Jsme na nervy všichni - USÍNÁNÍ

596
8.7.15 21:03

Jsme na nervy vsichni - USINANI

Zdravim vsechny,

Prosim o radu, vim, ze jsme asi udelali chybu, ale ted prosim jak to resit :((

Dcera v dubnu 3 roky. Usinala sama v pohode pripravovali jsme ji na miminko od zacatku, sama si hrala, byla hodna. Po narozeni druhe dcery se to, ale vsechno zmenilo. Mladsi se narodila v kvetnu. Mela zloutenku takze ze zacatku hodne spala. Kdyz jsme prisly z porodnice starsi chtela at si jdi k ni vecer lehnout rekla jsem si dobre. Bohuzel jsem si k ni lehla, ale ona to pak taky vyzadovala porad. Mladsi uz zloutenku nema a taky uz tak moc nespi ma 8tydnu.

Od 7 jsem uspavalaa holky usly teprve pred chvilkou :(( ja ma vzdy nervy uplne v haji :(

Vecer starsi okoupu jdem si lehnou pomazlime se.. V ten moment zacne jecet mladsi.. Nebezi. Hned, ale reknu starsi, ze jdu za miminke a za chvilicku prijdu. V ten moment zacne jecet, ze tu nechce byt sama, reknu ji vydrz na chvilicku. Ale mladsi musim nosit jinak neusne.. Kdyz uz usiba zacne starsi jecet at uz jdu za ni.. Probudi mi nladsi to uz mam nervy v haji jecim po ni at uz lezi, ze jak to bude mozne prijdu. Mladsi uz je pretazena zacne jecet. Starsi zacne zvat at mimino nebreci a jdu za ni :( ja zase rvu.. :(( holky dneska totrvalo 1.5h :(
Pak kdyz starsi usne konecne, je mi strasne lito, ze jsem na ni tak jecela a byla hnusna, ale jak to mam udelat :(( v ten moment bych jinejradeji nechala vyjecet :((

Starsii si posledni dobiu zacla kousat nehty :((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9716
8.7.15 21:07

A co dělá táta?? Nemůže se o jednu z nich postarat???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
8.7.15 21:09

Nemáš moc na výběr: Bud to prostě překousneš a necháš holku vyječet nebo zapojíš tatínka a každý bude uspávat jedno dítko :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
@kopejka píše:
A co dělá táta?? Nemůže se o jednu z nich postarat???

Manzel dela na smeny nekdy je doma nekdy ne.. Vubec se na nehi neda spolehat. A navic kdyz prijde domu a obe jeci. Tak mi rekne, ze radeji jde ven :((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2361

A nemůžeš zkusit uspat obě najednou?
Obě si dát do postele, lehnout mezi ně, miminko např. hladit (aby si nezvyklo na uspávání na rukou) a starší držet za ruku a říkat pohádku.
Já tak uspávala děti po obědě (rozdíl 2roky), večer většinou mimino usnulo během chvilky samo.

Mmch…3leté dítě chodí spát už v 7hod? Zkus ji posunout spaní, ať je víc unavená..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
8.7.15 21:11

@Helll Nemůžeš uspávat starší s miminem na ruce? Takhle uspávám po obědě staršího, malá bu´d při tom odpadne taky, nebo jí jdu pak uspat sólu, když už malej spí (nebo se ve fázi, kdy mu nevadí, že jdu pryč z pokojíčku).
Večer máme na starosti s manželem každý jedno dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26232
8.7.15 21:11

@Helll mám kluky 2,5 roku od sebe. Máme rituál, že uspím mladšího a pak staršího. Pokud to vyjde - mladší má s usínáním problémy. Ale moje myšlenka je taková: vykoupu je oba, pak mladšího převléknu a uspím, starší má mezitím pohádku a pak ho jdu pomazlit a přečíst pohádku. Odcházím a sám usíná. Dokud jsem kojila, tak jsem kojila a u toho jsem četla pohádky, někdy jsem uspávala a u toho četla, aby se starší necítil odstrčený.
Pokud je krize, zapojuju chlapa u toho, který to je schopný akceptovat.
Jinak buď v klidu, my uspáváme občas i 4 hodiny 1 dítě, starší se v průběhu často uloží a usne sám. Jsou dny, kdy nám oba spí až ve 23:00, takže večery zabitý..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
8.7.15 21:12
@danik píše:
A nemůžeš zkusit uspat obě najednou?
Obě si dát do postele, lehnout mezi ně, miminko např. hladit (aby si nezvyklo na uspávání na rukou) a starší držet za ruku a říkat pohádku.
Já tak uspávala děti po obědě (rozdíl 2roky), večer většinou mimino usnulo během chvilky samo.Mmch…3leté dítě chodí spát už v 7hod? Zkus ji posunout spaní, ať je víc unavená..

To uspavani v posteli jsem zkousela.. Ale proste mi mimco nevydrží lezet vic jak 5 minut :( pak jeci.. Tak ji musim nosit, zas ji na chvilku polozim..

Chodi tak brzo, protoze vstava v 5, a po obede spi jen 20 min.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
8.7.15 21:13
@Helll píše:
Manzel dela na smeny nekdy je doma nekdy ne.. Vubec se na nehi neda spolehat. A navic kdyz prijde domu a obe jeci. Tak mi rekne, ze radeji jde ven :((

Tak to bych mu asi rovnou mezi těma dveřma jednu střelila nebo bych mu tam nechala obě dětoi a odešla ven dřív, než on. Ať si to frajer vyzkouší, v jakém svrabu tě v rámci svého pohodlí nechává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9716

@Helll tak nevím no a co zkusit miminko uspat jinak než na rukou šiješ si na sebe další bič :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657

@Helll uspala bych nejdřív mladší a starší mezitím pustila pohádku nebo jí nějak zabavila, má hodně blbě nastavený režim teda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26232

@Helll říct mi, že jde raději ven, tak bych ho někam poslala. Můj chlap je naštěstí zlatej a je schopnej hodinu chovat ječící mimino.
Na tvém místě bych starší trošku „utáhla“, co ji zapojit do uspávacího režimu mimina, aby si připadala důležitě, nebo třeba pustit 1 pohádku na tabletu v posteli, to u nás fungovalo skvěle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
8.7.15 21:14

Starší byhc řekla, že pokud bude ječet, tak za ní nepůjdu…má už věk na to, aby to pochopila..pokud by byla hodná, uspávala bych mimino u ní v místnosti, a třeba jí vyprávět nějakou pohádku, nebo si s ní povídat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
8.7.15 21:15
@Svistice píše:
@Helll Nemůžeš uspávat starší s miminem na ruce? Takhle uspávám po obědě staršího, malá bu´d při tom odpadne taky, nebo jí jdu pak uspat sólu, když už malej spí (nebo se ve fázi, kdy mu nevadí, že jdu pryč z pokojíčku).
Večer máme na starosti s manželem každý jedno dítě.

Tak to prave delam.. Starsi je prave v posteli a v tom pokoji pochoduju s mimcem, jenze jak jsem psala starsi mi lezi jen chviličku pak zacne breceta prosit at si jdu k ni lehnout, tim brekem probudi malou. Jdu si k ni na chvíli zase lehnout. Ale po par minutach zase mimino zacne brecet, tak musim chodit. A pirad dokola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
8.7.15 21:16

Mladsi do satku nebo nositka a byt u starsi. manzel by se mel zapojit, nebo se zblaznis!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama