Jsou kupované příkrmy málo kalorické?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terez001
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 16.09.18 13:59
Jsou kupované příkrmy málo kalorické?

Holky, zarazil mě jeden článek na internetu, kde testovali skleničkové příkrmy.
Prý žádný příkrm energeticky (kaloricky) nevyhovuje požadavkům dítěte. Třeba příkrm o obsahu 200 g prý dosahuje pouze třetiny(nebo poloviny) kalorií, než co by dítě mělo sníst. Tedy 100g má třeba jen 63 kcal, 200 g 126 kcal a to už i mléko obsahuje o něco víc.
Nikdy jsem to neslyšela, až teď. Brala jsem tyto příkrmy za zdravé a vyvážené (bála jsem se dusičnanů, jelikož nemáme vlastní zdroje)
U prvního syna jsme jeli do 9 m je na skleničkách, pak jsem více vařila. Ted s druhým synem, který jídlu moc nedá a nemá žádný faldík více vařím, díky tomuto článku.
Prý, aby se vyrovnal příkrm energetickým požadavkům dítěte, by se tam mělo přidat ještě máslo nebo kvalitní olej. To ale dělám tak od začátku, dávám kousínek másla na zjemnění chuti, nebo ředím trošku UM, pač mléko jinak nechce.

Jak prosím vaříte příkrmy? Já je nedělám klasicky vše do vody,(nebo na páře - to jen brambory) ale třeba zeleninu osmahnu na trošce másla, má to úplně jinou, lahodnou chut a maso teda uvařím ve vodě. Nevím, jetsli se to tak může pro 7 měsíční, ale malý to miluje, skleničky už až na výjimky nechce. Nneí to tak nezdravé? Ono je asi jedno, jetsli to osmahnu na másle, nebo máslo přidám potom, že :think:

Reakce:

P4ja
Kelišová 6576 příspěvků 16.09.18 14:03

@Terez001 Problém s kupovanými příkrmy je spíš to, že obsahují mnohem míň bílkovin (masa) než dítě potřebuje.

Terez001
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 16.09.18 14:07

@P4ja To mě taky zarazilo, když čtu složení.Proto jsem neměla výčitky, když jsem je dávala denně masové (jiné nechtěl :oops: ) toho masa v celé skleničce jen 8% , to je jak nic :roll:

P4ja
Kelišová 6576 příspěvků 16.09.18 14:10
@Terez001 píše:
@P4ja To mě taky zarazilo, když čtu složení.Proto jsem neměla výčitky, když jsem je dávala denně masové (jiné nechtěl :oops: ) toho masa v celé skleničce jen 8% , to je jak nic :roll:

Jj, někde to testovali a prý je to vhodné tak max pro 4měsíční. A pro ty větší tam toho o tolik víc není :(

Moona1984
Kecalka 110 příspěvků 16.09.18 14:12

Skleničky jsem nikdy nekupovala, vždy jsem vařila. Nejprve ve vodě a později stejně jako Vy, ta chuť je vyrazne lepší. Vámi zmiňovaný článek jsem také četla. Od začátku jsem byla rozhodnutá vařit. My doma také nejime jídlo ze sklenice, nevím proč by melo dítě.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10837 příspěvků 16.09.18 14:25

Kluci jedli az do roka jen skleničky, pribirali ukázkově, jediné co jsem občas přidala byl žloutek.

K tomu vaření - kamarádka to děla jako ty, nejdříve osmahne, pak mixne. Někdy rovnou i s masem, je to rychlejší. Podle mne je to jedno. Hlavně, ze mrnata baští a rostou

Uživatel je onlineMichalka80
Kelišová 5885 příspěvků 16.09.18 14:47

Neni to jedno. Je lepsi dat cerstve maslo do jiz uvareneho prikrmu. Nez jej zahrivat vysokymi teplotami… :think:

lucynka25
Echt Kelišová 7885 příspěvků 1 inzerát 17.09.18 05:15

@Terez001 Tak predevsim sklenicky obsahuji minimum masa, vubec ne tolik, kolik dite pro spravny vyvoj potrebuje.
Masozeleninove sklenicky jsou tak akorat dobre na nouzi na cestu.
Moje druha dcera jak vidi sklenicku,hned hlasi,ze neneene,takze ja jsem nucena varit i na cesty.
Do každého vareneho prikrmu pridavam bud kvalitni olej a nebo maslo,zalezi co vařím,co mi kam lepe pasuje. Jednak je to dulezite,aby se rozpustily vitaminy,ktere se rozpousti jen v tucich a take pro chut a lepsi traveni.
Ráda Tě pozvu do skupinky vaříme pro kojence a batolata , kde najdes spoustu receptu ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44)... číst dále >

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >