Jsem zoufalá ze svých dětí - prosím o radu

256
30.3.17 08:46

Jsem zoufalá ze svých dětí - prosím o radu

Milé maminky, prosím o radu či vaše zkušenosti. Mám dvě děti, holky (5 a 8 let) a jsem z nich už dost zoufalá. Mám pocit, že absolutně vůbec neposlouchají, tedy mne ne. Manžela o něco více, ale taky to není žádná sláva. Pokud tedy nezařve.
Mám pocit, že se neustále dohadují, řvou po sobě, popichují se a pak vřeští. Když jim řeknu, ať si uklidí pokoj, tak se nic neděje. Neuklidí si po sobě ani oblečení. Na tu starší, když mluvím, tak mě kolikrát ani nevnímá. Na každou věc se jí musím ptát aspoň 5×, než dostanu odpověď. Ta mladší je beran, takže musí být po jejím a ta starší se jí buď přizpůsobí nebo ne a pak je zase jekot. Už jsem z toho unavená a zoufalá. Pokud se po nich nic nechce a člověk jim koupí třeba zmrzlinu, tak jsou v pohodě. Pokud mají něco dělat, je problém.
Už jsme několikrát zkoušeli s nimi o tom mluvit, zkoušeli jsme systém zákazů (zákaz sladkého, televize, mobilu…). Nefunguje nic. Nemáte nějakou radu či zkušenost, jak na ně? Mám pocit, že nemám absolutně žádnou autoritu.
Po dnešním rádu, jsem začala uvažovat o tom, že bych se od nich snad odstěhovala. Už to prostě psychicky nedávám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

673
30.3.17 08:48

Proto jsem ráda za kluky a velkým věkovým rozdílem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1618
30.3.17 08:52

My máme doma holky 5 a 6 let a je to úplně to samé. S dovolením si taky počkám na nějakou radu. Tchýně radí řezat a řezat dokud nebudou poslouchat. Jenže to bych je musela umlátit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4623
30.3.17 08:53

Ahoj :mavam:
sice mám dva kluky, skoro stejně 5 a druhéme v červenci 9. Přijde mi že to píšeš o mé situaci :) Mladší je též beran :lol: občas to mám stejně jako ty, nejradši bych se odstěhovala. naštěstí mi přijde, že se to s věkem mladšího i lepší :) ale jsou dny, kdy ne :oops: u nás tátu posleschnou spíš, nebo mi přijde že se s nima asi tolik,,nepáře" ale převážně jsem s nima já. a taky to u nás není každý den. radu nemám, vím o sobě že nejsem tolik trpělivá :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 08:54

Ahoj, doporučuju nějaký motivační systém :-) U nás to funguje jednoduše: každý den si musí ráno ustlat postele, musí si po sobě uklízet nádobí, alespoň mi ho dát do dřezu, večer musí mít poskládanou hromádku oblečení a všechno funguje :-) odměna je na konci týdne, že dostanou 20 korun, pro ně je to motivace a funguje to :dance: a když už mají velký nepořádek v pokoji, tak je ta, naženu a trošku jim při tom pomáhám, ale z většiny si to klidí sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Annapavelkovaml
30.3.17 08:56

Odstěhovat se to je řešení :lol: :lol: :lol:
ne ale fakt…a mají nějaké koníčky nebo kroužky? Nenudí se třeba?
Nechci být hustá, ale aby mě neposlechlo 8 leté dítě to už je trochu moc ne??Já sem se od 9 let o sebe starala více mene sama a nenapadlo mě se chovat jako dítě. :nevim:

• Citovat
  • Upravit
256
30.3.17 08:57

@Akinom Trochu jsem ráda, že v tom nejsem sama, ale u nás je to bohužel téměř každý den :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22562
30.3.17 08:57

@ziza1108 Ahoj, kup si knížku „výchova bez poražených“ nebo něco obdobného, třeba poradí ještě někdo jiný. Podle mě jste se dostali do jakési smyčky, kdy děcka vidí, že třeba neplníte zákazy, nejste důslední nebo něco jinýho a mají vás „na háku“. Třeba jim vy, jako rodiče, nedáváte dobrý příklad?… Je to něco, co vy nevidíte. A ta knížka, i kdyby nepomohla stopro ve výchově, tak díky ní možná dost pochopíš.
Někdy mám pocit, že si někteří rodiče myslí, že děti jsou jen roboti, kterým se zadávají úkoly. Není to přímo na tebe, spíš tak nějak obecně.
My máme tři holky a někdy je to taky nářez :D Nemám ráda řeči typu, že to je pěkný, tři holky, že oni mají kluky a pořád se jen rvou :zed:
Tak přeji, ať na to přijdete a zlepší se to ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
30.3.17 08:58

@Blaninek Zkusím o tom popřemýšlet, ale ta starší je takový flegmatik, že si nejsem jistá, zda to bude fungovat. Vůbec jí nevadí, že je třeba týden bez televize, sladkostí i mobilu. Má to prostě na háku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
30.3.17 09:01

@Annapavelkovaml Ano, kroužků mají dost. Starší dcera má 7 kroužků týdně (balet, volejbal, atletiku, výtvarku, street dance), chodí ven, na kolo, na brusle. Myslím, že se nenudí. Mladší má kroužky dva, ale na to, že chodí do školky mi přijde, že to stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
30.3.17 09:01

Zkusit nějaký kroužky. Vymyslet nějakou zábavu ;) třeba se nudi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
30.3.17 09:02

Nezakazovat. Ale nastavit pravidla. Postupně. A být důslední. Oba. tzn. Napsat na lednici rozpis služeb povinností, které budou plnit. Vysvětlit, ukázat, a jede se. Něco týdně a něco denně. Pokud ten který jeden nebude hotov, mohou si dát padesát / sto dřepů (perfektně provedených, žádné hrbení, nebo předstírání. nebo jestli jste v paneláku, tak desetkrát schodiště nahoru a dolů. Jestli budou kecy, tak ti přidám. Na vzájemné držkování bych nereagovala. Když by se přiostřovalo, přišla bych a zahrála s nima scénku jak u toho vypadají, když se chovají jako blbouni a jak to má správně vypadat, aby jsi jim předvedla správný vzor. Zasmát se s nima, zahrát hry, zablbnout, nebýt jen bachař, ale parťák, který v tom jede s nima. znamení berana mi nic neřiká a myslím si, že by to nemělo potlačovat elementární slušnost. Jak je teplo, vykázat je na hřiště nebo prostě ven. kopat balón, jezdit na skejtu nebo co já vím…pokud jsou splněné povinnosti samozřejmě :jazyk:
Protože je prostě jednoduché pravidlo: nejdřív povinnosti, potom zábava.
TEČKA.
S rodiči se nediskutuje, rodiče můžeme o něco požádat. U večeře probrat den, jak se kdo měl, včetně rodičů. povyprávět, trapasy, legrácky, zážitky…to všechno je učí do života.

• Citovat
  • Upravit
256
30.3.17 09:05

@Aries6 Jé, děkuji moc za radu. Taky mi přijde, že je něco špatně, jen nevím bohužel co. Knížku si určitě přečtu. Myslím si, že to jejich ječení a dohadování je způsobeno velkými povahovými vlastnostmi mezi nimi. Nicméně poslouchat by ale měly. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
30.3.17 09:06

@Naniel Rozhodně se nenudí, buď jsou v kroužku nebo venku nebo mají program. Starší dcera má 7 kroužků týdně, mladší 2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5893
30.3.17 09:07

U nás stačí věta typu.. nechceš mi pomoct- dobře, až ty budeš něco potřebovat odpovím ti stejně… většinou si to do 10 min rozmyslí :mrgreen:
Např. náš kluk ví, že si sem rád vezme kamarády, ví, že má povoleno jednoho a někdy se tu sejdou tři.. Několikrát jsem mu říkala, že prostě lidi domů jen tak nepouští.. Tak když mám moc práce je bordel, potřebuju, ab y mi něco pomohl a nebo si sám něco, tak mu řeknu, aby zapoměl, že si tu někoho přivede to takového bince..
Jinak mladší ten má 3,5 let.. ten jako mimo toto téma, ale starší má 8 let..
Nebo manžel má hodně práce, ale chodí s ním na kolo brusle.. takže pokud manžel po něm potřebuje moct- vynést koš, posbírat třeba jablka na podzim atd.. tak mu řekne, že když mu pomůže, může sním někde jít.. Jinak má moc práce- samozřejmě pracuje neni to vydírání…

Příspěvek upraven 30.03.17 v 09:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama