Jsou tyto hodnoty prolaktinu zvýšené?

397
7.4.17 22:16

Jsou tyto hodnoty prolaktinu zvýšené?

Hezky večer, mám problémy od porodu s otoky, nelze žádnou dietou zhubnout. Nikdy jsem neměla pupinky - teď ano, masti se mi vlasy a rostou mi více chlupy na prsou. Lékaři neví čím to je. Endokrinolozka mi udělala hormonální profil a prý v pořádku. Dnes sem ukazovala tyto hodnoty lékaři na gynde a prý jsou hodnoty prolaktinu zvýšené. Mám tu 228,2 mIU/l… Tak teď nevím, možná je to příčina mých obtíží. Nevíte někdo? Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18489
7.4.17 22:33

Podle me je to hodnota normalni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
7.4.17 22:48

@Susenka.M Takové hodnoty mám běžně a jsem za ně ráda po tom, co jsem je měla několikanásobně vyšší. Nijak to neřeším.

• Citovat
  • Upravit
1317
7.4.17 22:54

Hodnota je normální, pan doktor si musí dát pozor, v jakých jednotkách má výsledek ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13183
7.4.17 23:25

To je normalni hodnota. Neberes na neco kortikoidy? Ktere hormony ti kontrolovali?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
8.4.17 06:52

@mroe @Ellusa @vrtulka78 děkuji moc. Tak mě akorát vyplasil :cert:

@Lenka_Hal neberu :( Posílám foto. Ještě tu mám pomalu hraniční testosteron a FAI (testosteron/shbg) je 3,56% a ta hvězdička utíká, ze je to zvýšené. Nemůže to být tím? Už jsem zoufalá :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
8.4.17 09:19

@Susenka.M mám stejný problém jako ty. Problém nenalezen. :zed: dr mi řekl, že mi bud napíše hormony nebo mám vydržet. Pěkně mě to s.re :pocitac: :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
8.4.17 09:25

@atominnka soucitim s tebou. Je to na palici co? Nejhorší je, ze mám pořad kila od těhotenství a vůbec se to nechce hnout a to už rok :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
8.4.17 09:30

@Susenka.M přesně… kila mám taky, dolů nejdou nijak a plus mi rostou chlupy na prsou a na brade… ale porblém nikde žádný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13183
8.4.17 12:00

Hele, jeste jsi se nezminila jak dlouho jsi po porodu a hlavne jestli kojis (nebo jestli jsi mela problemy s kojenim), protoze testosteron ma byt nizsi oproti normalu, coz teda opravdu neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
8.4.17 14:22

@atominnka mám to úplně stejně :( rok chodím po doktorech… Jsem špatná z těch kil :( aspoň ti nabídli léky, mě řekly, ze jsem zdravá ženská. Jak dlouho si po porodu?

@Lenka_Hal jsem rok po porodu a kojila jsem 5 týdnu. Obvodní a Endokrinolozka tvrdila, ze jsou hodnoty v pořádku. Ale mě to nepřijde. Našla jsem si novou endokrinolozku… Už mi s toho hrabe a mám tu samou váhu co týden po porodu a to jsem zvykla sportovat a mít málo kil. Rvali do mě diuretika, ale po chvíli jsem to vždy nabrala zpět. Už jsem po tom roce na tom špatně i psychicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
8.4.17 14:25

@Lenka_Hal já v těhotenství + 30 kg, nabrala jsem snad i ze vzduchu. Pohyb a jídlo na to nemělo vliv. Pak sem se rozkojila, mleko sem měla hodně a pak už vůbec. Po porodu šlo dolu 10 kg a pak sem začala zase pribirat a to hned jak sem se rozkojila… a od te doby diuretika s jiné :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
8.4.17 14:27

@Susenka.M 3 roky a ještě před rokem jsem kojila, zhiršilo se mi to hodně po porodu syna :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
13183
8.4.17 17:06

No, reknu to tak…ten FAI je prvni hodnota, na kterou maji koukat, kdyz tam prijde zena s tim, ze ji rostou chlupy, kde nemaji, ma mastnou plet atd…a vidim!, ze je mimo limit:) Problem je, ze neni v nejakych patologickych hodnotach, aby to bylo neco vazneho. Jenze si rikam, ze to je takovy ten klasicky pristup ceskych doktoru…nezapada to tabulek nemoci, tak jste zdrava. To ze ty hodnoty uplne ok nejsou, v kombinaci s odpovidajicimy symptomy, to mi hlava nebere, ze muzou rict, ze je vse normalni. Ja osobne bych zkusila nejaky prirodni suplement, treba vitex, ktery se bere na upravu hladin hormonu u zen. Doufam, ze je v cr k dostani, je to nejaka kytka Vitex neco…a brala bych mineraly (hlavne magnesium), snizit cukry, jist zdrave tuky. Ja mela kdyzi problem s kortizolem, a pamatuju si, ze jsem cetla, ze v urcite fazi se v lab vysledkach ukazuje normalni, ci dokonce nizsi, ale to uz je ovlivnena produkce pohlavnich hormonu (na tom papiru vysledky hormonu stitne zlazy nevidim). Ja tehdy chtela porad spat, budila jsem se uz ospala, otikala jsem, a mela jsem plet snad o deset let starsi, rostlo mi bricho…pak jsem uz mela i vetsi bolesti pri MS, tehdy mi zabralo az 7keto-DHEA.Ta tu jde taky normalne koupit. Ja nerikam, ze to je to co ti je, jen je to neco, co me tak napada, a tyhle veci ti neuskodi, tak za zkousku to snad stoji:) Tusim, ze to musi byt desne frustrujici… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
8.4.17 20:39

@Lenka_Hal moc a moc děkuji :hug: určitě to zkusím. Ještě půjdu k nové endokrinolozce, tak třeba mi nasadí i nějakou léčbu. Upřímně je už pro mě týden dlouhý :(… Už rok beham po doktorech a všichni mi říkají ať jim zdrave a sportuji a když to dělám, tak nikdo nic. Ta Endokrinolozka co mi ty testy dělala, tak nevěřila tomu co sem ji říkala… Nejhorší je pro mě ta váha a ten jiný obličej :(… Přijdu si už fakt zoufalá a hlavně mám dost i špatně nálady :(… Jsi moc hodna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama