Jsou české matky nezodpovědné?

42
5.3.21 11:36

Jsou české matky nezodpovědné?

Myslím, že všude na světě jsou matky zodpovědné/nezodpovědné… milující/méně milující. Bohužel i nemilující, ale to je jiná kategorie a matkou bych je nenazvala. Každá jsme matka taková, jak to nejlépe dokážeme. Proto mě zaskočil u jedné objednávky testu v Giga lékárně tento text:
Tento test neprodáváme, protože si to nepřály americké matky společností, které Vám vydávají české platební karty. Kdybychom ho prodávali, tak nám vypoví smlouvu a nemohli bychom akceptovat platby kartou. Děkujeme za pochopení.
Nevím, jak tomu rozumět, možná máte někdo více informací… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24610
5.3.21 11:40

@canens Co to bylo za test/zboží.

Jinak matkami je tam myšlena mateřská FIRMA.

Asi by to chtělo zapracovat na čtenářské gramotnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16246
5.3.21 11:41
@canens píše:
Myslím, že všude na světě jsou matky zodpovědné/nezodpovědné… milující/méně milující. Bohužel i nemilující, ale to je jiná kategorie a matkou bych je nenazvala. Každá jsme matka taková, jak to nejlépe dokážeme. Proto mě zaskočil u jedné objednávky testu v Giga lékárně tento text:
Tento test neprodáváme, protože si to nepřály americké matky společností, které Vám vydávají české platební karty. Kdybychom ho prodávali, tak nám vypoví smlouvu a nemohli bychom akceptovat platby kartou. Děkujeme za pochopení.
Nevím, jak tomu rozumět, možná máte někdo více informací… :think:

Nechápu, proč mají na webu produkt, který neprodávají? Ten text působí jako z google translatoru (matky společností bych spíš tipla na mateřské společnosti) a jaké karty kdo komu vydává? :roll: Podle mě nějaká blbost.

Příspěvek upraven 05.03.21 v 11:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21156
5.3.21 11:41

@canens jakou to má jako spojitost s nezodpovědností českých matek???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12546
5.3.21 11:43

@canens Rekla bych, ze je to dilo nejakeho dost nepovedeneho internetoveho prekladace a s ceskymi matkami to nema pranic spolecneho viz @Svistice .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
5.3.21 11:44

@unuděná Ale tak já chápu, že třeba nějaká mormony vlastněná banka nebude chtít, aby se kartami vydanými touto společností platili třeba potratové pilulky, antikoncepce, alkohol.

Nicméně je otázkou, na kolik má a smí banka mít informace o druhu zboží, které si nakoupím. Zda je to v suladu s EU legislativou atd.

Nicméně zakladatelka evidentně nepochopila psaný text, i kdžy uznávám, že ta stylistika je tam dost kostrbatá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
5.3.21 11:44

Nerozumět řeči vašeho kmene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53057
5.3.21 11:45

Matky společností vydávajících platební karty, čili jejich vlastníci řídící se nejspíš nějakým tajemným zákoutím americké legislativy.
S matkami dětí, natož českými matkami a jejich zodpovědností tohle nemá nic do činění :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16246
5.3.21 11:45

Taky nechápu spojitost s nezodpovědností českých žen. Jako že si nesmí koupit těhotenský test jako trest za své nezodpovědné chování při sexu? :mrgreen: Nebo já si asi sedím na vedení..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16246
5.3.21 11:47
@Svistice píše:
@unuděná Ale tak já chápu, že třeba nějaká mormony vlastněná banka nebude chtít, aby se kartami vydanými touto společností platili třeba potratové pilulky, antikoncepce, alkohol.

Nicméně je otázkou, na kolik má a smí banka mít informace o druhu zboží, které si nakoupím. Zda je to v suladu s EU legislativou atd.

Nicméně zakladatelka evidentně nepochopila psaný text, i kdžy uznávám, že ta stylistika je tam dost kostrbatá.

Jo takhle. Tak to je podle mě protiprávní. Alespoň u nás. Banky nemohou mít informace o tom, co si kupuje který jednotlivec. Ale co je možné v Americe, to mi občas hlava nebere :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
5.3.21 11:50

Je to test na covid a materske spol je tady nechteji prodavat, ten produkt ani neni v lekarne dostupny :nevim: mozna ho drive meli a ted vysvetluji, proc se zrusil prodej :nevim: nesouvisi to s zadnymi matkami, ale stejne nechapu o co jde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3400
5.3.21 11:51
@Svistice píše:
@canens Co to bylo za test/zboží.

Jinak matkami je tam myšlena mateřská FIRMA.

Asi by to chtělo zapracovat na čtenářské gramotnosti.

to asi ano, ale já si to musela přečíst 3×, než jsem to pochopila, je to dost divně napsané, jak z google překladače

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9621
5.3.21 11:51
@unuděná píše:
Jo takhle. Tak to je podle mě protiprávní. Alespoň u nás. Banky nemohou mít informace o tom, co si kupuje který jednotlivec. Ale co je možné v Americe, to mi občas hlava nebere :mrgreen:

Podle mě jde o test na covid…nejde mi sem hodit odkaz…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7626
5.3.21 11:54

@canens Visa nebo MasterCard prostě řekl, že tohle se prodávat nebude a tečka. Jinak ať si zákazníci platí hotove. Sice mě to přijde podivné, ale jelikoz není víc informací…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16246
5.3.21 11:54
@Tarinka píše:
Podle mě jde o test na covid…nejde mi sem hodit odkaz…

Aha, takže zakladatelka se jen zamotala do „matky společností“, což je zřejmě překlad z nějakého slabého překladače :mrgreen: S matkama to nemá nic společného. A tyhle zákulisní prasárny kolem covidu jsou dost nešťastné. Tipuju, že firma kontaktovala prodejce, aby stáhli tyto testy z webu a prodávali nějaké jiné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat