Jsou tady nějaké maminky žijící v Německu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 13:51
Jsou tady nějaké maminky žijící v Německu?

Ahoj, potřebovala bych se zeptat na par otázek. Jsou tady nějaké maminky žijící v Německu?
Prosím o anonym kvůli známým :)

Reakce:

Alca V.
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 07.01.17 15:17
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych se zeptat na par otázek. Jsou tady nějaké maminky žijící v Německu?
Prosím o anonym kvůli známým :)

Co bys potrebovala vedet?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 15:31

@Alca V. Ahoj jde o to ze teď bydlíme v ČR ale za tři měsíce se stěhujeme do Německa. partner tam kde za práci a my sním. Jenže máme půlročního a já jsem na RD. Tak co se týká pobírání příspěvků zdravotní sociální? Jako jak to funguje? chlap to bude mít zařízené tam od zaměstnavatele ale co jako já a dítě? Mohu dal pobírat RD nebo se to ruší?

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19323 příspěvků 07.01.17 15:38

Máš v Čechách trvajici pracovní poměr?
Pokud ne, RD pobírat dál nesmíš a musíš si zařídit ve Německu. Pokud jste manželé, budeš krytá z jeho pojištění.

Alca V.
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 07.01.17 15:41

@pikola jsi me predbehla :-) jojo, je to tak.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 15:49

Nemám měla jsem to akorát že mi končila smlouva a šla jsem na MD. A to budu RD pobírat jejich? Nebo mi to tady dovyplati? Přeci nezůstane úplně bez příjmu? Manželé ještě nejsme to až na podzim

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19323 příspěvků 07.01.17 15:54

No, tak to máš blbý. Abych nekecala, dítě pojištěné samozřejmě bude. Ty ne. Chlap může brát kindergeld, přídavky na dítě asi nebudete mít si myslím. Živit tě má muž, ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 16:14

Tak to je jasné že mě živí a živit nás bude ale celkově je asi příjemnější když má člověk nárok za to za co odvádí a nemůže do práce ze má alespoň nějaky příjem také svůj. Proto jsem se ptala zda mi to třeba tady dovyplati nebo jak to tedy přesně je.

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19323 příspěvků 07.01.17 16:24

Nedovyplati. Nejste manželé, nemáš na nic narok, jelikož nepracuješ. On má na kindergeld 180e. Rodičovská je tu myslím na rok.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 18:30

To vím ze je na rok ale právě zda bych mohla z jedné na druhou. Každopádně děkuji za info.

Vercarek
Nováček 6 příspěvků 19.03.17 13:44

Ahoj, napiš mi na email v. martinkova@sez­nam.cz dam ti kontakt na pani, ktera ti poradí. Já jsem v nemecku uz 7 měsíců a dost mi pomohla s dokumentací a poradila co vse zařídit :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.17 17:07

@Vercarek máte mail

Vercarek
Nováček 6 příspěvků 19.03.17 18:24

JJ mám, je napsaný v mém textu výš.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak si vyrobit ten nejhezčí adventní věnec?

Chtěli byste si vytvořit adventní věnec, ale nejste si stoprocentně jistí,... číst dále >

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Články z Expres.cz

Běsnění živlů na Tenerife: Jak jsou na tom s domy Bendová nebo David?

Bouřky, přívaly vody a několikametrové vlny změnily oblíbený prázdninový cíl... číst dále >

Skromnost a pozitivní mysl elixírem mládí? Maciuchová vypadá skvěle!

Hana Maciuchová (72) si pečlivě vybírá akce, kam se vypraví. Křest vánočních... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >