Jsou to zuby nebo nemoc?

173
17.11.20 18:33

Jsou to zuby nebo nemoc?

Ahoj, vím že mi nejlíp poradí doktorka ale třeba máte zkušenost. Dcera 11.5 měsíců je poslední cca 3 dny dost mrzutá. Pořád jen knoura a u ničeho nevydrží.. V noci se budi na mlíko zhruba 1-2×, prevecirem dokonce 5× (žízeň nemela, vody si cucla). Dva dny večer hrubá hodinu po usnuti se budi z revem a nejde uklidnit, tak jsem ji dávala nurofen.. Občas vynechá svačinku ráno nebo odpoledne, jinak ji vcelku normálně. Průjem nemá. Dneska ale po vaně se tak divně klepala, studená nebyla že by ji byla zima, tak jsem ji teď večer změřila a po odečtu ma 39. Dala jsem ji před půl hodinou nurofen, a dle horkosti čela ji teplota klesla… Řeším to dost kvůli tomu že mám za týden termín porodu, a jsem z toho dost na nervy.. Kdy kdyztak k lékaři? Jak rozeznat že to může být od zubů? Jinak zoubků má 8, 4 nahoře, a 4 dole, teď před pár dny ji právě vylezla dvojka dole co dávala dost zabrat, ale vždy bez teplot.. :nevim: Ani nevím kde by co chytla, jsme jen doma, a spí venku v kočárku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
397
17.11.20 18:40
@Koroptev12 píše:
Ahoj, vím že mi nejlíp poradí doktorka ale třeba máte zkušenost. Dcera 11.5 měsíců je poslední cca 3 dny dost mrzutá. Pořád jen knoura a u ničeho nevydrží.. V noci se budi na mlíko zhruba 1-2×, prevecirem dokonce 5× (žízeň nemela, vody si cucla). Dva dny večer hrubá hodinu po usnuti se budi z revem a nejde uklidnit, tak jsem ji dávala nurofen.. Občas vynechá svačinku ráno nebo odpoledne, jinak ji vcelku normálně. Průjem nemá. Dneska ale po vaně se tak divně klepala, studená nebyla že by ji byla zima, tak jsem ji teď večer změřila a po odečtu ma 39. Dala jsem ji před půl hodinou nurofen, a dle horkosti čela ji teplota klesla… Řeším to dost kvůli tomu že mám za týden termín porodu, a jsem z toho dost na nervy.. Kdy kdyztak k lékaři? Jak rozeznat že to může být od zubů? Jinak zoubků má 8, 4 nahoře, a 4 dole, teď před pár dny ji právě vylezla dvojka dole co dávala dost zabrat, ale vždy bez teplot.. :nevim: Ani nevím kde by co chytla, jsme jen doma, a spí venku v kočárku.

Ano maminky a nekteri pediatri bohuzel hodne svadi na zuby, ale je to hodne nezodpovedne… Zuby rostou nekolik let. Obdobi od 6-7 mesicu dale kdyz deti zacinaji lezt, stat chodit… je ondobi, kdy take vic ocucaji omatlaji… = jejich telo se stkava s novymi bacily a na to reaguje a tak muze byt jen teplota a nic dalsiho.
Pokud horacka ( 39uz je dost) neprejde zitra bych zavolala dr a nechala zkontrolovat moc, muze to byt i 5-6. nemoc… atd ven normalne asi chodite, mozna i tatinek do prace… takze nekde neco chytit muze…

Příspěvek upraven 17.11.20 v 19:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13584
17.11.20 18:45

Přesně, zítra bych zavolala dr. a poradila se. Zubů už má dost na svůj věk, první dcera ještě neměla ani náznak v tomto měsíci :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
17.11.20 19:02

Jednou jsme byli na pohotovosti, kde nám doktoři říkali, že s teplotou se má jít k MUDr až 3 den teplot,(pokud je dítě starší tuším 6 měsíců) že v tu dobu už se dá poznat jestli jde o bakteriální nebo virovou infekci.
( Jeli jsme téměř s 40-ctkami.

• Závěr byl růst zubů, (vyklubala se z toho 6 nemoc. )
  • Ale MUDr(a) tvrdila, že prý zuby někdy způsobují i velmi vysoké teploty.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
554
17.11.20 19:39

Jeste bych pockala, take me horecky u syna vydesily. Treti den kdy mel 39,6 jsem k doktorovi vzala moc kdyby nahodou a nebylo z toho nic. Nakonec mu spicaky a vsechny stolicky lezly a lezou vzdy s horeckama, ktere ma az tyden. Nic mu neni nechavam ho doma, teploty srazim. Ted uz poleze posledni petka jsou mu dva roky, tak skoro slavim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25193
17.11.20 19:39

Počkala bych aspoň 3 dny co z toho bude pokud ji teplota nějak závratně nestoupne nebo se nebude nic dalšího dít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama