Jak si hrát s 14měsíční holčičkou

306
10.3.20 17:20

Jsk si hrat s 14 mesicni holcickou

Ahoj, mala ma 14 mesicu, uz nevim co a jak, ma ruzne hracky nic ji ale moc nebavi zkousim krabicky, kolicky, balonky, knizky, proste vse uz snad, cely den v podstate u ni jsem, snazim se s ni hrat, ukazovat, ale ona nevydrzi, lezeme porad po byte, zacala ted pomalu sama chodit opatrne teda, obcas se chytne za rucicku..popravde uz nevim jak ji zabavit, abych aspon 10 minut mohla neco delat nebo proste sedet na zadku :) dekuju za rady… :lol:jeste ke spani, chodi pozde cca pul 10 az 10azacalami vstavat v 6 rano, cozjedocela maze, jinak spala cca pul 8 az 8,taky nevim proc, je tk ted cca 3 dny po sobe…pak pres den dokaze spat 3 hodinky pak zase az vecer

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1535
10.3.20 17:32

Moje dcera je to samý, to je pořád to samý dokola, vždy ji něco zabaví tak na minutu, pak zas letí k něčemu jinému. Myslela jsem, že ji třeba po roce a půl už trochu začne bavit lego a ono kuloví. Teď je ji 19 měsíců a stále si prostě s ničím chvíli nevyhraje. Jako já nevím, jak to dítě zabavit. Myslím si, že nezbývá nic jiného než vydržet až z toho trochu vyroste nebo aspoň počkat až bude jaro a hodně chodit ven. Jo a to spaní, pokud se ti nebudí, tak závidím. U nás se taky vstává v šest, ale někdy mám budíček každou hodinu, někdy je to lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
306
10.3.20 17:35

@Zoe1 asi ano, ona ta zima neni nic moc, ale takjsem si myslela, zeaspon u neceho chvilku vydrzi a bude si hrat i sama treba, ale vubec, jsem z toho pak uz fakt unavena, pri predstave noveho dne a toho sameho me uplne naskoci husi kuze, ze zase vse od zacatku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13441
10.3.20 17:42

Hele je to asi spíš na štěstí, ale můžeš zkusit… Pořád něco nového, pytlík těstovin, krabici rýže, obracecka, lžíce na boty… Kluk má radost, že něco ukořistil, jde si to dát na gauč, obrací to :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1547
10.3.20 19:39

@KamilaDen A co zkusit dceru zapojit do toho, co děláš ty? Syn strašně rád pomáhá. Ve čtrnácti měsících ho strašně bavilo a stále baví zametání (má vlastní koště, smetacek a lopatku), utirani prachu a různé spiny, sbírání drobečku, vydávání prádla že sušicky a dávání ho sušicky a pomáháni při vaření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
306
10.3.20 19:41

@Bubla Bůčková zkusit to muzu o tom zadna, pytluk stestovinama uz mela atubu s rajcatovou omackou taky, tak zkusim varecku, rendlik nejaky a tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13441
10.3.20 20:57
@Hlaholice píše:
@KamilaDen A co zkusit dceru zapojit do toho, co děláš ty? Syn strašně rád pomáhá. Ve čtrnácti měsících ho strašně bavilo a stále baví zametání (má vlastní koště, smetacek a lopatku), utirani prachu a různé spiny, sbírání drobečku, vydávání prádla že sušicky a dávání ho sušicky a pomáháni při vaření.

Vysavač mám, když se snaží luxovat pod stolem mám tak 20 minut :mrgreen: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
10.3.20 22:41

Naše dítě 1,5 si samo moc nehraje. Vydrží tak 10 minut, a to je většinou nějaká „zakázaná aktivita“,treba rabovani nevhodných skříněk, teď už hodně dlouho jede ta koupelnová. Občas to klapne s hračkami, když je dlouho nevidí, hlavně u babičky. Bohužel si dítě zvyklo, že je středem pozornosti, tak si s ní opravdu často hraju já. Čtu v knížce, vkládáme tvary, zpíváme, hrajeme takové ty batoleci blbinky jako brambora apod. Venku jsme téměř vždy 2× denně. No a když fakt něco chci dělat nebo relaxovat, tak ji holt pustím pohádku (ale v těch 14m moc ne, to až teď). :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
10.3.20 22:53

U nas nejvic frci kuchynka, varime, michame, nabirame, strkame do trouby, hazeme na panvicce, krajime zeleninu…pak vkladani tvaru, navlekani krouzku, skluzavka do bazenku s kulickama, bubinek, pistalka a kdyz je nejhur, staci otevrit suplik v kuchyni… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
306
11.3.20 08:52

@Rebísek dala jsem ji naberackz, valec, nudle, kolucky atd, vxdrzela cca 10 minut :zed: :palec: pakhned na 4 a pryc zacina cjodit takze ji hlidam, aby blbe nepadla ale to hrani ji nijak proste nebere, napadlo me ten bazenek s micky koupit, ale kde mam tu jistotu ze jk to bude bsvit, nafoukla jsem balonky tak chvilku vydrzela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1547
11.3.20 09:51

@KamilaDen Zkus spíš koupit jen pár míčku nebo nějaký valecek, jestli by jí nebavilo za nimi lézt, když se baví hlavně pohybem, tak by jí možná zabavila spíš nějaká pohybová hra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
306
11.3.20 11:05

@Hlaholice to vse ma, valec ji s mickama nebavi, je to orisek u ni proste, ani moc ty supliky ji neberou, uz fakt nevim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
14.3.20 06:57
@KamilaDen píše:
@Zoe1 asi ano, ona ta zima neni nic moc, ale takjsem si myslela, zeaspon u neceho chvilku vydrzi a bude si hrat i sama treba, ale vubec, jsem z toho pak uz fakt unavena, pri predstave noveho dne a toho sameho me uplne naskoci husi kuze, ze zase vse od zacatku

Mam to naprosto stejne :lol: Prepada me stejna zoufalost. Jedine u ceho vydrzi je, kdyz zapnu Stistko a Poupenku, ale to uz jsem omezila, pac je u toho jak v tranzu a kdyz to vypnu, tak jeci. Strasne se tesim, az mu budou tak dva roky a trochu vic bude chapat a u hry vydrzi. My to mame o to horsi, ze nechodi, takze nemuzeme ani na hriste. Je jen v kocarku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama