Jsou Češi hloupější, když jsme na tom ohledně koronaviru nejhůře?

1358
22.10.20 15:12

Jsou Češi hloupější, když jsme na tom ohledně koronaviru nejhůře?

Říkám si, čím to je, že jsme už v rámci vyspělého světa úplně nejhorší. Čím to je? Jsme oproti ostatním státům tak neschopní a blbí? Už si začínám myslet, že asi fakt jo. A pořád budou mezi námi lidi, kteří situaci zlehčují a šíří nepravdivé informace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2775
22.10.20 15:14

Blbost.
Jsme aktuálně nejhorší z těch, kteří dostatečně testují a o počtech nakažených nelžou - což je samo o sobě už dost omezená skupina. V naší pozici se už od jara vystřídalo několik zemí a po nás přijdou další.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28246
22.10.20 15:19

Spíš se nestydíme a udáváme reálnější počty hospitalizovaných a umřetých. Však jsme byli v létě „best in covid“. Za tak krátkou dobu jsme snad nezhloupli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1358
22.10.20 15:20
@MrsNorris píše:
Blbost.
Jsme aktuálně nejhorší z těch, kteří dostatečně testují a o počtech nakažených nelžou - což je samo o sobě už dost omezená skupina. V naší pozici se už od jara vystřídalo několik zemí a po nás přijdou další.

Neřekla bych, že testujeme více než jiné státy, Testovali jsme vždycky spíše méně. Nebo myslíš, že v Německu lžou? V naší pozici byly státy jako Španělsko, Belgie, Itálie a Lucembursko, řada států v první 5 nikdy nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2775
22.10.20 15:20
@Josefuna píše:
Neřekla bych, že testujeme více než jiné státy

Nic takového ani nepíšu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1358
22.10.20 15:21
@Russet píše:
Spíš se nestydíme a udáváme reálnější počty hospitalizovaných a umřetých. Však jsme byli v létě „best in covid“. Za tak krátkou dobu jsme snad nezhloupli.

To se mi právě nezdá, tím bych se moc neutěšovala. Když se podíváte na Lucembursko, tak to má 600 tisíc obyvatel a provede denně kolem 6 tisíc testů. Dokážete si představit, kolik nakažených by bylo v ČR, kdyby se takhle masivně testovalo? To by byla teprve čísla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1358
22.10.20 15:23

Já jsem teď dost naštvaná a opravdu si myslím, že jsme blbější než jiní. Všichni se smáli Flegrovi a jeho výpočtům, a teď už jen řeknou, ten blázen měl pravdu.
To si fakt lidi mysleli, že koronavirus se ČR vyhne a my budeme bezpečnou oázou? V jiných zemích v létě byla opatření, u nás opatření nula. To nemáme žádné odborníky, to opravdu nikdo nečekal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1587
22.10.20 15:27

@Josefuna zatím nebyli… Co není může být… Nemyslím si že by jsme na tom byli tak špatně a nebo že by lidé neposlouchali…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20017
22.10.20 15:28

Jsme nezodpovědní a hloupatý a zbytečně frajeříme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14145
22.10.20 15:28

@Josefuna mne je to jedno, ja si teď byla zaběhat, bez roušky, na sluníčku. Je to super, doporučuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
22.10.20 15:30
@Josefuna píše:
Neřekla bych, že testujeme více než jiné státy, Testovali jsme vždycky spíše méně. Nebo myslíš, že v Německu lžou? V naší pozici byly státy jako Španělsko, Belgie, Itálie a Lucembursko, řada států v první 5 nikdy nebyla.

Mně se zdá, že ty taky hned všechno víš nejlépe! Že jsme nejhorší, že testujeme málo. Kde si to sebrala.Nech se slyšet od odborníků ty PANÍ MOUDRÁ :lol:.Opatření se dodržovat mají, ale kde si zjistila, že jsme na tom nejhorší. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2775
22.10.20 15:32

Flegr je lehce psycho.
Ony mu myslím ty prvotní odhady několikrát nevyšly. Ale vydržel a teď už se trefuje, protože sází na horší a horší scénáře. Ještě ty mrtvoly v ulicích, nebo co to bylo naposled :P

O tom jeho testování nápadů typu „omezit svobodu projevu o covid“ ani nemluvím. :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
22.10.20 15:33

Já nevěřím tomu co se píše a nepíše, ale sama jsem viděla jak se ty čísla, které den po dnů mají stoupat, různě klesají a navyšují se. Viz wiki a seznam.
Ale říkam nevím co je na tom pravdy, ale teoretický je na tom polsko ještě huř, dle toho co píšou zprávy. Ale ty zprávy, právě mohou psát tak, aby to bylo že my jsme na tom nejhůř a ostatní země jsou v pohodě. Ale kdyby to byl nějaký přepočet na 100 000 lidí, tak si myslím, že tak blbě na tom nejsme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50893
22.10.20 15:35

Nase vlada vse pos…
V jarnich mesicich jsme na tom byli dobre, nase opatreni zajimalo jine staty.
Udelali chyby mocipani. Lide jim prestali verit. Dohaduji se mezi sebou. Hazi si vidle do hnoje. To slavne testovani a cekani na testy, je neskutecna fraska. A to vse je duvod, ze lide nemoci neveri, vysmivaji se, na opatreni se.ou. Nekteri.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18251
22.10.20 15:38

Jsme nedisciplinovaní a navíc vláda řešila volby a ne epidemii. Teď nás to všechny dožene, protože už každý má ve svém okolí někoho nakaženého. Máme to v práci, ve školách dětí i v rodině. A to jsme se nikde nesdružovali, nechodili do restaurací ani moc po návštěvách. A jestli to budeme mít, tak jsme to chytili v práci nebo při nákupu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama