Jsem nemocná a mám 3měsíční miminko

106
27.9.20 14:07

Jsme nemocná a mám 3 měsíční miminko

Ahoj, jak jste řešily když jste byly nemocný a měli doma miminko? Mám rýmu, lehce zvýšenou teplotu a bolest v krku.. Syn je na um.. Nechci ho nakazit ale kontakt s ním samozřejmě musím mít.. :nevim: jak jste to dělaly vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5313
27.9.20 14:13

Co nejvic zapojit tatinka at se stará. Miminko nepusinkovat, neprskat na něho, co nejvíc větrat, umyvat si ruce atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23996
27.9.20 14:13

O dítě jsem se normálně starala. Snažila jsem se třeba po smrkání si umít ruce atd. Samozřejmě jsem na něj schválně nekašlala a nepšíkala. Zajímavé je, že to nikdy odemne nechytly, zato já od nich skoro vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
27.9.20 14:16

Asi tak jak píše Aspera, já jsem děti nikdy nenakazila, ale od nich rýmu a kašel chytim vždycky. Hlavně nepanikar, stejně s tím nic moc nezmůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8034
27.9.20 14:20

Nijak jsem konakt s miminkem nikdy neomezovala, ale je fakt, že jsem kojila a to bylo dost znát.
Ale kontakt bych výrazně neomezovala ani na UM, myslím, že by to bylo horší než risknout virozu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3501
27.9.20 14:21

U malého miminka při infektu jsem používala roušku, dezinfekci a dbala zvýšené hygieny a snažila jsem se na něho moc neprskat.
Ale jak psaly holky - já je nenakazila nikdy, zatímco oni mě vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
27.9.20 14:22

Dobrá.. A kdyby přece něco chytl je nějaký sirup nebo tak? Co bych mu mohla dát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18521
27.9.20 14:28
@Michaelaa90 píše:
Dobrá.. A kdyby přece něco chytl je nějaký sirup nebo tak? Co bych mu mohla dát?

Tak bys s nim sla k doktoru, ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
27.9.20 14:53

Kdyz byla dcerka mimino a ja nemocna, pouzivala jsem rousku a nikdy ode me nic nechytla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
874
27.9.20 14:56
@Michaelaa90 píše:
Ahoj, jak jste řešily když jste byly nemocný a měli doma miminko? Mám rýmu, lehce zvýšenou teplotu a bolest v krku.. Syn je na um.. Nechci ho nakazit ale kontakt s ním samozřejmě musím mít.. :nevim: jak jste to dělaly vy?

můžeš používat roušku a dítě nepusinkovat na obličej… jinak mě pediatr říkal, že dítě má cca do půl roku obranné látky ještě z těla matky, takže nějakou obranu bude mít i když je na UM. Dáváš mu Vigantol - vit D, ten by také trochu mohl pomoct. Určitě to zvládnete. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
27.9.20 15:05
@roba18 píše:
můžeš používat roušku a dítě nepusinkovat na obličej… jinak mě pediatr říkal, že dítě má cca do půl roku obranné látky ještě z těla matky, takže nějakou obranu bude mít i když je na UM. Dáváš mu Vigantol - vit D, ten by také trochu mohl pomoct. Určitě to zvládnete. :kytka:

Místo vigantolu dáváme od Terezie d.. Tak snad to bude dobré.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
27.9.20 15:06

@Eemii samozřejmě,jen jsem chtěla vědět jak lecite nachlazení u miminka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
27.9.20 15:10

@Michaelaa90 můžete dát při nachlazení a kašli prospan sirup a fenistil kapky (léčím tak nyní 4mesicni dítě na doporučení lékaře).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8034
27.9.20 15:15
@Michaelaa90 píše:
@Eemii samozřejmě,jen jsem chtěla vědět jak lecite nachlazení u miminka

Nijak… Když rýma moc obtěžuje, tak občas odsát, někdo proplachuje nos mořskou vodou.
Léky na kašel by se moc neměly dávat, protože zvýší vykašlávání a miminko má pak problém s kašlem. Spíš použít zvlhčovat vzduchu.
Fenistil bych taky osobně nedala, je to docela sajrajt.
Víš jak neléčená rýma trvá týden a léčená 7 dní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5378
27.9.20 15:20

@Michaelaa90 Nijak jsem to neresila, miminko se ode mě nikdy nenakazilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama