Jsou tu maminky, které nemají rády své dítě?

430
27.10.20 09:25

Jsou tu maminky, které nemají rády své dítě?

Je to téma, o kterém se nemluví. Kolik žen své dítě nemá rádo? A jak se s tím vypořádáváte? Ráda bych toto téma otevřela, je to téma, které by se mělo řešit. Třeba to někomu pomůže. Pokud by to moc vadilo, tak prosím téma smazat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1966
27.10.20 09:27

A co ty? Ty máš ráda své děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5420
27.10.20 09:31

Tak asi záleží jak staré je to dítě podle mě za tím bude nějaký pychicky problém který se dá řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PHV
1293
27.10.20 09:32

To jde? 8o
Po prvním porodu jsem dceru,,neměla ráda" a trvalo asi do jejího roku, než se to srovnalo. Samozřejmě starala jsem se o ni, mazlila ji, ale všechno tak nějak automaticky, byla jsem ráda když si ji někdo vzal do kočárku nebo prostě pryč. Po tom roce se to otočilo a byla jsem zase až moc úzkostlivá. Byla to nějaká ta poporodní deprese, teď jí jsou 4 a půl a miluji ji. Díky bohu vše se úplně srovnalo.
U syna jsem tu lásku cítila okamžitě po porodu a samozřejmě trvá dodnes.
I když bych oběma někdy zakroutila krkem jak umí zazlobit :lol: Miluju je a upřímně, matka co dítě nemiluje a dítě vyrůstá nemilované a cítí to - je mi ho líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3933
27.10.20 09:35
@Kipa22 píše:
Je to téma, o kterém se nemluví. Kolik žen své dítě nemá rádo? A jak se s tím vypořádáváte? Ráda bych toto téma otevřela, je to téma, které by se mělo řešit. Třeba to někomu pomůže. Pokud by to moc vadilo, tak prosím téma smazat.

Je to tabuizované téma, ale vůbec to není o tom, že Ty ženy neexistují. Je jich hodně, je to i oficiální pathologie,.. nechtěné děti, rekrutují se hlavně z žen, které chtěli na interupci a nějaké poraděnko je přesvědčil at si dítě nechají a on nebyl hepík, nebylo to zalité sluncem, to co ta žena vnitřně věděla, že dítě nechce nebo výchovu nezvládne, se potvrdilo..ne nestal se zázrak nepřijel pruinc na bílém koni, ani blízká rodina se nezměnila švihnutím kouzelného proutku na rodinu milující, proč by také měla…takže žerna zůstala na to sama..a odnese to vždy to chudák dítě, které je celoživotně citově deprivované a žije s tím, že ho máma nikdy nechtěla a vnitřně nepřijala…a ani jeho většinounečeká žádný hepík…proto jsem alergická na výlevy typu,..dítě si určitě nech, ono se to podá, změní.. ani omylem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7640
27.10.20 09:36

@PHV No myslím že to jde…plne decaky, děti zabité hned po porodu atd…to člověk asi neudělá z lásky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7640
27.10.20 09:37

@lilith1 Líp bych to nenapsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15912
27.10.20 09:39

Pro mě je i hrůza, to těšení se až děti vypadnou :roll: takže já jsem opačný extrém :mrgreen: ale jsem nechtěná a ze studenýho odchovu. Pro ty děti je to smutné a je mi jich líto, zas hlavně, když nedochází týrání a šikaně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10356
27.10.20 09:40

Trošku méně svého syna miluji u distanční výuky :mrgreen: ale jinak bych za své děti dýchala. Nepochopím takové mámy, ale je mi jasné, že to existuje a možná ve větším množství, než jsme si schopni připustit. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20020
27.10.20 09:41
@lilith1 píše:
Je to tabuizované téma, ale vůbec to není o tom, že Ty ženy neexistují. Je jich hodně, je to i oficiální pathologie,.. nechtěné děti, rekrutují se hlavně z žen, které chtěli na interupci a nějaké poraděnko je přesvědčil at si dítě nechají a on nebyl hepík, nebylo to zalité sluncem, to co ta žena vnitřně věděla, že dítě nechce nebo výchovu nezvládne, se potvrdilo..ne nestal se zázrak nepřijel pruinc na bílém koni, ani blízká rodina se nezměnila švihnutím kouzelného proutku na rodinu milující, proč by také měla…takže žerna zůstala na to sama..a odnese to vždy to chudák dítě, které je celoživotně citově deprivované a žije s tím, že ho máma nikdy nechtěla a vnitřně nepřijala…a ani jeho většinounečeká žádný hepík…proto jsem alergická na výlevy typu,..dítě si určitě nech, ono se to podá, změní.. ani omylem..

pleteš dvě věci píšeš o nechtěných dětech a zakladatelka o dětech co je matka nemá ráda, a to se může stát i u dětí chtěných stačí hormonální nerovnováha, psychická nemoc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10356
27.10.20 09:42

@Bubla Bůčková Moje děti když odešly z baráku tam mi bylo jak kdyby mi někdo něco ukradnul, hrozně. Člověk si zvykne, nevím jak by jsme se snášely ted, dcery mají dávno svou domácnost a jedna i děti, ale stejně se scházíme, snažíme spolu trávit čas a pořád mi svým způsobem chybí :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
27.10.20 09:44
@Adelka951 píše:
A co ty? Ty máš ráda své děti?

Ano, mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
27.10.20 09:51
@ka2ka píše:
pleteš dvě věci píšeš o nechtěných dětech a zakladatelka o dětech co je matka nemá ráda, a to se může stát i u dětí chtěných stačí hormonální nerovnováha, psychická nemoc

Ano, nemyslím děti, které matka nechtěla a někdo jí přesvědčil k tomu, aby nešla na potrat. Mám známou, která dítě po porodu nepřijala a dodnes se o něj stará mechanicky. Teď jsem četla na netu článek o adopční matce, která se na adoptivní děťátko těšila a po půl roce si uvědomila, že ho vlastně nechce a nemá ho ráda. Je mi těch dětí líto a mělo by se o tom mluvit, aby se našla optimální cesta, jak to řešit. Pomoc potřebuje nejen to dítě, ale i ta matka. Ale já o tom tématu vlastně nic nevím a myslím, že to většina z nás neví, takže se bojím, že ty rodiny jsou na to samy. To nemůže dobře dopadnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3933
27.10.20 09:52
@ka2ka píše:
pleteš dvě věci píšeš o nechtěných dětech a zakladatelka o dětech co je matka nemá ráda, a to se může stát i u dětí chtěných stačí hormonální nerovnováha, psychická nemoc

To souhlas..„nemít ráda“ může vycházet i z psychické vyčerpanosti..bývá top i maminek samoživitelek třeba u těžkých autistů, těžkých mentálních retardací..Bohužel za to může i stát..v podstatě v neexistenci odlehčovacíh, a vůbec pobytových zařízení pro autisty a vůbec psychicky nemocných, když je to ve spojení s agresivitou. Institucí, kteří přijmou agresivní klienty je minimum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
27.10.20 09:52
@boball píše:
Trošku méně svého syna miluji u distanční výuky :mrgreen: ale jinak bych za své děti dýchala. Nepochopím takové mámy, ale je mi jasné, že to existuje a možná ve větším množství, než jsme si schopni připustit. :think:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama