Existují antidepresiva, po kterých mi nebude špatně?

Anonymní
3.5.20 01:03

Jsou AD po kterých mi nebude špatně?

Dobrý večer. Psychiatr mi napsal AD Citalek. Mám je poprvé. Upozorňoval mě na to, že mi po nich prvních pár dnů bude zle. Zkusila jsem je brát první 3 dny ale bylo mi po nich tak špatně, že jsem to nevydržela. Slabost, tlukot srdce, trasa jsem se, nemohla jsem spát, bylo mi na omdlení, úzkost, na každým oku jinak velká vzornička. Jsem cíťa a odjakživa se extrémně bojím že se mi něco stane u čehokoliv. Představa že v tom stavu budu chodit do práce je nereálná. Nemůžu se bohužel hodit marod. Jsou nějaký AD po kterých bych mohla už od začátku fungovat a nebylo mi zle atd? Nebo nemáte nějaké rady a triky jak to vydržet? Konečně jsem se odhodlala jít po rokách k lékaři a najednou tohle. Bohužel nemám ani nikoho, kdo by byl semnou v těžkých chvílích a doma říct že jsem na AD nemůžu. Už dlouhé roky mě trápí moje hlava a už mi to přešlo přes hlavu takže potřebuji tuhle pomoc. Bohuzel mám pocit, že to nabírání nevydržím. Díky za jaké koliv rady…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

238
3.5.20 01:17

Určitě požádej lékaře o změnu léků, je jich celá řada. Špatně je každému po něčem jiném, nikdo to nemá stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.20 01:26

@kemeny13 Takže je to třeba tím, že mi prostě nesedly a když najdu nějaké co mi sednou tak mi zle nebude? Akorát tady pročítám diskuze a nestačím se divit. Obdivuji ženský co to zvládly vydržet. Já se už od malička o sebe hrozně bojim… Teď mám největší problém že mam pocit že mi furt něco je a lítám pořád za obvodní. Ta mi právě doporučila zajít si konečně za psychiatrem. Ale vysvětli ženský co má paniku už jen když zakašle že ji po nabrani AD nic není… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
5
3.5.20 01:28

Chce to začít po malilinkatých dávkách. Třeba čtvrtku prášku, nebo i méně. To držet třeba týden, pak přidat zase trošku… Ale rozhodně to ihned komunikuj s lékařem. Prášky opravdu každému fungují jinak a může ti dát úplně jiné složení a něco šetrnějšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.20 01:31

@Lemonka78 on právě říkal, že mi dal něco nejsetrnejsiho a nemělo by mi bejt špatně. Jsem z toho trochu smutná. Těšila jsem se že mi bude fajn a přitom se mi to v hlavě nějak bloklo a bojím se… Ani nvm jestli je to velká dávka nebo ne. Mám citalek 20mg. prvni týden půlku pak celý… Je to hodně nebo málo?

• Nahlásit
  • Citovat
238
3.5.20 01:32
@Anonymní píše:
@kemeny13 Takže je to třeba tím, že mi prostě nesedly a když najdu nějaké co mi sednou tak mi zle nebude? Akorát tady pročítám diskuze a nestačím se divit. Obdivuji ženský co to zvládly vydržet. Já se už od malička o sebe hrozně bojim… Teď mám největší problém že mam pocit že mi furt něco je a lítám pořád za obvodní. Ta mi právě doporučila zajít si konečně za psychiatrem. Ale vysvětli ženský co má paniku už jen když zakašle že ji po nabrani AD nic není… :zed:

Ano, určitě Ti nesedly, je nutná změna. Popsat potíže lékaři a měl by napsat jiné. Je pravda, že to není jednoduché vydržet a bohužel většinou ani problém zcela nevyřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
3.5.20 01:45
@Anonymní píše:
Dobrý večer. Psychiatr mi napsal AD Citalek. Mám je poprvé. Upozorňoval mě na to, že mi po nich prvních pár dnů bude zle. Zkusila jsem je brát první 3 dny ale bylo mi po nich tak špatně, že jsem to nevydržela. Slabost, tlukot srdce, trasa jsem se, nemohla jsem spát, bylo mi na omdlení, úzkost, na každým oku jinak velká vzornička. Jsem cíťa a odjakživa se extrémně bojím že se mi něco stane u čehokoliv. Představa že v tom stavu budu chodit do práce je nereálná. Nemůžu se bohužel hodit marod. Jsou nějaký AD po kterých bych mohla už od začátku fungovat a nebylo mi zle atd? Nebo nemáte nějaké rady a triky jak to vydržet? Konečně jsem se odhodlala jít po rokách k lékaři a najednou tohle. Bohužel nemám ani nikoho, kdo by byl semnou v těžkých chvílích a doma říct že jsem na AD nemůžu. Už dlouhé roky mě trápí moje hlava a už mi to přešlo přes hlavu takže potřebuji tuhle pomoc. Bohuzel mám pocit, že to nabírání nevydržím. Díky za jaké koliv rady…

Já jsem začala se čtvrtkou, mám sice jiná AD, ale taky jsem měla začít půlkou a nedala jsem to. Každý reaguje jinak, mě pálilo jakoby v hlavě, zle od žaludku, strach, třes…po dvou týdnech zlepšení. Snažila jsem se fungovat jako dřív, nepoddávat se tomu…Na žaludek máta, meduňka, něco na spaní co mi dal doktor, protože večer to bylo nejhorší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3838
3.5.20 01:46

Pane jo… To jsou docela velký vedlejší účinky určitě jdi znovu a napíše ti jiné. Já měla třeba průjem… Ale zorničky… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.20 01:47
@kemeny13
@kemeny13 píše:
Ano, určitě Ti nesedly, je nutná změna. Popsat potíže lékaři a měl by napsat jiné. Je pravda, že to není jednoduché vydržet a bohužel většinou ani problém zcela nevyřeší.

Já už doufám že mi to vážně pomůže. ja si vždy dam něco do hlavy a hrozně nad tím přemýšlím. Třeba před půl rokem jsem chytla paniku že mám smrtelnou nemoc a to Na testy chodím pravidelně a i když jsem věděla že to mít nemůžu, doma jsem mámce brečela že to mám určitě a umřu… Samozřejmě test byl negativní. Ale mě zas hlavou běželo co když ho špatně ta paní udělala atd… Mám teď stavy, kdy se vypanikarim že umiram. Že mám něco ze srdcem… Citalek sem ani nechtěla nabrat protože co když mám něco s tím srdcem a nevím o tom. V pribalovem letáku ale píšou že by je lidí s problémem srdce brát neměli.. Mám pořád pocit že mi srdce vyskočí z hrudniku jak rychle tepe, porad mě poboliva a popichava na levé straně atd. Ale když mi měří tlak, tak že je vše v pořádku. Při EKG taky dobrý. Prý to mám jen v hlavě a pokud mi srdce bije, mám to z těch neustálých nervů. Jsem zlá, protivná věčně naštvaná :zed:. V poslední době se bojím usnout že už se ne probudím. Hlavou mi běhá představa jak mě pak najdou v pokoji…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.5.20 01:54
@Leviatan píše:
Pane jo… To jsou docela velký vedlejší účinky určitě jdi znovu a napíše ti jiné. Já měla třeba průjem… Ale zorničky… 8o

No snad jo. Je to na mě už vážně moc no… Měla jsem před tím zkušenosti jen s Itakemem vlastně asi ve 20 a to mi nic tenkrát nebylo. Neurol občas zobu a myslela jsem si, že mi po AD bude hned dobře jako po neurolu.. Tohle jsem nečekala… Mám si najít i nějakou terapii ale ta bohužel kvůli dnešní situaci bude muset počkat. Když to nezvládnu ani potom, myslíš, že by mě třeba po dobu nabrani AD někde hospitalizovali? Nebo jak se to řeší když mi třeba žádný ne sednou?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.5.20 01:57
@Klarsae píše:
Já jsem začala se čtvrtkou, mám sice jiná AD, ale taky jsem měla začít půlkou a nedala jsem to. Každý reaguje jinak, mě pálilo jakoby v hlavě, zle od žaludku, strach, třes…po dvou týdnech zlepšení. Snažila jsem se fungovat jako dřív, nepoddávat se tomu…Na žaludek máta, meduňka, něco na spaní co mi dal doktor, protože večer to bylo nejhorší.

Jsem ráda že si zmínila ten žaludek. Od ty doby totiž mám žaludeční potíže a můj mozek to vyhodnotil jako úplně jiný problém. Bála jsem se vředů… Mě zas kamarádka co ho bere tvrdila, že ti čtvrtku nemá vůbec cenu brát, že je to na prd. Ale taky si říkam že pokud mi půlka dělá tohle, co to zkusit úplně po mikro dávkách…

• Nahlásit
  • Citovat
3838
3.5.20 02:04
@Anonymní píše:
No snad jo. Je to na mě už vážně moc no… Měla jsem před tím zkušenosti jen s Itakemem vlastně asi ve 20 a to mi nic tenkrát nebylo. Neurol občas zobu a myslela jsem si, že mi po AD bude hned dobře jako po neurolu.. Tohle jsem nečekala… Mám si najít i nějakou terapii ale ta bohužel kvůli dnešní situaci bude muset počkat. Když to nezvládnu ani potom, myslíš, že by mě třeba po dobu nabrani AD někde hospitalizovali? Nebo jak se to řeší když mi třeba žádný ne sednou?

Je jich hodně a určitě sednou. :relaxed:️ Hospitalizovat se můžeš i dobrovolně. Jen vybírej kde podle zkušeností. Kamarádka byla v riapsu. Moc si to chválila. Mužeš se na ně obrátit. Zadej do googlu. Jinak AD nejsou jako Neurol, ad ti účinkují dlouhodobě upravují ty hladiny v mozku. Trvá i několik týdnů než začneš pociťovat rozdíl, z počátku může být i menší zhoršením. Od toho máš Neurol, abys překlenula tu dobu než ad zaberou. :wink: Neurol je návykový, bacha na to ber ho když musíš. Bude to dobré, uvidíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.20 02:11
@Leviatan píše:
Je jich hodně a určitě sednou. :relaxed:️ Hospitalizovat se můžeš i dobrovolně. Jen vybírej kde podle zkušeností. Kamarádka byla v riapsu. Moc si to chválila. Mužeš se na ně obrátit. Zadej do googlu. Jinak AD nejsou jako Neurol, ad ti účinkují dlouhodobě upravují ty hladiny v mozku. Trvá i několik týdnů než začneš pociťovat rozdíl, z počátku může být i menší zhoršením. Od toho máš Neurol, abys překlenula tu dobu než ad zaberou. :wink: Neurol je návykový, bacha na to ber ho když musíš. Bude to dobré, uvidíš

Opravdu hrozně obdivuji ty, co píšou že měly hrozný vedlejší účinky a daly.. Ja jen při představě že to musím absolvovat znovu se mi chce brečet. Připadám si úplně jak nějaká citlivá, ubulena trubka že to nedám… Je pravda že jsem si neurol před tím nebrala protože jsem si myslela že nemůžu. Nebo jsem se možná i bála aby se mi nic nestalo když je smíchám… Zkusím se po něčem podívat. I když doktor říkal že mi asi jen tak někde ležet a celej den pít kafe nepomůže… Uvidíme. Každopádně jsi moc hodná děkuji :hugging:

• Nahlásit
  • Citovat
33
3.5.20 02:30
@Anonymní píše:
Jsem ráda že si zmínila ten žaludek. Od ty doby totiž mám žaludeční potíže a můj mozek to vyhodnotil jako úplně jiný problém. Bála jsem se vředů… Mě zas kamarádka co ho bere tvrdila, že ti čtvrtku nemá vůbec cenu brát, že je to na prd. Ale taky si říkam že pokud mi půlka dělá tohle, co to zkusit úplně po mikro dávkách…

Já brala 14 dní čtvrtku a jelikož jsem měla to zhoršení jak jsem psala, tak to na prd asi není… někdo je holt citlivější i co se týče léků, bylinek atd…Bez prášků na uklidnění bych to nedala, vědí proč je k začátkům dávají…Ale taky jsem si vzala třeba jen čtvrtku Lexaurinu místo celýho a pomohlo mi to. A bušení srdce může způsobovat i kafe, přestala jsem ho pít a zlepšilo se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
633
3.5.20 06:05

Ahoj. Já teda beru Sertralin, ale první dva týdny byl očistec, pak tohle postupně vymizelo a nastal KLID, postupně zmizela úzkost i panické ataky. Doktorka říkala, že to tak je, prostě se to na chvilku jakoby zhorší a pak to postupně jde až do normálu.

A dala jsem to bez anxiolytik (Neurol, Rivotril a další berličky), z těch mám respekt, jsou dost návykový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama