Růst zoubků

2.2.21 07:42

Jsou to zoubky, seperacni uzkost ,uz nemuzu ????????

Zdravim damy, pred dvema mesici na pulrocni prohlidce nam bylo receno, ze do dvou tydnu budou venku a ze nespi a je nevrlej kvuli tomu. Malej je od mala nespavej, ale ne tolik co posledni tri mesice. K ty nespavosti, je hodne napred od 5m plazi, od pulky sedi a od 6 leze a ted si stoupa. Tak jestli to taky memuze byt tim :)

K tomu je protiva a nedokaze si sam uz ani hrat, musim byt u nej, jinak knoura. Do nedavna sem mohla sama varit i curat -vim uz ma svuj vek a deti tohle delaji😱ale prikladam to k zubum😀mozna k separacni uzkosti ( Jirikovi bude za dva tydny 8m) a pokud uzkost jak to zvladnout a nezblaznit se, kolikrat to sou fakt hysteraky a ja mam ty nejhorsi myslenky a pak me to mrzi, nekdy to trva od rana do rana a uz nemuzu, asi sem se potrebovala vypovidat, vypsat jinak se zblaznim moje prvni dite a manzel furt v praci, aby jsme se meli dobre, vikendy hlida, ale me je takovy uzko, ze nedokazu spat a nechavat je spolu asi sem fakt maaagor ;), prosim omlouvam se za kvalitu fotek, a za usmudlany dite, lepe to neslo.
Zoufala matka Lucije a zlobivej Jirik

Btw syna miluju, jen je to na me fakt uz hodne a neni posledni dobou den co si nepoplacu nad ranem jak nemuzu a chci spat a spat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
405
2.2.21 09:30

Některé děti to tak intenzivní jako Jiřík mají a je to pro maminku strašně vyčerpávající. Chybí ti pomoc. Když nemůžeš spát, i když manžel hlídá (mám to také tak), pomůže jen a pouze to, že sbalí kluka na procházku a řekne, že se nevrátí dřív jak za 2 hodiny. Ať víš, kolik času máš na relaxaci. A chlapečka neuslyšíš, když bude tátovi ječet. Pokud je ti tak úzko, jak píšeš, můžeš zkusit to vydržet a snažit se najít nějaký způsob jak si ulevit. Já ti povím, že mě se náhled na dětské hysteráky změnil poté, co mi syn jen tak tak nevypadl ze 4. patra z okna (Byla to velká souhra náhod - léto-vedro-já stála u okna a hlídala okno podle pravidla, které jsme dodržovali, že když se větrá, u okna stojí dospělý - držela jsem v náručí miminko a syn rotoval po pokoji. Najednou telefonát, já udělala pár kroků od okna, v telefonu jsem se dozvěděla strašný průšvih, do toho se rozbrečelo miminko, syn se na mě začal sápat, udělala jsem opět pár kroků od okna a úplně na něj zapomněla. Zatímco jsem se snažila řešit průšvih, uslyšela jsem ránu, jak někdo někam spadl a hned mi bylo jasné, co se děje. Otočila jsem se a syn vězel mezi pohovkou a oknem, kam zapadl. Kdyby mu bývala neuklouzla noha, ležel by tou dobou venku na zemi.). Od té doby, kdykoli mi některé dítě řve a šílí z nějaké (pro mě) malichernosti, ocitám se opět u toho okna a cítím strašnou vděčnost, že to dítě přede mnou řve jako když ho na nože bere, ale je živé, zdravé a ač se to v tu chvíli nezdá, šťastné. Po tomto zážitku vnímám všechny problémy s dětmi úplně jinak. A to jsem u prvního i druhého dítěte zažívala podobné zoufalství jako ty. Neradím ti, abys zažila stejnou věc jako já :-). Chci jen napsat, že ten řev, který tě přivádí k zoufalství, tě přestane deptat, když se ti povede změnit náhled na to. Pokud bys žádný způsob jak tohle udělat nenašla a nenajde se ani pomoc, která by ti odlehčila, na ty úzkosti bych se nebála zkusit nějaká lehká AD. Tohle období přejde a bude to zas fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
2.2.21 09:49

Jak ja Ti rozumim. Na dnesek se budil s peisernym revem co 10 minut. Myslim, ze kolem ctvrte byla svetla vyjimka a spal hodinu. Nechtel nic, dudlik, jidlo ani vstavat… zuby, spatny sny, nebo mozna jen bechtel byt sam :zed:
Ted si spokojene chrni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
2.2.21 11:30

Jak spí v noci? Budí se? Spí sám v postýlce?
Jak spí přes den? Píšeš, že je nespavec, ale konkrétně nepopisuješ :)
Co pobyt venku?
Jinak děti dokážou být opravdu hodně protivné, když rostou zoubky, ale pokud je to už dlouhodobé :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.2.21 12:14

@Májovka1234

Pres den spi dopoledne max pul hodky, odpoledne max hodinu a to jen opravdu malokdy, pohybuje se to vzdy kolem 20min. Spi v postylce a usina sam. Kdyz byl miminko tak do tri mesicu se v noci budil po 4hodinach na mleko a usnul.
Ve dne ale stejne nikdy nespal max pul h vzbudil se za hodku zas pul h apod. Vic proste nejde.

Od 4 se budi klidne kazdou hodinku, nekdy dve. Vetsinou usne kolem pul osme a vydrzi do 11,pak je schopny knourat a kricet do rana, kazdou chvili, kolem 4 to vzdavam a beru si ho k sobe, u me ale taky natvrdo nezaspi.

V kocarku mi venku spaval hezky, jak je starsi usne zas jen na pul h a pak kouka 😁

Byl by uzasnej, kdyby dokazal usnout na dve hodky a pak dve hodky odpo, nebyl by mozna tak protivnej ale rvat ho v postylce nenecham, kdyz nechce spat no(

Hlad mit nemuze, opravdu hodne papa a ve 12 v noci davame jeste stale mleko. Hezkou noc jsme meli jen 1 kdy se vzbudil az v tech 12 a spal az do rana. Zkusili jsme ho dat do sveho pokojicku, k nam do loznice, obraceli postylku, byl i v obyvaku no vsude a proste nic. Asi musime vydrzet :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.2.21 12:16

@Florimo no,musime asi vydrzet a bude lepe. To mne i tak nechrni odpoledne po takpvych nocich nechapu kde bere tu energii, kdyz ji jen cerpa a cerpa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
2.2.21 17:25

@tonenipodstatne666 no, jak jsem to dopsala tak rev. Spal pul hodiny.
Prvni dcera nespala od 3 mesicu pres den vubec, takze to znam :/… ted ju dostat z pelechu, to je vykon 😂/12let/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
2.2.21 17:29

A co takhle ignorovat to knourani a vztekani se? Jdi do jine mistnosti, dej si sluchatka, proste ho ignoruj. Jinak nezamlci nikdy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.2.21 20:07

@MartaLil89 vite, to mi prijde az moc morbidni, na to ja nemam srdce a nemyslim si, ze je to dobry napad, pokud ma tu uzkost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
416
2.2.21 20:22
@tonenipodstatne666 píše:
@Májovka1234

Pres den spi dopoledne max pul hodky, odpoledne max hodinu a to jen opravdu malokdy, pohybuje se to vzdy kolem 20min. Spi v postylce a usina sam. Kdyz byl miminko tak do tri mesicu se v noci budil po 4hodinach na mleko a usnul.
Ve dne ale stejne nikdy nespal max pul h vzbudil se za hodku zas pul h apod. Vic proste nejde.

Od 4 se budi klidne kazdou hodinku, nekdy dve. Vetsinou usne kolem pul osme a vydrzi do 11,pak je schopny knourat a kricet do rana, kazdou chvili, kolem 4 to vzdavam a beru si ho k sobe, u me ale taky natvrdo nezaspi.

V kocarku mi venku spaval hezky, jak je starsi usne zas jen na pul h a pak kouka 😁

Byl by uzasnej, kdyby dokazal usnout na dve hodky a pak dve hodky odpo, nebyl by mozna tak protivnej ale rvat ho v postylce nenecham, kdyz nechce spat no(

Hlad mit nemuze, opravdu hodne papa a ve 12 v noci davame jeste stale mleko. Hezkou noc jsme meli jen 1 kdy se vzbudil az v tech 12 a spal az do rana. Zkusili jsme ho dat do sveho pokojicku, k nam do loznice, obraceli postylku, byl i v obyvaku no vsude a proste nic. Asi musime vydrzet :))

Ahoj,

Asi takhle. Naše má skoro 11 měsíců. Do 4 měsíců pohoda, od 4 měsíců defakto stejně, jak popisuješ. Až na to, že já si myslela, že máme normální hodné miminko. Nepřišlo mi, že by to bylo něco strašného. Teď v 10m je třeba jedna noc vstávání co 10 minut, jedna co hodinu, jedná kdy i trochu spím, pak dvě kdy se hrozně vrtí… Podle mě je to úplně normální. Neustále knourani taky. Tak nevím tedy, jestli nemám začít taky šílet :D.

Edit: u nás ale povinný spánek v cca 10 a vcca 14 hod. Uspavam v posteli. Ano, protestuje, ale po 10ti min až půl hodině usne na klidně hodinu a tričtvrte a po probuzení je i hodinu i dvě příjemná bez kňourání. Zkus ho uspat ty a nenechat samotného. Třeba mu přes den jen nejde usnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.2.21 04:06

@Lady_M ja mam treba hodny miminko, ale silim a stezuuji si na, kdyz sem bez energie a nejsem dostatecne vyspala :) :lol: kdyz se zadari a on se vzbudi jen parkrat je to jiny :D ja ho obcas taky musim odpo uspat, casy mame stejne v 10 a ve 14-15. Rano to jeste jde, to usne, ale nespi dostatecne dlouho, odpo je jak kdybych ho na noze brala. Krouti se, vrti, rve a to i kdyz je vedle me, furt mi zdrha div nespadne z postele, vcera uz z toho silenstvi odpadl, to sem si myslela ze bude spat dyl, ale zas jen dvacet mimut :) :D

A jo normalni to je, ale tohle je nekdy az do extremu a kdyz v noci nespim a pak cely den posloucham knourani, neni to ptijemny :mrgreen: nas malej knoura fakt extremne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
3.2.21 14:00

Zkus Vigantol čípky, je to homeopatikum, nemůžeš mu ublížit. Je to jak na zoubky, tak na uklidnění..nám to pomáhá 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
3.2.21 19:47
@tonenipodstatne666 píše:
@Májovka1234

Hlad mit nemuze, opravdu hodne papa a ve 12 v noci davame jeste stale mleko. Hezkou noc jsme meli jen 1 kdy se vzbudil az v tech 12 a spal az do rana. Zkusili jsme ho dat do sveho pokojicku, k nam do loznice, obraceli postylku, byl i v obyvaku no vsude a proste nic. Asi musime vydrzet :))

Mně přijde, že strašně málo spí, vždyť musí být unavený a možná právě proto kňourá :think: zavedla bych pravidelnýý spánek. Př. dopoledne v kočárku, odpo v postýlce. Vím, že to asi slyšet nechceš, ale my s tím bojovali také a u nás nepomohlo nic jiného, než nechat vyřvat (cca v 9m)…zkoušela jsem vše možné, lehnout si s dcerou, udrncat atd. ale jakmile jsem jí dala do posýlky a zůstala v pokoji, řev a že spát nebude. Nakonec zavelel partner a nechali jsme vyřvat (1. den řvala 13min, druhý 2min a od té doby neřve) a pomohlo, usíná v pohodě po obídku i večer, výrazně se zlepšilo i spaní v noci a hlavně je mnohem klidnější, veselejší, pohodovější…no co ti budu říkat, trpěla jsem, když byla v pokoji a řvala…ale dnesla vidím, jak moc nám to pomohlo…ale jak říkám, ne každý má na to nervy…já s tím ztotožněná také nebyla, ale jak říkám, nakonec to zabralo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.2.21 21:50

@Májovka1234 Delali jsme, nechavala jsem ho vykricet, i kdyz mi to rvalo srdce, pomohlo nam to v usinani, pochopil tim, ze ma spat a nikdo neprijde. A bohuzel jsem si vedoma, ze s tak malym spankem je duvod k jeho knourani a protivnosti, ale on uz mi ani venku nespi dve hodky(chodivala sem s nim denne, aby spal, protoze tam jedine vydrzel 2h),kdyz jdu kvuli tomu ven, proste se za pul hod max hodku vzbudi a je po vsem a kouka a kouka. :D

Jinak ta pravidelnost spanku, pokousim se o ni, chodi v 10 v postylce na to uz si zvykl a usne v klidu, odpoledne chodim schvalne kolem 14 ven, aby si zvyknul.

Dnes treba spinkal od 10:00 do 10:44,pak jsme sli ven, Venku jsme byli od 13:30 a vzbudil se neco malo kolem druhe a pak jen koukal a uz znovu nezabral. Nakonec byl cely den uplne v pohode, az na nejaky chvilky a usnul v 8.

Nechapu, proc a kde je problem a proc to tak ma, ze nespi, kazdopadne rodice moji a manzela nam rikaj, ze my taky vubec nespali a bylo to stejne, mozna horsi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
4.2.21 12:38

@tonenipodstatne666 to Vam spi jeste hezky. Dcera nespala pres den ani 5 minut. Od 3 mesicu a mohla jsem delat co jsem chtela. V kocarku taky nic. A cca od 5 mesicu v nem nechtela byt jinak nez ve “ stoje”. Usla, kdyz dobre 22 hod. Postupne se to zlepsilo a chodila spat aspon kolem osme.
A to jsem dostavala rady od kdekoho. Babicka, mamka, tchyne… vsechny si myslely, ze zarucene vi jak na ni- a nic. :mrgreen: ne ze bych se jim skodolibe nesmala zarohem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat