Jsou to opravdu neštovice?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Majkla
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 16.11.14 19:20
Jsou to opravdu neštovice???

Dobrý večer, jdu si k Vám pro radu…Naše malá - 3,5 roku má cca už 14 dní asi deset pupínků, nejvíce od zadečku nahoru po páteři, dva má na bříšku a dnes jsem objevila dva na nožičce. Jde o to, že když se jí to objevilo, vypadalo to jako štípance. Hodně jí to, ale svědilo, vždy když se udělal nový. V pátek jsme byli u naší Mudr. a ta řekla, že to můžou být teroreticky neštovice, ale typicky nevypadají a že si není jistá, ať dorazíme po víkendu a mažeme Imazolem a nekoupeme. Vše jsme dodrželim po tom Imazolu se jí to krásně hojí, nic ji nesvědí, prostě jako by jí nic nebylo. Zítra je svátek, tak nevím zda malou dát v úterý do školky nebo ne. podle toho co jsem tu načetla, tak to neštovice nejsou, ale co když ano a májí jen klidnější průběh??? :nevim:

Reakce:
Halamka
Závislačka 3924 příspěvků 16.11.14 19:24

Foto? Jinak bych ji ještě nedávala. Jo a měla nějaký pupínek ve vlasech? Podle toho se prý neštovice poznají, že mají výsev ve vlasové části na rozdíl od jiných „vyrážek“.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65047 příspěvků 16.11.14 19:24

@Majkla Tak pokud doktorka řekla, že máte dorazit, tak bych prostě v úterý dorazila, ne?

Majkla
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 16.11.14 19:26

Foto nemám, už spí. Ve vlasech nic a dorazit jsme měli kdyby se jí to rozjelo…

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 16.11.14 19:53

Nestovicove pupinky jsou myslim velmi specificke, poznala jsem, jakmile se nalily, pak jsou z nich zcela typicke puchyrky. Pokud se nenalily (mely by do 24h od vysevu), nestovice to zrejme nejsou

Halamka
Závislačka 3924 příspěvků 16.11.14 20:00

Taky si myslím, že puchýřky by jste poznala. Podle mě na 97% to neštovice nebyly :nevim:

burgundy
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 16.11.14 20:00

Měla to malá nedávno, byla dost osypaná, Mudr. si přesto nebyl úplně jistý :) Ale měla to půlka třídy ve školce, takže mazat mazat mazat :)

Majkla
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 16.11.14 20:05

Právě, že u nás ve školce neštovice nejsou a ani jsme nebyli s nikým nakaženým v kontaktu..A má opravdu těch svých cca 10 pupínků už snad 14 dní. Tak Vám děuji všem :kytka:

Majkla
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 18.04.16 18:12
neštovice

Dobrý den, znovu se na vás obracím s otázkou neštovic. Můžou se neštovice rozjíždět hodně pomalu? První pupínek byl cca čtvrtek(bříško) a dnes má další(záda). Ve vlasech nic.Je unavená. Už si ty neštovice vážně přeju. Ale co čtu tak průběh úplně odlišný :zed:

Tinuvien
Generální žvanilka 23543 příspěvků 18.04.16 18:15

Úplně klidně jo. Náš malý pěl jeden pupínek u pupku, jsem myslela, že ho něco píchlo, asi dva dny, potom najednou vyskákalo pár dalších až se osypal komplet. Byl unavený a podrážděný.

Taciras
Extra třída :D 11369 příspěvků 18.04.16 18:30

Ano, syn je na tom stejně. Čekali jsme neštovice, protože je prodělala dcera. První „štípanec od blechy“ byl v pátek. Dodnes beze změny, ale postupně takových pidi přibývalo, už jsem si fakt říkala, že to neštovice nejsou a že ho muselo něco požrat. Až dneska odpoledne se vyskytly první typické, do toho dost přibylo těch „bleších“.

Judithkaj
Nováček 18.04.16 18:58

Taky máme dnes první na břiše. Čekám, co z toho bude do rána. Před 3 týdny jsme se s nimi potkali při očkování na chodbě u doktora. Synovi jsou teprve 4,5 měsíce.. :roll:

Taciras
Extra třída :D 11369 příspěvků 18.04.16 20:54

@Judithkaj Chudák. To váš dr. nemá místnost pro tyto případy? A jakto, že mu tam lezou nemocní, když očkuje? 8o

Majkla
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 19.04.16 16:32

Tak už je to jasné na 200 % máme neštovice!!!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton... číst dále >