Jsou tu lidi, kteří litují, že si vzali hypotéku?

245
9.6.20 11:05

Jsou tu lidi, kteří litují, že si vzali hypotéku?

Zdravíčko,

jsou zde lidé, kteří litují zpětně svého rozhodnutí, že si dříve vzali hypotéku? Pokud ano, tak proč, jaké jsou konkrétní důvody?

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

259
9.6.20 11:08

Hypotéka je tedy na pritele, ale my nelitujeme (ani on). Sice budeme do padesáti platit deset tisíc měsíčně, ale aspoň pak něco 'budeme" mít než vrazet peníze do nájmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3495
9.6.20 11:14

@david74 Jsem toho názoru, že je lepší hypotéka než donekonečna platit nájem, pokud už se člověk hodlá usadit. Ale nesmí jít člověk na dřeň a vyždímat se na 0,–. Já jsem šťastná, že žádnou nemáme a můžeme klidněji spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
9.6.20 11:16

Ne, nelitujeme. Nejpozději do tří let bude zaplacená. :dance: Jak už je psáno výše - lepší vrážet peníze do svého, než do podnájmu, který není nikdy jistý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5613
9.6.20 11:19

Myslím, že litují především ti, co postaví dům a pak se jdou rozvádět. To jsem viděla ve svém okolí. Ono se lépe dělí majetek než dluhy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
245
9.6.20 11:26
@Kfětoslava píše:
Myslím, že litují především ti, co postaví dům a pak se jdou rozvádět. To jsem viděla ve svém okolí. Ono se lépe dělí majetek než dluhy.

Tak to asi budou litovat všichni, kteří si brali hypotéku v páru, teď se rozchází/rozvádí a samostatně to ani jeden nadále neutáhne. Můj pohled na věc, ale nemám to potvrzené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
958
9.6.20 11:30

Mě to občas chytne, když vidím naší zarostlou zahradu :D říkám si, že jsme mohli bydlet v bytě a jezdit každý rok 2× na Maledivy. Ale to je vždycky je na chvilku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5613
9.6.20 11:31
@david74 píše:
Tak to asi budou litovat všichni, kteří si brali hypotéku v páru, teď se rozchází/rozvádí a samostatně to ani jeden nadále neutáhne. Můj pohled na věc, ale nemám to potvrzené.

Ano je to tak. Takže je dobré minimalizovat riziko a brát si hypotéku s někým, koho už mám nějakou dobu ověřeného, ne ve vztahu po pár měsících. Bez hypotéky na bydlení dosáhne jen minimum lidí a platit nájmy, které i u nás na malém městě (do 25 tisíc obyvatel) dosáhly příšerných výšin, je docela neefektivní. Otázka je taky, jak s nemovitostmi a podnájmy teď zahýbe krize. A v neposlední řadě by každý, kdo si hypotéku bere, měl připlatit za pojištění proti nemožnosti splácet pro případ výpadku příjmu na nějakou dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
9.6.20 11:34

Znám v okolí nedostavěnou haciendo - stavbu a rozpadlý vztah, už to několik let chtějí prodat, ale za takové peníze, že je to nesmysl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27955
9.6.20 11:49
@david74 píše:
Zdravíčko,

jsou zde lidé, kteří litují zpětně svého rozhodnutí, že si dříve vzali hypotéku? Pokud ano, tak proč, jaké jsou konkrétní důvody?

Díky.

Ceny nemovitostí furt rostou, takže litují spíš ti, co si ji nevzali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17555
9.6.20 11:52

Naopak, bylo to nejlepší rozhodnutí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35206
9.6.20 11:55

Ne, zpetne lituji, ze jsem si nevzala vetsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5613
9.6.20 11:56
@Bábrdl píše:
Ceny nemovitostí furt rostou, takže litují spíš ti, co si ji nevzali…

Ale všeho dočasu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27955
9.6.20 11:59
@Kfětoslava píše:
Ale všeho dočasu

To si právě říkali ti, co mluvili o bublině před deseti lety, kdy se dal v Praze sehnat 2+kk za 1,8 milionu. :lol:

O bublině a pádu cen se mluví, co jsem se o reality začala zajímat.
Reálně neznám nikoho, kdo by litoval. I ti, co si vzali hypo jako pár a rozcházejí se, jsou většinou v zisku. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27955
9.6.20 12:04
@jkra píše:
Ne, zpetne lituji, ze jsem si nevzala vetsi.

Přesně! Koupili jsme s manželem na hypo malý byt, splácí se z pronájmu. (Abychom se měli o co porvat v případě rozvodu, jinak máme každý svoje :mrgreen: )

A teď tluču hlavou do zdi, že jsme si nevzali větší na dva byty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama