Jsou druhorozené děti hodnější než prvorozené?

804
4.4.06 09:27

Jsou druhorozené děti hodnější než prvorozené?

Platí u vás, že druhé (třetí, čtvrté, …) dítě je hodnější než to prvorozené???

U nás to tak je. První dcera byla (a pořád je) mnohem náročnější než ta druhá. Z prvních měsíců jejího života si vybavuju jen pláč (spíše řev, až se třásly okenní tabulky :?). Nesnesla být ani pět minut sama.

Druhá je vysmáté sluníčko, které občas vydrží v postýlce hrát si a neřvat. Ve srovnání s první je to naprostý pohodář. Raději nadává, než by plakala, a s gustem se zachechtá. Co se týče spaní a námahy vynaložené na uspání, se ty dvě taky nedají srovnat.

Obě jsou si hodně podobné vzhledem, ale povahou vůbec ne. Jediné, co mají společné, je averze k oblíkání na procházku a řev v kočárku :(.

Výsledek je, že se dvěma dětmi toho stíhám mnohem více než s jedním.

Jak je to u vás?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4035
4.4.06 09:30

Eviku, pošli mi to svoje druhý dítě síííím!!!! :lol:

Jinak dík za povzbuzení, to jsem potřebovala slyšet. Prý to tak je, tak vidím, že v praxi je to možné.
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3152
4.4.06 09:39

Z mé zkušenosti, i ze zkušenosti třech mých kamarádek, mohu potvrdit! Možná je to tím, že si od začátku zvyknou na to, že není čas jen na ně??? Nevím. První syn usínal jako miminko třeba v půl desáté, pořád pobrekával. Druhého dám v šest do postýlky, odejdu a on si chvíli povídá a je tuhoš. a je to tak snad od jeho dvou nebo třech týdnů!!!!! Takže pohodička. Pořád se usmívá, skoro neznám, co je to brek. To je možná zase tím, že když nemá mou pozornost, motá se kolem něj brácha, takže je spokojenej.
ještěže to tak je, jinak by to bylo na blázinec! :)
Iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
4.4.06 09:39

Ahoj, mam 2holky (7l a :arrow: ) a u nas plati Jedna lepsi nez druha tz. obe pohodarky, nenarocne, samostatne i kdyz se starsi jeji prvni rok byly jakesi problemy kvuli narozeni ve 27tt. I s vetsim vekovym rozdilem si spolu dost vyhraji 8O, krom toho tatka po domluve pohlida kdykoli takze ja mam cas na vsechno co chci. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
426
4.4.06 10:42

Sice nemám druhé dítě,ale jsem druhorozená a okolo mají kamarádky už dvě děti.Druhorozené je pohodovějši,šikovnější,vyčůranější :wink: ,žravější!Naši mi říkali,že má sestra chtěla s tátou a když ji řekli,že to nejde,tak brečela a zůstala doma!Já jsem se šla ustrojit a taťka mě dojetím vzal sebou :wink: !Taky po mě nic nezůstalo na dojídání-kamarádka má holčičky teď a taky říká,že tu první nahání s jídlem a druhou od jídla odhání.Můj přítel také podléhá kamarádčině druhé holčičce,protože ho vždycky něčím dostane!Se sestrou jsme od sebe 12let a v komunikaci není problém!Vozí mi Matýska a dost lidí ji říká babičko máte pěkného vnoučka :lol: !Když mě jako malou vodila do školky,tak zase všichni přemýšleli,v kolika mě asi měla :lol: !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
4.4.06 10:47

tak bych řekla, že u nás je to pravda.

i když bude to znít divně, ale u mě i to první dítko bylo moc hodné, asi také proto jsou ty další? Žádný netrpělo na prdíky, spalo v noci docela dobře s jednou přestávkou na mlíko, venku krásně sedí v kočárku… co víc si přát, že?

akorát teď poslední dobou se ti starší snaží prosazovat silou,… takže to teprve začíná - jako mimča byli v pohodě, ale jako starší se začínají škorpit…

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
4.4.06 11:35

Ahoj holky,
to jste mě teda uklidnily. Já tak trochu na to spoléhám, protože naš syn je víc než divoch a vztekloun dohromaty. Taky si to vysvětluju tím ,že jsem až do MD pracovala a dost jsem se rozčilovala . Tedka vzpomínám jak mi v práci straší kolegyně říkaly at jsem vpohodě jinak budu mít hyperaktivní mimi. Takže tedka snad to bude lepší , mateřská s naším ďáblíkem teda není procházka růžovou zahradou, ale tak nějak jsem víc vpohodě.
Mějte se Apolena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.4.06 13:07

Hmmmmmm! 8) 8) 8)

Tak já jsem o své prvorozené dcerce cca do jejího roku moc nevěděla. Jedla, když jsem si JÁ :oops: vzpomněla, usínala beze mě, když byla vzhůru, prohlížela si své tlapky a svět okolo a neustále se smála. Když v pěti měsících dostala rýmu, začala poplakávat a já jela na pohotovost (byli jsme na chalupě), kde jsem důrazně doktorce vysvětlovala, že moje dítě PLÁČE!!! :lol: Chudák doktorka na mě koukala jak na zjevení a jen pořád opakovala: ale to děti dělají…

V roce začala běhat a proměnila se v motorovou myš, od té doby jsem ji neustále odněkud lovila, běhala za ní, snažila se ji udržet u nějaké pomalejší zábavy… a věřte, že po té roční dovolené to byl fakt záhul. Taky jsem dlouho tvrdila, že tohle si jen tak nezopakuju. Pak šla madam do školky oblažovat svou hyperaktivitou paní učitelky a pomaloučku se trošku zklidňovala. Dnes je ve škole a pomooooc, v pondělí je rodičák! Minimálně dvakrát do týdne má zvláštní úkol, naposledy včera za to, že se porvala. (Když jsem se ptala s kým, opáčila: no jasně že s klukama, s holkama se neperu!) 8)

Nestačilo mi to, chtěla jsem druhé mimi. Narodil se vytoužený chlapeček. Každý mě ujišťoval, že to bude úplně jiné, padala moudra jako „maminčin mazlíček“, „klidný hošík“ nebo dokonce „mouchysněztesimě“. :lol: :lol: :lol:

Půl roku prakticky jenom řval. Jedinou výjimkou byla doba, kdy se kojil. Takže byl u prsa pořád 8O . Druhý půlrok už řval jen asi polovinu doby, co byl vzhůru :lol: . Od roka je to nejzlatější chlapeček pod sluncem, neustále mi dává najevo, jak moc mě miluje, dá se s ním domluvit, je neskutečně sladkej a je s ním strašná prča. Milujeme ho všichni.

Začíná mi vrtat hlavou, jak by to asi vypadalo, kdyby… :lol: :lol: :lol:

Zuzana

• Nahlásit
  • Citovat
9868
4.4.06 13:17

Jasneze je hodnejsi - a je to logicke.
Mama neni tak vyplasena, vi co a jak, mimco se vetsinou narodi do rezimu starsiho ditete a ta kazdodenni rutina je pro dite uklidnujici a navic se mama s druhym tíolik nemaze - takze se miminecko nejak nestihne rozmazlit :)

Pepi totiz neni dite, Pepi je andel!!!!! Zato Adla.. Uf, je to narocne!!!! Vedet, ze treti bude jako Pepi tak asi nevaham!!!

Lesina a dracice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
4.4.06 13:23

Hmmm… tak já si z prvních tří měsíců našeho prvorozeného pamatuju taky jen řev, řev, řev. Nespal, trpěl tříměsíční kolikou a řval. Když ho někdo obdivoval spícího v kočárku (max 4×30minut za den) a říkal: „Užívejte si to, to je nejkrásnější období“, Měla jsem chuť vraždit a dítě jít okamžitě reklamovat.
Naše další mimi je proti němu poklad. Smíšek, pohodář. Taky pláče, zvláště, když se mu nikdo nevěnuje, ale mnohem míň než ten první. Občas stihnu udělat něco i když ani jeden z nich zrovna nespí :D
Jediné, co bych mu mohla vytknout, jsou noci. Budí se každou hodinu, hodinu a půl, ale zatím mu to odpouštím, i když jsem chodící mrtvola.
Na rozdíl od Evi toho se dvěma dětma o moc víc než s jedním teda nestíhám, páč staršímu budou teprve dva roky a je v období „maminko poď hrát“. nepřichází do úvahy, že by si hrál sám. a žádná hlídací babička v dohledu.
Ale rozhodně bych neměnila :)

Makýš a Tygříci (Vašek 22m, Jirka 4m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
4.4.06 13:28

Kez by:-)))))))))))))

Syn je hodny, ale divoky a nespavy a lita a lita. Druhy potomek uz nemuze byt takovy:-)))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
804
4.4.06 14:03

Makýš , ty máš úžasnou výdrž. Občas narazím na tvoje příspěvky o klucích, o tom, jak se budí . . . No, klobouk dolů, vydržíš neskutečné :D

Lesino , já furt nechápu, jak může být vaše Adla ďáblík :wink: ? Když jsem ji naposled viděla (v Lešné), tak to bylo moc krásné a hlavně usměvavé dítě - andílek a sluníčko!

Zuzko , moc hezký příběh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
4.4.06 14:14

Evi, (díky za SZ!)

to je super téma! :-)

U nás - nevím. První tři měsíce byl Vojta na vrácení, Val na vrácení a vyplacení odškodného. Vojta jenom řval, Val řvala a nejedla. S vyhlídkou třetího vyhrožuju, že na první tři měsíce najmeme chůvu, jinak nevím, nevím. :-)

Val je teď asi hodnější, což je ovšem dáno tím, že se kolem ní něco děje… Kolem Vojta se něco dělo, jen pokud jsem to vytvářela já… Takhle bratr baví sestru a ani o tom neví… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
324
4.4.06 14:24

Mám pocit, že to tak být musí. Spoustu věcí zjistíš metodou pokus omyl a u dalších dětí používáž ty metody, které zabírají. A pak samozřejmě nevisíš u něj a ono si zvykne, že nemusíš viset!
(Vyloučit varianty: zuby, doktoři, projiždějící traktor, zlej pes, tatínek mi dal na prdel apod.)

Amálka je podle babiček a dědečků nejhodnější na světě, tak pak nevím, jakej titul dostane Bořík 8O Amálka zlobí uměrně věku, zjišťuje, co jí projde. Uvidím, co se nám z nich vyklube.

A právě proto, že NEVÍM, tak „risknu“, jestli to třetí bude ještě hodnější :lol:

cífka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
4.4.06 14:26

Evulko, ahojky,
ona se umi skvele pretvarovat :)
Ale ne, fakt je ten, ze je to palice palicata (a me je bohuzel jasne, ze je v tomto po mamince) je vzpurna a hodne urvana - ale na druhou stranu vim, ze z ni vyroste silna osobnost - a to me jedine uklidnuje. Co me taky drzi nad vodou je to, ze neni zla, neni zakerna a neni ani hloupa - ale bude muset dostat par zivotnich kopancu aby se nam srovnala :) A trosku me trapi, ze ji v tom nemuzeme pomoct. Pepi je poddajnejsi a mnohem klidnejsi - uvidime jaka bude vetsi, ale myslim, ze v dospelosti se spis pro:,–(i vzteklounek Adulka nez hodna Pepi - ale na to je jeste asi brzy, Pepca je mrnous, takze kdo vi, jak ji budu pomlouvat za rok ;)

Jeste k Lesne - porad vidim vasi princeznu, jak krasne mluvila a jak ji zajimala zviratka - ne, ze by nas nezajimala, jen ta auta a traktory a autobusy a bagry jsou mnohem zajimavejsi :)

Ale ver, ze obdobi vzdory nasi Adulky bylo fakt drsny :D

Stejne mi nikdo nevymluvi, ze dve deti jsou snazsi nez jedno. Jen ten curbes, co nadelali, ten mi mirne vadi :)

Jeee a gratuluju k princezne!!!!

Lesina

Příspěvek upraven 03.12.11 v 23:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama