Jsou tu i zastánci HA?

Anonymní
21.3.21 22:44

Jsou tu i zastánci HA?

Je tu někdo kdo na hormonální antikoncepci nedá dopustit? Už dlouho přemýšlím že bych jí chtěla brát ale je hodně diskuzi kde se řeší jak je škodlivá a může způsobit trombozu a embolii. Já jsem ji dřív brala od 15do 19 a vše bylo v pořádku. Pak jsem ji vysadila a měla 2 děti. Já bych jí ale chtěla brát z důvodu že už další dítě neplanujeme a nejspíš mám pěkně rozházené hormony na který si myslím že by mohla ha zabrat, mám stále akné ve 27letech, hodne bolestivou menstruaci, PMS, a teď nově mi začali růst chlupy na břiše a na zadku :zed: a navíc mám pořád hroznou chuť na sex která mě také dost obtěžuje protože už je to až moc tak snad i na to by mohla ha pomocí. Když jsem jí dříve brala tak jsem byla celkové i psychicky v pohodě. Ráda bych si přečetla i nějaká pozitiva od vás protože všude jsou diskuze jen o negativech. Myslím si že by mi mohla hadost pomoc a možná to vyvažuje i ty negativa, navíc v rodině žádnou trombozu ani podobné potíže nemáme, jsem snad celkové zdravá, obě těhotenství byly naprosto v pořádku, nekouřím, nejsem obézní.
Jsem jen vyděšená z těch všech negativnich diskuzi tak by mě zajímal vás názor. A nerada bych teda kvůli ha umřela. Ale ty problémy které mám mě moc trápí, samozřejmě že vše proberu s gynekologem a myslim si že mi právě ha sám nabídne jako řešení tak chci být předem pevné rozhodnuta jestli do toho jít. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20707
21.3.21 22:46

Jo, mě vyhovuje maximálně. A půlce zdejších hororů nevěřím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21074
21.3.21 22:48

Jo, tady se všechno hrotí - a hlavně je možné si před předepsáním HA nechat odebrat krev na trombofilní mutace, aby jsi věděla, zda je H|A pro tebe bezpečná
a hlavně nekouřit, ale to asi víš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53063
21.3.21 22:55

Mám HA. Dříve jsem měla prášky. Po dětech jsem nechtěla denně myslet na brání prášku. Injekce mi vůbec nesedly. Nuvaring mi nesdl. Takže jsem měla několik let Evra náplasti. Ta byla nejlepší. Loni po 7r. mi přestaly držet a třeba co dva dny se odlepila. Vrcholem bylo, že jsem měsíční dávku náplasti vypleskala za týden. Takže od té doby se přešlo na kroužek. Jiná značka to je, než ten Nuvaring. Kroužek se střídá po třech týdnech.
Zatím mi vyhovuje. I mi zkrátil ty naše dny o polovinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68545
21.3.21 22:56

Já jsem vcelku pro. HOdně mi vyhovovala. Já se těhotenství bojím jak čert kříže. :mrgreen: Ale je třeba do toho jít s tím, že ty svá rizika to má. :nevim: Umřít prostě můžeš, nejsme nesmrtelní. A každý to riziko vnímá jinak.
Zrovna s tou trombozou jsme na to už narazili v diskuzi jinde. Strašněj poprask s Atrou, pár tromboz a jsou z toho hlavní zprávy dne, palcové titulky, hlavní zpráva dne na zpravodajských webech. Po tromboze po antikoncepci neštěkne ani pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 22:57

Jo, já jsem spokojená. Brala jsem HA několik let, otěhotnění bez problémů a teď mám depo-proveru a to je super, vůbec nemám měsíčky

• Citovat
  • Nahlásit
736
21.3.21 22:59

Já beru antidepresiva. Mám 5 děti a je mi to úplně u zádele :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2859
21.3.21 23:06

HA by si zasloužila Nobelovu cenu. Absolutně osvobodila ženy v oblast sexu. Já ji používám asi 30 let a super!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2862
21.3.21 23:11

Já po dětech začala brát Azalii, nemenstruuju a jsem spokojená, naprosto mi vyhovuje. Trochu řeším přibírání, zhruba od tý čtyřicítky, ale taky jsem měla druhé dítě už dost pozdě, skoro v 39 letech, takže to může být i tím. Na sex jsem nikdy moc nebyla, takže jestli to je vliv antikoncepce, nebo ne, to nevím. Asi ne, když jsem ji vysadila, po prvním dítěti, tak jsem měla akorát rozházený cyklus, krvácení a špinění po sexu, před mensturací, během ovulace, po menstruaci, bylo to prostě naprd, takže bych stejně skončila s jinou antikoncepcí, nebo hormonální léčbou, protože se jiné důvody těchto problémů vyloučily a těhotenstvím s druhým dítětem skončily. Teď už ji beru skoro pět let. Jo a před prvním dítětem jsem brala antikoncepci víc jak 15 let, po vynechání pohoda, do půl roku jsem otěhotněla bez problémů, v 34 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53063
21.3.21 23:14

Promluv si s doktorem. Odešla jsem od gynekologa 2-3 roky zpět. Takový velmi starý pan doktor. Jemu tam nastoupila sestřička. Údernice, která úřadovala za něj. Mladá, milá odešla. Hned první setkání s tou novou a začala mi hafkat, že mi antikoncepci nepředepíše doktor, protože mám vysoký tlak. Ten mám po mamce. Do té doby u něj komunikace bez problémů. Dělala mi přednášku, ať si najdu prý jiný způsob ochrany. Že existují gely atd. Nemám ráda takové afektované dámy. Nemám ráda konflikty. Druhý den jsem měla domluveného gynekologa jinde. Kolegyně k němu chodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
21.3.21 23:22
@Alriga píše:
HA by si zasloužila Nobelovu cenu. Absolutně osvobodila ženy v oblast sexu. Já ji používám asi 30 let a super!

A co chlapů si oddychlo, když vybilili kapličku a zjistili, že bere prášky :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30458
21.3.21 23:36
@Anonymní píše:
Je tu někdo kdo na hormonální antikoncepci nedá dopustit? Už dlouho přemýšlím že bych jí chtěla brát ale je hodně diskuzi kde se řeší jak je škodlivá a může způsobit trombozu a embolii. Já jsem ji dřív brala od 15do 19 a vše bylo v pořádku. Pak jsem ji vysadila a měla 2 děti. Já bych jí ale chtěla brát z důvodu že už další dítě neplanujeme a nejspíš mám pěkně rozházené hormony na který si myslím že by mohla ha zabrat, mám stále akné ve 27letech, hodne bolestivou menstruaci, PMS, a teď nově mi začali růst chlupy na břiše a na zadku :zed: a navíc mám pořád hroznou chuť na sex která mě také dost obtěžuje protože už je to až moc tak snad i na to by mohla ha pomocí. Když jsem jí dříve brala tak jsem byla celkové i psychicky v pohodě. Ráda bych si přečetla i nějaká pozitiva od vás protože všude jsou diskuze jen o negativech. Myslím si že by mi mohla hadost pomoc a možná to vyvažuje i ty negativa, navíc v rodině žádnou trombozu ani podobné potíže nemáme, jsem snad celkové zdravá, obě těhotenství byly naprosto v pořádku, nekouřím, nejsem obézní.
Jsem jen vyděšená z těch všech negativnich diskuzi tak by mě zajímal vás názor. A nerada bych teda kvůli ha umřela. Ale ty problémy které mám mě moc trápí, samozřejmě že vše proberu s gynekologem a myslim si že mi právě ha sám nabídne jako řešení tak chci být předem pevné rozhodnuta jestli do toho jít. :palec:

Já bych se nechala komplet prohlédnout, protože ty chlupy na zadku nejsou normální. Pak bych teprve vyžadovala HA. Řekla bych, že to je dobrý vynález proti početí. Dobrý sluha, zlý pán.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2067
21.3.21 23:40

Beru HA prakticky cely dospely zivot, krome kratkeho obdobi snazeni, tehotenstvi a sestinedeli (takze tak 14let). Nepozorovala jsem zadne nezadouci ucinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 00:30

Já se ráda zapojím do diskuse. Mě se rozjely PMS stavy asi před rokem. Několik měsíců je mám fakt pravidelně. Kdybych to měla jen před MS pár dní, tak to neřeším. Ale mě to začne pár dní před ovulací a to je něco strašného. Jsem vzteklá, mám chutě na sladké, výtočí mě i maličkost. Třeba sedím na gauči, chlap položí skleničku víc hlasitěji a mě to uvnitř svírá. :zed: Snažím se to samozřejmě ovládat, ale prostě si přijdu 14 dní v měsíci jak megera vzteklá. HA neberu 6 let, nikdy jsem toto neměla. Ani jsem na sobě tolik nepozorovala, že nějakou ovulaci mám. Přemýšlela jsem nedávno i o psychoterapii, než jsem přišla z menstruačního kalendáře, která bije. Zase bych akorát utrácela další prachy. Uleví se mi vždy, když krvácení slábne. A za pár dní je to zas ovulka :pocitac: Tělo fakt funguje jak hodinky. Piju už asi 3 měsíce ženský bylinky, jím zdravě, hýbu se, momentálně i chci 10 kg dolů a v redukci jsem, ale díky těmto cyklům dám dolů tak 1 kg měsíčně, jelikož během ovu se zavodním, to mi ty stavy přijdou i horší a dám nahoru klidně i 1,5 kg vody. Jenže pak to týden dávám zas dolů a stále kolotoč. Koncem měsíce jdu já gyndu. Čtu pořád recenze jak blb. Jsem taková na vážkách. Ale zas další prachy do pokusů se mi strkat nechce. Pokud někomu pomohla HA s PMS, teď mám hlavně na mysli ty nálady, budu ráda

• Citovat
  • Nahlásit
14
22.3.21 00:49

Dobry den
Já osobně sem ten příklad kdy HA muže dost škodit (zničila mi zásoby vitamínu B a měla sem podezření na trombozu navíc migrény no krása 😅) ale jestliže ste HA brala a nebyl problém a další děti neplánujete takže vám nevadí ze by mohla snižovat plodnost tak nevidím důvod proč byste ji nemohla brát jen si skocte na gynekologii ať vám vyšetří krev pravé kvůli tromboze a jaterním testům a pak vyberte takovou která by vám vyhovovala (prasky, injekce, náplast…) chápu ze potřebujete mít klid od pms a i strachu z početí to je ta výhoda antikoncepce 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat