Jsou to přijatelné úspory vzhledem k mému věku?

Anonymní
28.10.20 10:50

Jsou to přijatelné úspory vzhledem k mému věku?

Ahoj všem,

v poslední době mě trochu trápí otázka výše úspor. Je mi 25 let a mám naspořeno cca 80 tisíc. Přijde Vám to vzhledem k mému věku málo? Ptám se zejména proto, že mám nového přítele (cca půl roku). Příteli je 26 let a jeho úspory činí 600 tisíc a tak nějak mám pocit, že mi neustále naznačuje, že bych měla více šetřit a méně utrácet. Jsem z toho již trochu rozlazená. Až do vztahu s ním mi mé úspory připadaly dostatečné a spíše naopak jeho hodně nadprůměrné.

Jaký na to máte názor Vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4500
28.10.20 10:54

Záleží od kdy pracuješ a jakou máš výši platu. Jinak tvé úspory k tvému věku jsou malé. Ale jak říkám, nevíme ty zásadní věci jako je délka práce a plat.
Další věc je, že se nemůžeš srovnávat s chlapem. Chtě nechtě z velké části má muž větší možnosti ohledně zaměstnání a tím i výši platu než žena. Asi takhle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25441

V 25 jsme neměla žádný úspory :mrgreen: je to jedno, záleží na tobě jak to cítíš, není to žádný závod.
To se ti nový přítel ptá a sděluje ti jaký má a ty máš mít úspory?

Příspěvek upraven 28.10.20 v 10:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
7561
@Anonymní píše:
Ahoj všem,

v poslední době mě trochu trápí otázka výše úspor. Je mi 25 let a mám naspořeno cca 80 tisíc. Přijde Vám to vzhledem k mému věku málo? Ptám se zejména proto, že mám nového přítele (cca půl roku). Příteli je 26 let a jeho úspory činí 600 tisíc a tak nějak mám pocit, že mi neustále naznačuje, že bych měla více šetřit a méně utrácet. Jsem z toho již trochu rozlazená. Až do vztahu s ním mi mé úspory připadaly dostatečné a spíše naopak jeho hodně nadprůměrné.

No, nepíšeš dost zásadní informace. Kde bydlíš, jak dlouho pracuješ, jaké máš příjmy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
769
28.10.20 10:55

Tak asi záleží na vašich příjmech a výdajích a co jste schopni ušetřit a také jak dlouho pracujete. To asi nejde takhle pausalizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4027
28.10.20 11:01

A to jsou opravdu úspory z toho, co si sám vydělal nebo je v tom nějaké dědictví, dar, spoření, které mu platili rodiče…?

Ono těžko hodnotit přiměřenost úspor jen podle věku, když neznáme vaši životní historii (je kapku rozdíl, jestli pracuješ od 15 nebo jsi právě dokončila školu), obor (holt ne každý vydělává 50 tis. měsíčně, i když má třeba kvalifikovanou práci), výdaje…

Každopádně bych zbystřila, jestli přítel není trochu škrt. Shodnout se na nakládání s financemi je ve vztahu dost důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8293
28.10.20 11:01
@Anonymní píše:
Ahoj všem,

Tak za prvé, nevím proč by měl nový partner vědět kolik mám našetřených peněz..za druhé, není to vůbec ale vůbec jeho věc..za třetí, podle mě je to v pohodě vzhledem k tomu, že já v té době neměla nic protože jsem vše oflákala na cestování :lol:

Simte, vůbec se s nim o penězích nebav..pokud si platíš vše co máš a ještě si odkladas peníze, není co řešit.. Až by jste někdy za tisíc let řešili společnou domácnost nebo svatbu bla bla bla..tak bych to pochopila..ale jinak..mu do toho není nic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14930
28.10.20 11:02

No a pracujes od 18ti nebo jsi chodila na VS? Kolik mas prijem a jake vydaje na bydleni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 11:05

Chodila jsem od 15cti na brigády, od 23 let pracuji. Příjmy mám zhruba kolem 22 tisíc. Výdaje tak kolem 15ti tisíc. Bydlím u přítele.

Jinak děkuji holky za komentáře. :)

• Citovat
  • Nahlásit
9290
28.10.20 11:06

To záleží na tvojí rodinné situaci. jak dlouho pracuješ, jak a kde bydlíš, v jakém oboru pracuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9290
28.10.20 11:08
@Anonymní píše:
Chodila jsem od 15cti na brigády, od 23 let pracuji. Příjmy mám zhruba kolem 22 tisíc. Výdaje tak kolem 15ti tisíc. Bydlím u přítele.Jinak děkuji holky za komentáře. :)

Tak za 2 roky s příjmem 22 tisíc mi to přijde celkem slušné.
Jak dlouho spolu bydlíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
28.10.20 11:10
@Anonymní píše:
Ahoj všem,

Jinak se dělají úspory když někdo bydlí jak knedla do 30 u rodičů a jinak se dělají ho*no úspory když platíte dráhy pronájmy neboť rodiče vám nezanechaji nic a zbyde vám tak akorát… Neřešila bych moc… Máš co máš, podle finančních poradců by měl mít člověk aspoň na půl roku rezervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Sany80s Bydlíme spolu asi 2 měsíce. Je mi s ním jinak dobře, ale pořád mám z něho pocit, že mu přijdou moje úspory nedostatečné.

• Citovat
  • Nahlásit
SAJ
7561
@Anonymní píše:
Chodila jsem od 15cti na brigády, od 23 let pracuji. Příjmy mám zhruba kolem 22 tisíc. Výdaje tak kolem 15ti tisíc. Bydlím u přítele.Jinak děkuji holky za komentáře. :)

Tak to sice nejsou tvoje úspory žádná hitparáda, ale ani žádný průšvih. Pokud ti zbývá 7k měsíčně na volnou útratu a spoření, tak tvoje úspory zhruba odpovídají tomu, že jsi za ty dva roky zhruba polovinu volných peněz ušetřila. To mi přijde docela v pohodě, ale pokud si budeš chtít do budoucna pořídit bydlení, máš malo.

A jen pro zajímavost, přítel pracuje jak dlouho a kolik asi vydělá? Jspu to teda dost intimní otázky, ale anonymně to snad neva…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4150
28.10.20 11:12
@Anonymní píše:
Ahoj všem,

Ja jo i kdyz ne uplne moji zasluhou, kdyz jsem kupovala prvni bydleni tak jsem na nej dostala vetsinu penez jelikoz jsem byla kratce vdana tak to spolkko uzasne spolecne jmeni manzelu a po rozvodu vse na pul des..ex nel holy zadek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat