Jsou dnes nějaké potraviny vůbec zdravé?

692
18.8.20 21:15

Jsou dnes nějaké potraviny vůbec zdravé?

Dobrý večer dámy a pánové 8)
S narozením syna jsem se začala více zajímat o jídlo jako takové, snažím se jíst zdravě a vést k tomu i svou rodinu. Vůbec teď neřeším, co je dietní, jak moc kalorické apod, to teď hoďte za hlavu, jde mi čistě o zdravé potraviny, které obsahují potřebné živiny a vitamíny.
Jíme kopec ovoce a zeleniny, maso, sýry, šunku, vejce, mléko, jogurty
JENŽE! Čím dál častěji se setkávám s tím, že dnešní ovoce a zelenina už žádné vitamíny neobsahuje, maso je napíchané bůhví čím, šunka kolem masa jen projde, vajíčka z marketu jsou spíše zdraví škodlivá, v jogurtech je to samý cukr, mléko musí splňovat trilion podmínek, aby vůbec nějaké živiny obsahovalo, med už prý taky není co býval…
Tak já nevím, je to pravda? Kde mám teda sehnat kvalitní, zdraví prospěšné potraviny? Záleží na značce? A znamená to dávat stovku za 10 vajíček, 70 za litr mléka a 30 korun za jeden jogurt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18851
18.8.20 21:20

Nekupuj to v supermarketu. Ovoce a zelenina da vypěstovat (pokud teda nezijes nekde v mikro byte v sídlišti), maso kupovat od nějakého soukromníka na vesnici, stejne tak vejce. Med taky primo od vcelare. Jogurty si můžeš vyrobit i sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1906
18.8.20 21:20

Ano, ja si na zdrave - rozumej kvalitni - strave zakladam. Nakupuji na Rohliku - bio a farmarske produkty, 1×za 14 dni objednavam na svetbedynek - bednu ovozeleniny, maso, jogurty, mleko, maslo..
Bio mleko stoji cca 35kc, maslo 70kc, maso je drazsi, ale da se to. Vejce mam domaci od zname. Ovo a zele nakupuji takto kvuli pesticidum, pude osetrene rondapem atd. Mleko kvuli konvencnimu mlekarenskemu prumyslu (odstaveni telat, predojovani krav atd).
Pouzivam i prirodni bio kosmetiku a drogerii. Doporucuji knizku Jist a zit - ta mi hodne otevrela oci.. :palec:
Jelikoz neutracim za kraviny jako driv, mam srovnatelne - mozna o trochu vetsi vydeje nez driv..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1906
18.8.20 21:21

Chleba si pecu domaci kvaskovy - jen Kvas a bio zitna mouka… na jogurty se chystam casem :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
18.8.20 21:28

Staci číst složení. Jogurty, co nejsou jogurty jsou samozřejmě plné cukru. Maso je napichane jen některé, u šunky také stačí číst složení. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2628
18.8.20 21:33

Tak v bílém jogurtu cukr není. Nesmíš kupovat ovocné. Zeleninu, vejce, med pokud možno od někoho, kdo to pěstuje. Znám spoustu lidí z města, kteří si to vozí od příbuzných nebo známých z vesnic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5344
18.8.20 21:45

Dá se sehnat, ale plácneš se za celou rodinu přes kapsu. Já med kupuji od včelaře, jigurty kupuji bílé, vejce domácí zeleninu si přes sezonu pěstujeme. A stejně vyjde jídlo draho. Ještě se snažím kupovat celozrnné pečivo. Ale když bych fakt kupovala vše bio, včetně masa, tak se asi nedoplatim. Podle mě je fajn taková ta zlatá střední cesta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6999
18.8.20 21:51
@KaZeAd píše:
Dobrý večer dámy a pánové 8)
S narozením syna jsem se začala více zajímat o jídlo jako takové, snažím se jíst zdravě a vést k tomu i svou rodinu. Vůbec teď neřeším, co je dietní, jak moc kalorické apod, to teď hoďte za hlavu, jde mi čistě o zdravé potraviny, které obsahují potřebné živiny a vitamíny.
Jíme kopec ovoce a zeleniny, maso, sýry, šunku, vejce, mléko, jogurty
JENŽE! Čím dál častěji se setkávám s tím, že dnešní ovoce a zelenina už žádné vitamíny neobsahuje, maso je napíchané bůhví čím, šunka kolem masa jen projde, vajíčka z marketu jsou spíše zdraví škodlivá, v jogurtech je to samý cukr, mléko musí splňovat trilion podmínek, aby vůbec nějaké živiny obsahovalo, med už prý taky není co býval…
Tak já nevím, je to pravda? Kde mám teda sehnat kvalitní, zdraví prospěšné potraviny? Záleží na značce? A znamená to dávat stovku za 10 vajíček, 70 za litr mléka a 30 korun za jeden jogurt?

A to jsi bez omezení, vem si, že potřebuješ třeba bezlaktozu nebo bezlepek pořešit, to u soukromníků neseženeš a péct bezlepkové pečivo, je vyšší dívčí, než se vychytá…

čti etikety, dá se vybrat, jogurt o složení mléko a mléčné kultury je snad v pohodě, šunka s 95% masa se sníst dá, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5631
18.8.20 23:29

Kvalitní jídlo se sehnat dá, ale chvilku trvá, než člověk načte všechny etikety. Taky záleží, kolik si může dovolit vydat peněz za jídlo. Já kupuju některé věci bio a objednávám bedýnky. Bio objednávám i kvůli zacházení se zvířaty, ale chápu, že pro některé rodiny je to cenově nedosazitelne. Bio maso stojí o hodně více než obyčejné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5981
19.8.20 01:35

Stravuju se zdravo, i kdyz u mne je motivace spis eticka, ale vlastne je to jidlo i zdrave, takze co jim: :)

Vubec nejim maso, posledni leta ani mlecne vyrobky. Mliko jsem nahradila oriskovym, mandlovym, kokosovym mlekem. Jim spoustu zeleniny a ovoce, nakupuju je v bio obchodech, pripadne primo od lidi, ktere poznam osobne. Jim vajicka vylucne z volnych chovu, protoze je mi lito slepic z klecovych a halovych chovu. Mam rada kokosove jogurty se zivou mikroflorou. Jako zdroj bilkovin jim spoustu lustenim, nejsou drahe a nektere obsahuji vic bilkovin jak maso : cervena fazole, cocka, cizrna, quinoa, z nich delam salaty a ruzne natirky. Seitan pripravuju podobne jak se pripravuje maso. A miluju sladkosti, takze marcipanove, orechove tycinky, ovocne domace zmrzliny a cokoladu. Jako sladidlo mam rada kokosovej cukr, ma skvelou karamelovou prichut a hodne pouzivam steviu.

Příspěvek upraven 19.08.20 v 02:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
19.8.20 02:14

Pokud Ti to finance a třeba i lokalita dovolí, kupuj bio nebo od místních drobných zemědělců. Jinak pro mě maso nic zdravého není, takže je mi celkem jedno odkud pochází. Ale to je věc názoru. Mléčné výrobky a vejce kupuji výhradně farmářské a z volných chovů. Je to pro mě i etická záležitost. Jinak pokud není možnost výběru, snažila bych se vybírat to nejlepší, co je v rámci možností dostupné. I kdyby ovoce ze supermarketu nebylo kdovíjak zdravé, furt lepší volba, než si koupit nějaké sušenky, či bonbony s kilometrovým chemickým složením.

Příspěvek upraven 19.08.20 v 02:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5981
19.8.20 02:19
@yocheved píše:
Pokud Ti to finance a třeba i lokalita dovolí, kupuj bio nebo od místních drobných zemědělců. Jinak pro mě maso nic zdravého není, takže je mi celkem jedno odkud pochází. Ale to je věc názoru. Mléčné výrobky kupuji výhradně farmářské a z volných chovů. Je to pro mě i etická záležitost. Jinak pokud není možnost výběru, snažila bych se vybírat to nejlepší, co je v rámci možností dostupné. I kdyby ovoce ze supermarketu kdovíjal zdravé, furt lepší volba, než si koupit nějaké sušenky, či bonbony s kilometrovým chemickým složením.

Souhlasim, bezmasita strava je i podle svetove zdravotnicke organizace zdrava strava. :) Taky moc nechapu, proc se porad maso povazuje za zdrave jidlo.. Se susenkama taky souhlasim, daji se koupit susenky kvalitne, bez palmoveho oleje, ale jsou drahsi.
Asi nejhorsi pro zdravi jsou prumyslove potraviny, plne chemie a bez vyzivove hodnoty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
19.8.20 02:25
@My Melody píše:
Souhlasim, bezmasita strava je i podle svetove zdravotnicke organizace zdrava strava. :) Taky moc nechapu, proc se porad maso povazuje za zdrave jidlo.. Se susenkama taky souhlasim, daji se koupit susenky kvalitne, bez palmoveho oleje, ale jsou drahsi.
Asi nejhorsi pro zdravi jsou prumyslove potraviny, plne chemie a bez vyzivove hodnoty.

Ano, já jím též téměr jen rostlinnou stravu, živočišné produkty kupuji minimálně a v podstatě jen pro manžela. Ani já nechápu, co kdo na mase vidi zdravého :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5223
19.8.20 06:51
@KaZeAd píše:

Ze neobsahuje vitaminy vite jak? Jste si nechala delat rozbory v laboratori? Maso napichane? Skodliva vajicka?… Jako dle me prehnany a nebo musite kupovat ten nejvetsi a nejlevnejsi odpad co jde sehnat. Kvalitni sunka jde koupit v kazdym supermarketu, ale musite si priplatit. Jogurty ochucene jsou s cukrem. Nebo staci ovocna slozka a je tam cukr. Ne vzdy ty sacharidy jsou pridanej cukr. Staci se jen trochu vic divat po etiketach a kvalitu najdete i v marketech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16207
19.8.20 07:22
@reny14 píše:
Tak v bílém jogurtu cukr není. Nesmíš kupovat ovocné. Zeleninu, vejce, med pokud možno od někoho, kdo to pěstuje. Znám spoustu lidí z města, kteří si to vozí od příbuzných nebo známých z vesnic.

@Kriss Tina
no nesmí se věřit všemu :nevim: moje babička, která již zemřela, celý život prodávala vajíčka od „šťastných“ slepic z volného výběhu, lidi si je chválili, měly oranžový žloutek - a nikdo už neviděl, že babička je krmí plesnivých chlebem, který jí nechávali v obchodě, aby to nemuseli vyhazovat :poblion:
též jim vařila shnilé brambory, dávala do igelitových pytlů, tam to ještě zkvasilo - to byl smrad po celém baráku - a zákazníci si jen mlaskali nad „domácími“ vajíčky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama