Jsou investice přes FIO pojištěné?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.5.22 21:39

Jsou investice přes FIO pojištěné

Ahoj,

Pokud má člověk investované prostředky prostřednictvím Fio banky, co nastane, když banka hypoteticky zkrachuje?

Jsou investice také pojištěné? Nebo co by následovalo?

Anonym, finance.

Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2849
1.5.22 21:52

Samozřejmě, do výše 100 tis.€.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.22 21:53
@Nowuka2 píše:

I když jsou ty peníze investované do fondů prostřednictvím FIO? Nejedná se o peníze na běžném účtu, ale o investicích do fondů.

• Citovat
  • Nahlásit
1.5.22 22:11
@Anonymní píše:
Ahoj,

Pokud má člověk investované prostředky prostřednictvím Fio banky, co nastane, když banka hypoteticky zkrachuje?

Jsou investice také pojištěné? Nebo co by následovalo?

Anonym, finance.

Děkuji

Investice jsou ve fondu, banka zkrachovat může, fond pojede dál. Akcie by pak spravoval depozitář a ty by sis je od něj musel vyzvednout a převést jinam (buď sám nebo za pomoci jiné finanční instituce). Kontaktovali by tě oni.

To, o čem píše komentář nade mnou je pojištění vkladů, to se investicí opravdu netýká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.5.22 22:13
@Zluta_pastelka píše:
Investice jsou ve fondu, banka zkrachovat může, fond pojede dál. Akcie by pak spravoval depozitář a ty by sis je od něj musel vyzvednout a převést jinam (buď sám nebo za pomoci jiné finanční instituce). Kontaktovali by tě oni.To, o čem píše komentář nade mnou je pojištění vkladů, to se investicí opravdu netýká.

Ještě tedy srozumitelněji - pod jiného správce (včetné sebe sama), co by nahradil to FIO. Ve fondu by zůstaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.22 22:24
@Zluta_pastelka píše:
Ještě tedy srozumitelněji - pod jiného správce (včetné sebe sama), co by nahradil to FIO. Ve fondu by zůstaly.

Ok, děkuji. Takže ty akcie jsou moje, nemá je koupené Fio a jen mi je nezprostředkovává.

Tj. Fio krachne, ale akcie jsou nadále psané na mě.

• Citovat
  • Nahlásit
1.5.22 22:42
@Anonymní píše:
Ok, děkuji. Takže ty akcie jsou moje, nemá je koupené Fio a jen mi je nezprostředkovává.Tj. Fio krachne, ale akcie jsou nadále psané na mě.

Ano, jsou tvoje, ať se děje, co se děje. FIO ti pouze zprostředkuje nákup/správu fondu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.22 22:45
@Zluta_pastelka píše:
Ano, jsou tvoje, ať se děje, co se děje. FIO ti pouze zprostředkuje nákup/správu fondu.

Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
380
2.5.22 05:38
@Nowuka2 píše:

Samozřejmě, že ne! Investice opravdu pojištěné nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5700
2.5.22 07:53

Investice fakt pojištěné nejsou :lol: jako že by sis třeba koupila přes e-brokera akcie nějaké firmy a kdyz ta firma zkrachuje, cekas, ze v ti někdo vyplatil vklad? Totéž fond :lol: pojištěné jsou jen vklady v bance na účtech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.22 10:35
@Semtex píše:
Investice fakt pojištěné nejsou :lol: jako že by sis třeba koupila přes e-brokera akcie nějaké firmy a kdyz ta firma zkrachuje, cekas, ze v ti někdo vyplatil vklad? Totéž fond :lol: pojištěné jsou jen vklady v bance na účtech.

Ne, ptám se, když koupím přes e-brokera akcie a zkrachne Fio, zatímco ta firma, jejíž akcie mám, nezkrachuje. To bylo snad z dotazu celkem jasné ;-)

• Citovat
  • Nahlásit
5700
2.5.22 12:10
@Anonymní píše:
Ne, ptám se, když koupím přes e-brokera akcie a zkrachne Fio, zatímco ta firma, jejíž akcie mám, nezkrachuje. To bylo snad z dotazu celkem jasné ;-)

To nebylo :lol: když mas akcie přes e-brokera, tak to je jen zprostředkovatel a vše se zároveň odehrává na pražské burze cenných papírů, takže akcie ti zůstanou a pouze ti chcipne uživatelské prostředí :lol:

asi jako když je na území jednoho města více hřišť, jedno zavřou, ale tvoje hračky ti zůstanou a s nimi si můžeš hrát na jiném hřišti :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat