Jsou opravdu tvrdnutí a bolesti břicha v těhotenství běžné?

22
13.9.04 09:04

Jsou opravdu tvrdnutí a bolesti břicha v těhotenství běžné?

Dobrý den, chtěl bych zde vznést dotaz za svou ženu.
Už po dobu pěti týdnů od 20.t.t manželku denně opakovaně bolí břicho, které vždy na několik hodin ztvrdne a pak zase povolí. Gynekoložka sice tvrdí, že pokud to je do 10× denně, a vždy to přestane, je to v naprostém pořádku. Přesto by jsem se chtěl ujistit. Opravdu jsou tyto jevy v těhotenství na denním pořádku? Nemyslím běžné nevolnosti, ale právě to tvrdnutí břicha. Moc Vám všem děkuji za názor. Ivo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
13.9.04 09:25

tvrdnutí břicha

Ahoj, mám již dvě děti a u obou jsem měla asi tak od 20. týdne tvrdnutí břicha ( denně i několikrát za sebou). Většinou to bylo po nějaké námaze. Můj gynekolog my předepsal proti tvrdnutí magnézium, které pomáhalo. Musela jsem ho užívat skoro celé těhotenství ( asi do 32. týdne, pak se s tím musí přestat, byly se nepřenášelo). U prvního dítětě jsem chodila až do 8. měsíce do práce, ale s druhým jsem byla na rizikovém (právě kvůli tomu tvrdnutí).
Nevím, jestli vám nějak pomohu, ale nezdá se mi, že by to paní dr. měla brát na lehkou váhu.
Přeji pohodové těhu a spokojené mimi. Míša

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.9.04 09:33

Ahoj Ivuldo,

zrovna řeším úplně stejný problém. Jsem poprvé těhotná, takže zkušenosti kromě chytrých knížek a diskuzí z e-mimina žádné. O víkendu mi začalo " asi " tvrdnout bříško. Prostě takový ten pocit, že se miminko najednou nacpalo do podbřišku, nebolí to, ale tlačí a břicho je jak kamen. O víkendu jsem z toho byla vykulená, tak jsem teď ráno volala k doktorce a mám okamžitě přijít. Napsala si mě jako akutní případ a za hodinu tam mám být. Předpokládám, že to nebude nic vážného, ale moje doktorka je prostě taková, že mě radši 8× prohlídne než něco zanedbá. Takže za 2 hodiny budu chytřejší a hned napíšu, co mi řekla.

Papa Denisssa + ledňačka 22+3tt

• Nahlásit
  • Citovat
6545
13.9.04 09:45

Ahojky,
já měla tvrdnutí už od počátku 18tt, začalo to mírným nachlazením, jak jsem kašlala…pak se něco v rodině stalo a bylo to jen horší…hned jsem dostala vyšší dávky magnezia a klidový režim. Bohužel mě se to nejdřív zhoršilo, až jsem byla chvilku na kapačkách magne, ale pak už jsem byla doma, papkala magne a pila magnesii a dlouho ležela a bylo to lepší.
V podstatě mi dr povídala, že pokud se vejdem cca do těch 10-12 tvrdnutí denně, je to OK, ale ty kontrakce nesmí být dlouho (prý delší než 30vteřin cca)…
Každopádně by to dr neměl brát na lehkou váhu..doporučuju opravdu dodržovat klid, ono k tomu stačí jen málo, aby to tvrdnutí začalo…pít tu magnesii a dr se ještě jednou optat, zvlášť, pokud píšeš, že břicho ztvrdne na několik hodin…a pokud se ti zdá přístup dr nijaký, radši si sjeďte do nemocnice, za to nic nedáte. Jak tu někdo psal, i dr v nemocnici to pochopí, lepší plašit než něco zmeškat…
Přeji, aby to brzy přešlo a nebylo to nic závažného a mimi bylo OK
Gabča 38tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lisa2
13.9.04 09:56

Ahojky,

tak mě tvrdlo bříško od asi 17.tt, brala jsem magnesium a prothazin-který mimochodem působil pěkně taky jako uspávadlo,takže v den svatby jsem ho raději vynechala :D Nicméně jsem pak už měla břicho tvrdé snad pořád a to jsem byla doma a nic nedělala.Doktorka měla strach,aby malej nevykoukl dřív než měl,ale nakonec mu ještě museli pomoct tabletkou.Také mě břicho často bolelo. Narodil zdravý klučina se skórem 10-10-10,ačkoliv byl dle mě trošku přenášený/měl dlouhé nehtíky a plodová voda byla kalná/. Hodně štěstí Lisa

• Nahlásit
  • Citovat
78
13.9.04 10:15

tvrdnutí

Ahojda, měla jsem stejný problém, bříško tvrdlo a boleleo.Chce to trochu víc se šetřit a upozornit na to vždy lékařku.Povolených má bříško 10 ztvrdnutí.Kdyby se začalo dít něco navíc vždy je důležité upozornit lékaře, ten si ví rady.Mám 4měsíční mimi a ve 24tt jsme leželi v nemocnici týden a pak nám na svět pomohli ve 37tt císařským řezem.Zkušenosti tedy osobně jen s tímhle, ale jako zdrav.sestra i se spoustou dalších případů.Mějte se krásně pohodový zbytek těhotenství, rychlý porod a zdravé mimi.papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.9.04 12:15

Ahojky,

tak píšu po prohlídce, jak jsem slíbila. Dr. nenašla žádný problém, prý je to zhruba od poloviny těhotenství normální, pokud k tomu nejsou velké bolesti a neobvyklý výtok nebo krvácení, tak není třeba se znepokojovat. Jednou z příčin může být zácpa, která trápí 98 % těhotných, na to je účinej nějakej sirup speciálně pro těhulky, a ten od zácpy pomáhá. Je to k dostání v lékarně bez předpisu a jmenuje se to Duphalac.
Osobně ale jestli můžu radit, pokud se tvá žena necítí dobře a prostě má pocit, že je něco špatně, tak bych zajela třeba i do nemocnice, pokud z doktorky nemá tak úplně dobrý pocit. Mám s tím jenom dobré zkušenosti a nestalo se mi, že by na mě někdo v nemocnici nebo u mé doktorky blbě koukal, i když mám třeba pro ně stupidní otázky. Možná mám štěstí na lidi, ale pro můj klid ze sebe klidně budu dělat hlupáčka..... :wink:

Držím palce ať je to vše o.k.
Denisssa + ledňačka 22+3tt

• Nahlásit
  • Citovat
6545
13.9.04 12:30

Díky za tip na sirup (zas trošku jiná otázečka:))))…jestliže je přímo pro těhulky, jdu do toho…určo bude lepší než čípky nebo „přeháňadla“:) Musím jen potvrdit, že zácpa tvrdnutí hodně napomáhá…
Jinak protazin jsem měla taky a to mi věřte, že se pak ten klidový režim dodržuje sám:))) Byl pak problém si dojít i na WC:)
Tak ať to brzy všem přejde a moc to netrápí…
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
13.9.04 13:03

Kéž by to bylo jen zácpou!

Moc děkuji všem za příspěvky, a přání uzdravení, které mě i ženu částečně uklidnily a přání potěšily.

Obzvláště moc děkuji Denissce za její vstřícnost a položení promptního dotazu své lékařce. Tip na sirup je naprosto senzační.

Pravdou totiž je, že ženu trápila zácpa už i před těhotenstvím. Teď sice chodí častěji, ale asi i miminka dělají hromádku větší…Dík za tip na sirup, hned dnes ho koupím a lékařku pro jistotu navštívíme také.

S přáním ať nikoho nic nebolí Ivo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.9.04 13:09

Mně začalo tvrdnout břicho v 23. týdnu, dostala jsem magnézko a musela zůstat doma z práce, ač jsem se tomu bránila. Ale je prý fakt, že když se to podcení a žena se moc namáhá, tak se může předčasně spustit porod. To bych si asi nikdy neodpustila kdybych tohle zavinila a přivedla na svět miminko který by to nemuselo vůbec přežít nebo bylo těžce postižený, takže jsem hodně zvolnila a opravdu se to upravilo. Takže od poloviny těhotenství je normální že začíná tvrdnout břicho, ale jen občas a musí se to hodně hlídat.
Na zácpu mi pomáhá znamenitě lněné semínko 2-4 lžičky denně.

Slunečnice 38+2tt

• Nahlásit
  • Citovat
2793
13.9.04 13:23

Mně taky tvrdlo břicho a to od 20.týdne.Bylo to asi 8× denně,lékař mi řekl,že je to v pořádku,pokud se neotevírá děložní hrdlo,děloha takhle trénuje na porod.Napsal mi hořčík,který neměl žádný efekt a já ho po měsíci přestala užívat.Ke konci těhu mi břicho tvrdlo i několikrát do hodiny,na monitoru naštěstí nebyl při ztvrdnutí pokles srdeční akce miminka.
Celou tu dobu jsem měla strach,že porodím předčasně a nakonec mi vyvolávali porod 12 dní po termínu.

Z rozhovorů s maminami jsem nabyla pocitu,že tohle tvrdnutí obtěžuje snad každou druhou nastávající maminku,takže je to častý problém.

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
13.9.04 13:50

Pozor na lněné semínko

Musím reagovat na příspěvek Slunečnice o použití lněného semínka. My jseme to chtěli řešit také tak, ale náš třinecký bylinkář, který tady má na bylinky krámek nás od toho odradil - údajně není lněné semínko pro těhotné vhodné .

Takže pokud ho užíváte, doporučuji být opatrný :! a případně si k tomuto nalézt doplňující informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.9.04 21:50

I mě tvrdlo břicho u prvního od 25tt. a u druhého už od 13tt. . Brala jsem také magnesium a na konec jsem měla oba porody vyvolávané. Podle mího děloha je sval a reaguje na pohyb miminka uvnitř. Myslím, že to je normální pokud při tom tvrdnutí nedochází ke krvácení.

• Nahlásit
  • Citovat
2518
17.3.06 08:54

Ahoj,

našla jsem ve starších diskuzích to, co mě zajímá, tak než abych zakládala novou, píšu sem svůj dotázek.

Už dva dny mě dost bolí v podbříšku. Mám problémy dokonce i chodit! Nejdřív jsem si myslela, že jsem třeba nastydlá (močový měchýř), ale s tím problémy „zatím“ nemám.
Je to dost nepříjemné a já jsem hlavně dost vyplašená:-(. Doktora mám 50km od bydliště, volala jsem mu a řekl, že předepíše Magnezium, ale jdu k němu až v pondělí. Co dělat do té doby? Mám pocit, že se strachy zblázním :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
17.3.06 09:00

Ahoj,

tak mně tvrdlo bříško už od 15. týdne těhotenství dost pravidelně tak 12× za den. Brala jsem na to Magnezium, malinko to pomohlo, asi pak bylo tvrdnutí tak 10× za den. Byla jsem na nemocenské a lékař mi nařídil klid a nohy nahoru. Vzpomínám si jak jsem chodila na monitory do nemocnice před plánovaným císařem a kontrakce tam pravidelně lítaly dost vysoko, až se sestra vyděsila, jestli nemám bolesti. A já na ni, že ne, že už jsem na to zvyklá :D . Porodila jsem přesně v termínu, takže to tvrdnutí nemělo na mně pražádný vliv, akorát to bylo trochu nepříjemné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama