak někam jdeme tak běhá kolem, všude leze. Žádné chození vedle mě. Ale učím si ho. Jsem přísná, pořád domlouvám. Občas mě překvapí, jak je rozumný. Miminko je malé, zlaté, ale taky má své dny.
Nejhorší, když ječí oba dva. Naštěstí se manžel hodně stará a já si můžu orazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.17 21:39
@Enmamma píše:
Možná by stálo za to vyhledat nějakého terapeuta, který by se zaměřil na interakce v rodině a způsob komunikace s dětmi. Někdy to člověk ani netuší, ale může být spouštěčem zlobení dětí sám.

nevim..jak by na to maly reagoval, on pred cizimi se hcovau plne jinak, ze jo..mala jak vidi ciziho am luvi na ni tak rve, to ji nepreslo doted, takze i u doktorky kterou zna od miminka kdyz ji nemam v naruci tak rve a jak na ni sahne napr nebo promluvi rve taky..takze nevim no..jsem vsemi terapeuty apod docela rozladena, absolvovali jsme s pritelem parove sezeni u nekolika lidi, ale ze bych si prisla nejak obohacena to ani ne..vzdy predevsim zinkasovali penize a kdyz bez penez tak o to horsi..financne jsme na tom ted spatne..ono kdyz jsem (i nekdo jinej) detmi samostatne, tak jsou v pohode, jde o situace kdyz jsou dohromady predevsim..jenze tech je vetsina..ale jako maji se radi, pomahaji si atd..ne ze by na sebe zarlili..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.5.17 21:43
@Lidym píše:
Ten tvůj kluk je něco podobného jako můj. Ale já se s ním nepářu. Nechce se oblékat, zdržuje? Tak nikam nejdeme. V obchodě taky všechno bere, tak buď chodím až se vrátí manžel z práce nebo čeká venku s kočárkem (tam naštěstí neutíká). Jinak někam jdeme tak běhá kolem, všude leze. Žádné chození vedle mě. Ale učím si ho. Jsem přísná, pořád domlouvám. Občas mě překvapí, jak je rozumný. Miminko je malé, zlaté, ale taky má své dny.
Nejhorší, když ječí oba dva. Naštěstí se manžel hodně stará a já si můžu orazit.

presne, jenze ja ctyrleteho ve velkomeste pred kramem s kocarem nechat nemuzu, priotel se nekdy vraci az kolem seste sedme vecer atd..takze mi nezbyva nic jinyho nez vse absolvovat s nima obema.. a mala chce hrozne hcodit porad ven a kdyz ma neco slibeno tak ja nemuzu pokazdy proste nikam nejit jen kvuli tomu, ze malej se neoblikne..on se snad oblikl jen jednou v zivote zatim jinak je to boj opravdu uplne pokazdy..ale jako umi to, ve skolce parkrat byl..i najist i vse umi, je taky hrozne rozumnej chytrej (vsechno ho zajima, dokonce pocita do padesati uz), ale tim zlobenim to kompenzuje..a do toho proste ta mala zlobi ve stejny mire jako on, nekdy i vic..tak si to dovedete predstavit

• Nahlásit
  • Citovat
3106
29.5.17 21:45

Tak tohle je moje noční můra. Upřímně? Zbláznila bych se! Asi bych poradila důslednost. Jednou něco řeknu, max jednou zopakuju a pokud neposlechne, následuje trest. Vždy dostát svého slova a vysvětlovat proč požaduji to a to. Ostatní kdo hlídají taky syn tak zlobí? Dokud se nenarodila malá, tak taky takhle neposlouchal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4811
29.5.17 21:45
@Anonymní píše:
nevim..jak by na to maly reagoval, on pred cizimi se hcovau plne jinak, ze jo..mala jak vidi ciziho am luvi na ni tak rve, to ji nepreslo doted, takze i u doktorky kterou zna od miminka kdyz ji nemam v naruci tak rve a jak na ni sahne napr nebo promluvi rve taky..takze nevim no..jsem vsemi terapeuty apod docela rozladena, absolvovali jsme s pritelem parove sezeni u nekolika lidi, ale ze bych si prisla nejak obohacena to ani ne..vzdy predevsim zinkasovali penize a kdyz bez penez tak o to horsi..financne jsme na tom ted spatne..ono kdyz jsem (i nekdo jinej) detmi samostatne, tak jsou v pohode, jde o situace kdyz jsou dohromady predevsim..jenze tech je vetsina..ale jako maji se radi, pomahaji si atd..ne ze by na sebe zarlili..

Zkuste nějaké bezplatné poradny. Kdyby byla nějaká zaměřená na video-trénink interakcí, tak by vám to mohlo pomoci. S tím, že se děti chovají před cizími lidmi jinak, se počítá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
29.5.17 21:46

Máš určitě trošku náročnější děti.
Které ti ale přerostly přes hlavu.
Nesmíš sebou nechat tak mávat.
Vážně si myslíš, že má rodič tři hodiny nahánět dítě, aby se obléklo na procházku?
Co tě vede k tomu, že to trpíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8635
29.5.17 21:49

Když jsou s tátou, tak se chovají stejně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
29.5.17 21:50
@Anonymní píše:
presne, jenze ja ctyrleteho ve velkomeste pred kramem s kocarem nechat nemuzu, priotel se nekdy vraci az kolem seste sedme vecer atd..takze mi nezbyva nic jinyho nez vse absolvovat s nima obema.. a mala chce hrozne hcodit porad ven a kdyz ma neco slibeno tak ja nemuzu pokazdy proste nikam nejit jen kvuli tomu, ze malej se neoblikne..on se snad oblikl jen jednou v zivote zatim jinak je to boj opravdu uplne pokazdy..ale jako umi to, ve skolce parkrat byl..i najist i vse umi, je taky hrozne rozumnej chytrej (vsechno ho zajima, dokonce pocita do padesati uz), ale tim zlobenim to kompenzuje..a do toho proste ta mala zlobi ve stejny mire jako on, nekdy i vic..tak si to dovedete predstavit

To je výhoda malého městečka. Já bych to párkrát zkusila, třeba to zabere. U nás na nějakou dobu. Syn jezdí na koloodrážedle. Jezdí jak drak, musí mě na konci chodníku počkat. Jak mi ujede, příště jde pěšky. To ho naučilo. Sem tam se zapomene, následuje trest, jde pěšky a příště zase poslouchá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2851
29.5.17 21:51

Tak já většinou radím vysvětlovat, domlouvat. Pak radím vysvětlovat, domlouvat, stát si za svým slovem. Být důsledná. Praktikovat netělesné tresty.

Ale tady mě jako první napadlo dát při první takové „akci“ na pr..el, třeba by ho to přešlo - aspoň jednou zkušební, co by to udělalo. Neumím si představit, že by mi dítě (děti), dělaly tohle, naštěstí jsem to nikdy nenechala dojít tak daleko a vychovávala jsem od samého začátku. Vypadá to, že nemají žádné mantinely, ale ono to asi u tatínka výbušného není tak neočekávané, že jsou děti jak utržené ze řetězu, moc nemaj po kom být asi kliďasové.

Jinak, automaticky se lítá za mladším dítětem, čapne se a jde se pacifikovat (vhodným způsobem - klidně domlouváním) to starší.

Příspěvek upraven 29.05.17 v 21:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
29.5.17 21:53

Mám stejně náruživé dítě. Holt přitvrdit, ale s chladnou hlavou. Vynervená matka dítě neuklidní. Já nákupy minimalizuju, v globusu mají navíc dětský koutek, takže :palec: k jídlu.. nechce jíst, hlady neumře.. krmit čtyřleťáka je celkem zajímavý. Vyřaď zbytečné činnosti. Do krámu kup klidně vodítka na děti, uvaž nakrátko k vozíku.. Občas lidi koukají, co s malou vymýšlím, ale co.. ať si trhnou. Určitě jsi skvělá máma, nevyhoř, příští rok ho frkneš do školky a bude :potlesk: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12741
29.5.17 22:00
@Sany80s píše:
Máš určitě trošku náročnější děti.
Které ti ale přerostly přes hlavu.
Nesmíš sebou nechat tak mávat.
Vážně si myslíš, že má rodič tři hodiny nahánět dítě, aby se obléklo na procházku?
Co tě vede k tomu, že to trpíš?

a co radíš? Mám doma něco podobného, tříletý se oblékne většinou hned, někdy musím počítat do tří. Pětiletému můžu domlouvat, počítat, dávat na zadek, zakazovat, odcházet bez něj, ale stejně je to prd platné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4593
29.5.17 22:02

Syn byl taky cislo. Deti mame stejne stare a obdobi ktere popisujes nazyvam peklo. od 5-15m se mi ke vsemu mladsi budil v noci porad, kdyz prospal(v noci) hodinu byl to uspech. Budilo ho vse, i kdyz na druhe strane mesta prolitla moucha! Pres den si dal 3× 15 minutovky a bylo. Doma ocistec, dcera docela pomocnicka, nadsena z mrnete, jen precitlivela a HODNE ujecena za kazdou prkotinu, treba i ze si bracha stoupa o jeji postel. Syn od 9m travil dny od kdy otevrel oci tym, ze vyhledaval ruzne predmety ruznych tvaru a skousel jaky vydavaji zvuk, kdyz prasti segru po hlave. V lepsich pripadech po zadickach. Cilem dne bylo pro me -uvarit, a aby to obe deti prezili ve zdravy a ja neprisla o posledny kousek nervu a sluchu. I v zime, jsme travili kazdickou moznou minutu venku, les, hriste, louka, u reky a rev mi byl ukradeny. Kdyz zdrhali, nebo zlobily, uz jsem nevysvetlovala, predse bezim rychleji nez oni.☺Capla jsem za ruku bez ohledu na odpor a chodilo se za rucicky. Syn z kocarku taky prchal, ale casem se zase rad vozil, kdyz mu doslo, ze ho nutim vic chodit ☺ Dle situace, nekdy proste postopadesate nevysvetluj, nekric. Proste capni( jeste par let mas silovou prevahu☺ vyuzij toho!!!) a odnes, ved za ruku az se hodi o zem dej najevo ze te to neprinuti konat jinak. Vim ze je to masakr obdobi ale ver mi, bude brzy lepe. Uz od dvou mladsiho u nas zlepseni. I kdyz zacla starsi chodit do skolky, mladsi se sklidnil. zacal si hezky sam hrat a ne terorizovat okoli. Ono ty blbiny je nebudou bavit vecne, syn byl porad na stole, okne, skrince, jsem cekala, kdy ho najdu na lustru a ted ho vysky nezajimaji. Drzim palce a hlavne klid. Ono fakt se mi povedlo neco vylepsit, jen kdyz jsem zachovala chladnu hlavu a konala jinak nez ve vzteku. Ono ty prtata miluji pocit kdyz jsme s nervama v haji. Nedoprej jim to! Jo a na obe deti jsem byla sama a malej vyzadoval na vse jen mne mnooohem dele. Je to normalny, ted ma 2 a pul a bez taty neda ranu a ja si uzivam „slobody“ kdyz skonci v praci v nejakou rozumnou dobu.
Jeste si vzpominam, ze do kramu jsme chodili s lizatkem. Prinesla jsem z donova a ukazala prodavacke. Az se schylovalo ku scenam. Nabidla jsem je detem a po zbytek nakupu byl klid. V roce bych nabidla treba oblibenou susenku, nebo hracku. Na lizatka to je brzy. U starsi take zabiralo udelat plakatek, kde dostala smajliky, dobre nebo spatne, za ruzne veci. Bud kreativni, vrat se do dectvi a mozna najdes nejake figle na ne. Drzim palce.

Příspěvek upraven 29.05.17 v 22:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama