Jsme bez příčiny v registru dlužníků!

22.8.10 16:49

Jsme bez příčiny v registru dlužníků!!

Holky chtěla bych se zeptat. Máme už 5 let hypotéku u ČS, teď jsme chtěli žádat ještě jednu hypotéku na druhý dům a byla nám zamítnuta, že jsme v registru dlužníků-opožděných splátek.
Ale: není to pravda. Banka si peníze vždy strhne k prvnímu, já to nemám jak ovlivnit, nemám ani příkaz, platím to tak už 5 let.
Když jsem šla do ČS,jak to, že tam jsem, psala jsem dopisy do Prahy- mimochodem mi ani neodpověděli, tak mi nakonec na pobočce vyjeli papír, že nic nedlužím, ani nemám opožděné splátky, ale v tom registru jsme pořád. Příští rok nám končí fixace a chceme přejít jinde, ale takhle nás nikde nevezmou. Nevíte jak zjistit, proč tam jsme, když banka, která nás tam dala, tvrdí, že nedala. Nevíte jak se žádá o výmaz- v bance se se mnou o tom nechtějí bavit!!!Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Jindřiš1
22.8.10 16:57

a máš výpis z registru, aby jsi opravdu věděla kdo to tam dal?

• Nahlásit
  • Citovat
15055
22.8.10 17:02

Toto by nepomohlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jindřiš1
22.8.10 17:07

tak nám v bance dali tuto adresu www.cbcb.cz

jinak manžel na konec jel do Prahy, až přijede napíšu i přesně kam a tam mu ten výpis z registru udělali na počkání, stálo to okolo dvou stovek, řešili jsme to minulý měsíc

• Nahlásit
  • Citovat
8273
22.8.10 17:08

A není možné že jste v registru s jinou půjčkou?Třeba nějakou dřívější?Jsme lidé,chybu může udělat každý,někdo vás omylem mohl nahlásit do registru.A nejde zjistit kdo vás tam dal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jindřiš1
22.8.10 17:13

o výmaz musíš požádat toho kdo to tam dal, ale o tom zatím víc nevím, ono to i nějakou dobu trvá a manželovi ten záznam v prosinci smažou automaticky, takže nevíme jestli má vůbec smysl o to žádat

• Nahlásit
  • Citovat
Jindřiš1
22.8.10 17:19

a přesně jak píše lasička mohl ten záznam tam dát kdokoliv jiný, jestli máte ještě jinou půjčku a nebo kartu, atd. Co mi říkal jeden známý, tak tam má záznam kvůli opožděné splátce na auto

• Nahlásit
  • Citovat
22.8.10 17:22

Ne, v té M bance nám přímo řekli,že je to z hypotéku u ČS, my ani nikdy nic jiného neměli. Ale datum ani nic nám říci nechtěli.
No já jsem z Ostravy, a do Prahy se nedostanu, ale asi se musí psát žádost o smazání, že??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23031
22.8.10 17:22

kdy vymazou dluznika z registru?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8273
22.8.10 17:24

Tak to vypadá na chybu v zápise,někdo popletl seznam :cry: Pokud nikde nic jiného nemáte ani jste neměli a vítr vane z vaší banky,kde máte hypo :cry:
Tak to nezbývá popřát pevné nervy při vyřizování výmazu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jindřiš1
22.8.10 17:26

se divím, že Vám to tak přesně v bance řekli, protože nám řekli jen, že tam je záznam, ale nevyčetli z toho vůbec nic, a k žádosti o hypo jsme museli doložit co to je a pak vysvětlení proč k tomu došlo
zatím jsme nepátrali po tom výmazu, protože manželovi řekli, že v prosinci to bude smazáno, zůstává to tam 3 roky od splacení a to teď budou
a k tomu výmazu jen vím, že prý žádat musíš toho kdo to tam dal

• Nahlásit
  • Citovat
Jindřiš1
22.8.10 17:28
Monjie píše:
kdy vymazou dluznika z registru?

po třech letech od splacení, tak to řekli manželovi přímo v tom registru, když tam byl pro výpis

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymnice
22.8.10 17:31

dělala jsem u úvěrové společnosti, tak mám zkušenost s registrem dlužníků Solus a tam to fungovalo asi takto: klient si přímo na solus zažádal o informace, jak se do registru dostal - tzn. jaká společnost a na základě čeho ho tam zařadila - někdy se tam klient dostal neoprávněně - pokud se tak stalo - byl vymazán okamžitě. pokud byl zařazen oprávněně - byl tam s několika různými příznaky - od A -D, dle výše dluhu, doby jak dlouho dlužil (poslední splátka chybějící víc, než 3 měsíce, 4 po sobě jdoucí splátky během splácení…atd.). po úplném splacení daného úvěru a splacení všech úvěrů u dané společnosti mohl dlužník požádat o výmaz z registru a výmaz se udělal po určité době, dle daného příznaku. někdy je opravdu člověk zařazen, aniž by to udělal nějak záměrně a neví o tom - často se stávalo, že klient si zrušil dřív trvalý příkaz a neodešla mu poslední splátka a upomínky nebral na vědomí, protože si říkal, že má vše splaceno…nebo třeba se člověk přestěhoval a upomínky chodily na starou adresu…může se stát cokoliv!

takže bych předně opravdu požádala v tom registru o informace, jak jsem se tam dostala a pak to řešila!! vše je lepší řešit písemně - posílat doporučeně!! :palec:

tak hodně štěstí!

• Nahlásit
  • Citovat
Jindřiš1
22.8.10 17:36
k.a.c.k.a.1 píše:
Ne, v té M bance nám přímo řekli,že je to z hypotéku u ČS, my ani nikdy nic jiného neměli. Ale datum ani nic nám říci nechtěli.
No já jsem z Ostravy, a do Prahy se nedostanu, ale asi se musí psát žádost o smazání, že??

jinak o výpis se dá žádat i písemně, ale musí tam být myslím notářsky ověřený podpis, na té adrese jak jsem dávala je číslo a tam manželovi řekli jak žádat o výpis

• Nahlásit
  • Citovat
nevědomost
22.8.10 18:05

Ne že bych chtěl bát svině,

avšak když Vám končí fixace, tak být bankou, udělal bych tento podraz, abyste museli být nuceně u mě. :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama