Jsme vážně tak vyjímeční?

152
13.3.16 18:13

Jsme vazne tak vyjimecni?

Ahoj. V patek se mi narodila holcicka.Jsme v porodnici.Bere antibiotika, protoze prodelala infekci.Uz je to ale lepsi.Ted jina vec. Citim se psychicky uplne mimo.Jsem sama na pokoji, casto chodim brecet do koupelny, at me nevidi sestry.Jsem smutna, bojim se ze to doma nezvladnu, zaroven jsem rada, ze mame druhe dite, to je jasne. Nevim, co se mnou je. Divam se z okna a brecim. Chapete to? Navic porad posloucham, ze dcerky je pekny kousek. Porodni vaha 4600 g,54 cm.Je to vazne tak moc? Silnejsi je, to jo.Tech 54 cm je taky hodne? mela jste nektera taky velkou holcicku? a pokud ano, tak jak vam rostla dal? to abych se bala aby nemela v roce 90 cm, ne :think: Prosim, uklidnete me trochu. Proste od porodu jsem v jinem svete.Ted zas brecim, jsem cvok. Prosim, odpovezte hlavne na tu vysku a vahu mimca, dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24417
13.3.16 18:17

Dcera mela 4180g a 54 cm. Větší je, ale ma po kom, jsme oba vysocí.

A nebul, zkus de někomu svěřit, co te trápí. Vždyť jste obě zdravé!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
13.3.16 18:17

A i kdyby byla větší, tak v čem je problém? Cvok nejsi, ale nejdůležitější je zdraví a ne centimetry ;).Bude dobře, neboj :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
13.3.16 18:18

@MalVera Není, kamarádka porodila 5,2 a 55cm :D Větší je, ale neřekla bych, že je to extrém. Znám i paní, co měla dítko 5,95 a 56ccm - to už považuji za extrém.
Proč by ses měla bát, že bzde mít v roce 90cm? Je to jedno, ne?
Jinak taky jsem hodně brečela, hormony jsou svině :D Bude líp, neboj se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
13.3.16 18:19

Z toho určitě vyroste :) vím to ze svého vlastního případu, já měla při narození taky hodně, přes 4 kila a pak se to do mého 1 roku srovnalo a vše bylo v pohodě! :) do té doby jsem byla takový „michelinek,“ ale pak jsem se hrozně rychle vytáhla a vše ok. Myslím, že porodní výška a váha nemá určující vliv na to, jak bude holčička růst v budoucnu. A neboj, vše bude v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10596

@MalVera Moje byla naopak malá, a taky to komentovali..neřeš. Pokud jsi neměla nekompenzovaný diabetes, tak velikost mimina neovlivníš. Asi nějakou dobu bude větší (možná se budou lidi ptát, jestli je opožděná, protože jí budou třeba dva měsíce a bude vypadat na čtyři), ale časem se to srovná.

Neber si ty poznámky, sestřičky o něčem chtějí mluvit - kdyby nebyla velká, tak jí pochválí vlásky, nebo řeknou, že je celej tatínek…

Drž se a neboj, to přejde. :hug:

Jinak nepomohlo by, kdyby Tě dali na dvoják, ideálně k nějaké zkušené mamince? U nás u Apolináře to tak dělají, že maminky mobinujou, prvnorodičku se zkušenou… že si i poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1770

@MalVera Ahoj. Buď uplne v klidu a bud rada, ze máš zdravou holčičku.
Porodní váha neurčuje jak bude dite v budoucnu velike. Já mela kluka malinkého - 2,5 kg, narozen v terminu a dneska je z něho obr :D
Také jsem mela sklony k plačtivosti, přešlo to. Sver se manželovi, rodičům…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JLP
4648

@MalVera nemám tak velkou holčičku - já byla tak velká holčička - při vítání občánků už jsem jako jediná nebyla v peřince, ale v dupačkách ;) A je ze mě normální ženská (před těhotenstvím 170 cm a 66 kg)- ani jako dítě (třeba kolem školkového věku) jsem nijak nevyčnívala. Velice rychle mě ostatní miminka dorostly ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28885
13.3.16 18:20

@MalVera Hleled´já sice neměla až tak velké dítě (co do váhy),ale nepřijde mi, že by jsi měla něco echt. Často tu holky píšou o velkých miminkách,(ještě větších) a neměly s tím problém. 54 cm odpovídá váze, já měla na 4000 g 53 cm, moje dcera v prosinci porodila 53 cm holčičku na 3200 g. Rostě pěkně, na NECELÉ 3 měsíce už jí začíná být malá vel. 68 NO A CO? :lol:
Asi máš pěkně poporodní schýzu, v podstatě zbytečnou. Hod´se do klidu a bud´ráda, že máš pěkné miminko a važ si toho. Obr z něj rozhodně nevyroste, neboj :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2744
13.3.16 18:22

Manželova sestřenice měla taky velké děti, obě přes 4 kila- váha byla asi genetická záležitost z manželovy strany ( ten se taky narodil velký). Už jsou větší ( 5 a 8 let) obě jsou zdravé a normální váhy i výšky jako vrstevíci. Asi opravdu pomůže popovídat si tom, že Vás to trápí s někým s personálu, určitě nejste jediní ani největší!-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23291

Plačtivost si nevyčítej, to ty poporodní hormony :hug: Jinak váhu malé neřeš, pokud je jinak v pořádku, je to úplně jedno a nelze z toho usuzovat, že bude v budoucnu obryně. A kdyby byla vyšší, tak proč ne?
Jinak moje známá kdysi porodila holčičku 56cm a skoro šest kilo. Přirozeně, ale nebyl to snadný porod. Dnes je holčička úplně normální…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
maminkaBeáta
@MalVera píše:
Ahoj. V patek se mi narodila holcicka.Jsme v porodnici.Bere antibiotika, protoze prodelala infekci.Uz je to ale lepsi.Ted jina vec. Citim se psychicky uplne mimo.Jsem sama na pokoji, casto chodim brecet do koupelny, at me nevidi sestry.Jsem smutna, bojim se ze to doma nezvladnu, zaroven jsem rada, ze mame druhe dite, to je jasne. Nevim, co se mnou je. Divam se z okna a brecim. Chapete to? Navic porad posloucham, ze dcerky je pekny kousek. Porodni vaha 4600 g,54 cm.Je to vazne tak moc? Silnejsi je, to jo.Tech 54 cm je taky hodne? mela jste nektera taky velkou holcicku? a pokud ano, tak jak vam rostla dal? to abych se bala aby nemela v roce 90 cm, ne :think: Prosim, uklidnete me trochu. Proste od porodu jsem v jinem svete.Ted zas brecim, jsem cvok. Prosim, odpovezte hlavne na tu vysku a vahu mimca, dekuji.

Tou váhou a velikostí se netrap, já mám sestru která má skoro 90kg a 190cm (není obezní, je vysoká, široká ramena, široká pánev..) a když se narodila měla 3kg a 50cm. Takže to nemá žádnou souvislot s tím, jak bude veliká v dospělosti (myslím ta porodní váha). Plakala jsem po porodu také, hlavně po prvním, jsou to emoce a hormony, mysllím si že to přejde a pokud měla ještě malinká nějaké potíže, to bych řvala o to víc :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
11165
13.3.16 18:23

@MalVera já mám tedy chlapečka, ale při narození měl také 54cm a to je o 4 týdny dřív :)

Příspěvek upraven 13.03.16 v 18:24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24417
13.3.16 18:24

Hele abych te podpořila, já rodila v zahraničí, kde jsou všichni malinký, moje dítě vypadalo mezi ostatnima miminama jak 3 měsíční, u doktorky jsme byli největší dítě, co měla, byli jsme asi 3 cm nad rustovym percentilem. :mrgreen: a co, přece ji neprepulim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1705
13.3.16 18:33

Naše dcera měla při narození úplně stejné míry. Nebyla teda nějak tlustá, samé faldíčky, spíš byla prostě taková „udělaná“. Váhové přírůstky měla menší než jiné děti, co znám, ale já byla v klidu i naše doktorka. V roce měla naprosto průměrné míry, teď v pěti letech je z ní štíhlá akční holka, výškou je v normě. Neboj, žádnej obr ti z ní nevyroste. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama