Reklama

Jsou tady nějaké Jolanky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.18 20:33
Jsou tady nějaké Jolanky?

Zdravím holky. Mám doma čerstvou Jolanku, rozhodovalo se mezi Jolankou a Johankou. Zajimalo by mě zda jsou tady nějaké dospělé Jolanky a jak vám doba říkají. Jolano se mi totiž mic nelíbí a tak doufám že ji tak lidi spíše říkat nebudou. Doma ji říkáme Jojo, Jolíku, Jolčo, Joly, Jolanko,

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Denise93
Kecalka 115 příspěvků 13.07.18 20:37

Já četla Jolandy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Denise93
Kecalka 115 příspěvků 13.07.18 20:38

Jinak mám kamarádku Jolanu a říkám jí Jolčo nebo Joly.

Kikulele
Zasloužilá kecalka 797 příspěvků 13.07.18 20:41

Mela jsem spoluzacku na zakladce rikali jsme ji jak pise @Denise93

Senci
Povídálka 31 příspěvků 13.07.18 20:54

Jsem Jolana a rikaji mi Jolco, Joly, Jol, Jolanko na stredni mi rikali Julie a Julco :)

Vrtul
Závislačka 3331 příspěvků 13.07.18 21:23

@Senci a máš svoje jmeno ráda. Vím že je ted už pozdě ale když jsme v rodině řekli že ae Jolanku tak jak jsem předpokládala smršť co jsem ji to udělala a říkají ji Julčo, jako tobě na střední ale to je úplně jine jméno…stvou mě

dedrichov
Závislačka 2698 příspěvků 13.07.18 21:33
@Vrtul píše:
@Senci a máš svoje jmeno ráda. Vím že je ted už pozdě ale když jsme v rodině řekli že ae Jolanku tak jak jsem předpokládala smršť co jsem ji to udělala a říkají ji Julčo, jako tobě na střední ale to je úplně jine jméno…stvou mě

tak můžeš zkusit oslovovat dotyčné také zkomoleninou jejich jména a tvářit se nevinně :kytka:

Senci
Povídálka 31 příspěvků 13.07.18 23:13

@Vrtul Mam svoje jmeno rada. Hlavne se mi libi, ze nepotkavam zeny se stejnym jmenem. Stalo se mi to jen jednou za mych 30let. Nemam rada kdyz se pojmenovava dite po rodicich, ale kdyby mi to nevadilo rozhodne dam Jolanu :D Musis je naucit, ze se ti nelibi Julca. Ja mam Mateje a vsechny jsem naucila, ze nesmi v jeho jmene pouzivat s. Proste to neni Matysek atd. vsichni to respektuji i ve skolce.

Seren
Kecalka 427 příspěvků 14.07.18 00:15

Nelíbí se ti tvar Jolana a proto jsi ji tak pojmenovala? 8o Počítej s tím, že od určitého věku jí tak bude oslovovat hodně lidí - učitelé na ZŠ a SŠ, někteří spolužáci, spousta kolegů v práci… Jinými tvary jí budou říkat nejspíš jen její nejbližší přátelé.

Vrtul
Závislačka 3331 příspěvků 14.07.18 10:12

@Seren protože jsem chtěla, a nelíbí jsem nemyslela tak doslova. Hlavně si myslim že ji tak nikdo oslovovat nebude

Seren
Kecalka 427 příspěvků 14.07.18 14:19
@Vrtul píše:
@Seren protože jsem chtěla, a nelíbí jsem nemyslela tak doslova. Hlavně si myslim že ji tak nikdo oslovovat nebude

Chápu :) Pro malou holčičku se takové oslovení opravdu moc nehodí, ale tak je to se spoustou jmen v základním tvaru. Přesto se mu později nevyhne, s tím musíš počítat. Vidím to kolem sebe - např. v práci. I šéfové, se kterými jsme si vykali/vykáme, používali/používají často tyto základní tvary jmen. Ona totiž věta „Jolano, napište dopis firmě X“ zní méně formálně než „Paní Nováková, zavolejte panu XY“ A i ve škole nás učitelé oslovovali těmito základními tvary, zdrobnělinami či odvozeninami maximálně v počátečních ročnících prvního stupně ZŠ. Od určitého věku a se vzrůstajícím okruhem lidí, se kterými člověk přichází do styku, skutečně začne převažovat používání základního tvaru a ostatní tvary volí jen ti nejbližší. Samozřejmě existují výjimky, zrovna teď mě napadá třeba Barbora, které skoro všichni říkají Bára. Ale Jolana do tohoto typu jmen dle mého názoru nespadá.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15596 příspěvků 14.07.18 18:27
@Seren píše:
Chápu :) Pro malou holčičku se takové oslovení opravdu moc nehodí, ale tak je to se spoustou jmen v základním tvaru. Přesto se mu později nevyhne, s tím musíš počítat. Vidím to kolem sebe - např. v práci. I šéfové, se kterými jsme si vykali/vykáme, používali/používají často tyto základní tvary jmen. Ona totiž věta „Jolano, napište dopis firmě X“ zní méně formálně než „Paní Nováková, zavolejte panu XY“ A i ve škole nás učitelé oslovovali těmito základními tvary, zdrobnělinami či odvozeninami maximálně v počátečních ročnících prvního stupně ZŠ. Od určitého věku a se vzrůstajícím okruhem lidí, se kterými člověk přichází do styku, skutečně začne převažovat používání základního tvaru a ostatní tvary volí jen ti nejbližší. Samozřejmě existují výjimky, zrovna teď mě napadá třeba Barbora, které skoro všichni říkají Bára. Ale Jolana do tohoto typu jmen dle mého názoru nespadá.

myslím si totéž. Joly a Jolčo, Jolko jí budou říkat přátelé. Ale v pracovní a polo/formální komunikaci bude Jolana, s tím je třeba počítat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.18 18:46
@pe-terka píše:
myslím si totéž. Joly a Jolčo, Jolko jí budou říkat přátelé. Ale v pracovní a polo/formální komunikaci bude Jolana, s tím je třeba počítat.

Anonym nemusí každý vědět jak se jmenují. mě dodneška říkají zdrobnělinou a říkali jak ve škole na střední tak i v prací, na brigadě všude kde jsem pracovala je mi skoro 30. Miša, Miška, jsem za to ráda protože nesnaším když mi někdo řekne Michaelo mám za to že jsem něco udělala špatně když jsem takhle oslovovana, protože mi takhle říkal učitel když jsem dostala špatnou známku

Uživatel je onlinedagmarkaa
Extra třída :D 14298 příspěvků 14.07.18 18:53
@Anonymní píše:
Zdravím holky. Mám doma čerstvou Jolanku, rozhodovalo se mezi Jolankou a Johankou. Zajimalo by mě zda jsou tady nějaké dospělé Jolanky a jak vám doba říkají. Jolano se mi totiž mic nelíbí a tak doufám že ji tak lidi spíše říkat nebudou. Doma ji říkáme Jojo, Jolíku, Jolčo, Joly, Jolanko,

Známá je Jolana, její dcera a vnučka je také Jolana říkáme jim Joli, Jolanko, Jolčo.

Seren
Kecalka 427 příspěvků 14.07.18 19:10

Já znám jen jednu Jolanu a neslyšela jsem, že by ji někdy někdo oslovil jinak než základním tvarem. A to i v době, kdy nám bylo -náct.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama