Jsou krize nezbytné?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
28314
1.6.16 00:25
@Bora-Bora píše:
@bublinek Měli jsme to jako vy - společné bydlení, první dítě, druhé dítě, nový barák… a ejhle, najednou nebylo kam se posunout a všechny ty malé krize, které nás provázely téměř 11 let, přerostly v krizi jednu obrovskou, před kterou už nešlo utéct. Takže za mě ano, krize nás oba posunula k rozvodu a oba jsme ted spokojení a štastnější než jsme byli spolu.

Podotýkám ale, že já dost přemýšlela už před svatbou a přemýšlela jsem, zda si ho vzít nebo nevzít. Šlo konkrétně o něj, ne o svatbu, tu jsem vždy chtěla.

Hlavní přínos naší krize vidím v tom, že si ted umím vážit i maličkostí, které mi v manžeství chyběly a celkově si svého partnera vážím za to, jaký je.

Souhlas. Čili - kdo nezažije nějaké (s prominutím) srajdy, neumí nebo nedokáže si vážit pak třeba pohody (v dalším či stávajícím )ve vztahu, kdy fakt hodně záleží na tom, jak se k tomu či onomu problému oba postavili. Když jeden problém nevidí nebo neřeší, je to 1 z nejhorších věcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8605
1.6.16 10:58

@Bora-Bora taky nemáme vše rozzářeno sluncem :lol:
U obou dcer jsme měli nervy z možné nemoci. Ustáli jsme to.
Teď se řeší nemoc v rodině. Možná je i toto myšleno jako krize. Netuším.
V budoucnu to asi nebude stereotyp. Vzhledem k jeho práci to bude adrenalin furt.

Co se týče pochybností o něm samotném, když jsem ho poprvé uviděla, v hlavě mi blesklo - otec mých dětí. To jako bez legrace. Tělo zareagovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elot
1.6.16 13:46

@Tunrida Tak mu nech mimi a unuďený nebude ;) A ty si můžeš odpočinout. Omlouvám se za OT ale nějak jsi mi utkvěla z " ulice", jak tam všichni čekali na tvůj porod :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Papuchalka
1.6.16 14:05

My jsme resili krize, ale spise takove ty lidske boty, ktere bud vztah ohrozi nebo posili.

1. Teoreticky mohla byt obrovska krize to, ze jel na 2 roky pracovat do ciziny. Nijak jsme se ohledne toho nehadali, ale po delsi dobe se nam to promitlo do zivota. Minimalne ja jsem po roce silne zvazovala, ze si najdu nekoho jineho :) Ale stale okolo toho nebyly zadne hadky s partnerem.

2. Kdyz jsem po 3 letech udelala hloupost vuci jeho kamaradovi (ne nevyspala jsem se s nim) partner byl kamaradem donucen volit mezi mnou a jim. Ja jsem byla ochotna z toho vztahu bez scen odejit. On to vyhodnotil jako podraz od kamarada a zvolil me, jeho odstrihl. Nehadali jsme se, ja jsem brecela v koute, ze jsem blba. Krize to byla.

3. Jeho workoholismus a zaroven nestesti, protoze zivot nezil/nezije jen preziva. Jak se nehadame, hulakam na nej vztekle. Protoze delam prvni posledni a on porad neni stastny. Neni to mnou je to jeho povahou, vi to on, jeho rodina, vsichni. Ale tak jednou za pul roku fakt vyletim.

Krize nas posouvaji, nevim jestli nutne posiluji. My mame jinak pohodovy vztah, protoze ja jsem hodne splachovaci. A maloco si v sobe ukladam na nejaky vybuch nebo hadku, on vi co me na nem stve, ja to vim taky a zivot je ok.

• Citovat
  • Nahlásit
5200
1.6.16 14:32

My jsme spolu 15 let a krizi jsme nikdy neměli (ťuk ťuk). To ale neznamená, že mě někdy nedokáže pořádně nasrat. :lol: Většinou jsou to ale prkotiny, nebo naštěstí ne nic vážného. Oba jsme ale povahy takové, že si to okamžitě, byť velmi energicky, vyříkáme a je klid během 5 minut. Nejsme ani jeden ten typ, že bychom spolu nemuvili nebo byli jeden na druhýho nafouklý a chodili mlčky kolem sebe. To bych ani nechtěla zažít, vadilo by mi to. Vídala jsem to u svých rodičů a to dusno bylo nepříjemný. my spolu oba hodně mluvíme, o všem. Když mi něco vadí, řeknu to rovnou. Jsem komunikativní, možná se tak předejde spoustě věcem.

TČlověk nikdy nemůže vědět, jestli mu vztah vyjde nebo se bude celý život s někým hádat. Ale my dva jsme spolu nejdřív víc jak 10 let chodili, až pak se vzali. A před svatbou jsme spolu asi 3 roky bydleli. Takže jsme se snad stačili poznat pořádně po všech stránkách. Doufám. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4910
1.6.16 14:36

Ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27093
1.6.16 20:22

Já myslím, že vztah utuží překonávání problémů a nějaký životní plán.
Krize typu zadlužení nebo nevěra ho spíš pošlou do kopru, protože tam ještě před tou krizí musela selhat komunikace, důvěra je v čudu.
A problémy vztah utuží jen za podmínky, že Ti dva jsou schopni a ochotni ty problémy vidět a řešit.
Děti, ztráta zaměstnání, budování bydlení, svatba, smrt nebo nemoc v rodině jsou podle mě zátěžovky, které ten vztah prověří. Kvalitní vztah, do kterého jsou Ti dva ochotni investovat to posílí, nekvalitní bez úcty a respektu potopí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat