Jsou to potničky, nebo máme jet na kožní?

620
2.8.13 16:18

Jsou to potničky nebo máme jet na kožní?

Ahoj holky.. Mam dotaz :(.
Náš Matýsek měl když začali ty vedra potničky, sem tam a byli to takové ty s bílým vřídkem prostě klasické potničky.. ale teď se mu udělalo na pusince tohle, přijde mi to jako vyrážka, ale nejedla jsem nic z čeho by se osypal.. Myslíte si, že tohle jsou potničky? a jak proti nim bojovat? Mazat něčim? nebo nechat být? Naše dr. řekla, ať to necham, že je to normální, ale to to neměla v takovém množství :(..
Děkuji za odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24840
2.8.13 16:24

Tipuju to na novorozenecké akné. Promazávala bych excipialem a časem se to srovná a zmizí ;) (Mezi náma, i když s tím nebudeš nic moc dělat, zmizí to taky.) Je to způsobeno hormony, které má miminko ještě od matky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
2.8.13 16:25

To má asi novorozenecké akné, dle metříku by to odpovídalo, malá to měla také a pak i po tělíčku, vymizelo to samo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726
2.8.13 16:27

Průběžně bych to omývala odvarem z řepíku lékařského…ten to pěkně vysuší a vyhojí… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
620
2.8.13 16:28

@kozisek na tělíčku už mu to taky začínám, tak to asi bude ono..
@fragola Mě jde o to aby ho to nesvědilo :think: :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
620
2.8.13 16:29

@zolycka Moc děkuju :kytka: ten doma mam už jsem dala vařit vodu a až to vychladne tak mu to tamponkem ošetřim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
2.8.13 16:31

@Andrej91 Jak jsem psala, naše MUDr. na to doporučuje Excipial. Naopak mi říkala nepoužívat sádlo, že je obzvlášť nevhodné v teplém počasí. Co jsem četla, tak názory se různí - někdo radí vysoušet, někdo promazávat, tak si vyber ;)
Jinak novorozencké akné měly všechny děti a nevypozorovala jsem, že by je to svědilo, že by byly nějaké neklidné apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
2.8.13 16:32

Ahoj my jsme měli to samé, na hlavičce, obličeji a na hrudníčku. Dr. řekla, že to za pár dní zmizí, a zmizelo. Jen jsem to omývala a sušila. Ten odvar z řepíku je dobrý nápad. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34049
2.8.13 16:32

Podle mne jsou to potničky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ikyki
2.8.13 17:00
@vodolejka píše:
Podle mne jsou to potničky :)

Já bych taky řekla, naše malá měla to samí kort ve vedrech a podle dr potničky letěla jsem s tím za ní, že má novorozenecké akné a tak mě vyvedla z omylu

• Nahlásit
  • Citovat
35545
2.8.13 17:13

U takhle malého miminka si myslím, že je to opravdu novorozenecké akné, potničky bych spíš tipovala v místech, kde se více potí, ale tohle má v obličeji, první se to tam dělá, protože se kůže „aklimatizuje“ na toto prostředí a tohle je reakce. Vysušit to můžeš i černým čajem, heřmánkovým čajem, myslím, že jde i pudr bez azulenu. Aby jsi ho pak zase nepřesušila. Víceméně to odezní samo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18000
2.8.13 17:16

Podle mě taky potničky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.13 17:17

@Andrej91 mame uplně to samé :roll: v utery dr řikala že to jsou potničky. Mažu mu to Sudocremen. Ale si je to zbytečné. Jak piší holky melo by to zmizet samo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
2.8.13 17:22

To nebude nic hrozneho :) Moje dcerka mela to same. Nejdrive par pupinku a potom se to rozlezlo po tvarickach, na ouska a mista to bylo i takove drsne. Doktor na predepsal masticku v takove mald tube Nizoral. Zabrala skoro hned a pak uz jen lepsi a lepsi. A doktor to nazval seboria nebo tak podobne, ja si presne nevzpomenu. Pry to kojenci myvaji a muze se to rozlezat i na hrudnicek. Ale zmizi to :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ikyki
2.8.13 17:37

@kozisek A odkdy se nedělají potničky na obličeji, potničky razí přdevším na obličeji

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama