Jsou všechny děti v mém okolí geniální?

112
1.4.20 15:00

Jsou všechny děti v mém okolí geniální ?

Dobrý den všem. Poslední dobou se většině mým kamarádům a známým narodily děti. Upřímně jsem nikdy nebyl rodinný typ a ani v mým 37 mi žádné hodiny netikají to vím určitě :) Bohužel mám jeden problém. Kdykoliv mi někdo ze známých nebo příbuzných ukáže svůj přírůstek, nezapomenou dodat přívlastek jako: zázračné dítě, geniální dítě a neustále se mě někdo snaží přesvědčit, že zrovna jejich dítě je snad nový Einstein. Už se mi ani nechce skoro k nikomu chodit a také jsem prakticky přerušil kontakty s většinou novopečených rodičů. Je možné že to tak vnímám jen já protože nejsem rodič a chování ostatních je tedy přirozené? Opravdu už mi cukají koutky kdykoliv mi někdo začne vyprávět jak je jeho dítě ve třídě nejlepší a jak se narodilo s učebnicí matematiky v ruce snad. Ještě bych dodal že největší mozky našich dějin (Einstein, Alan Turing) se zpočátku projevovali dokonce trochu jak zaostalí- Jejich genialita se projevila až v dospívání. Jaký je váš pohled na věc maminky?

Příspěvek upraven 01.04.20 v 18:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7985
1.4.20 15:04

No, záleží asi na tom, jakými lidmi se obklopuješ, protože já ze svého okolí znám spíš opačné případy. Taky ráda pochválím své děti, ale za geniální je rozhodně nepovažuji. Ale na druhou stranu, to, že nemáš děti, to dost ovlivňovat může. Až když je máš tak pochopíš, jak člověk může být hrdý, když řeknou svoje první slovo, naučí se první básničku a účastní se ve školce prvního vystoupení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9847
1.4.20 15:06

To máš jedno, já mám děti tři a cukají mi koutky zrovna tak. Až ty děti porostou u většiny rodičů ten chvalozpěv zmizí, ne u všech. Nejvíc si chválí a nepochybují ti, co zrovna nic extra doma nemají, to je normální. Geniové jsou samozřejmě divní a ano, v dětství je většinou považují lidé za debily, protože jim nerozumí. Někdo přirozeně chytré dítě má, ale geniální je asi málokdo. proč však rodičům brát iluze. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
1.4.20 15:08

No já rodič jsem, a pysnej rodič, ale rozhodně nikomu necpu, jak je moje dite geniální atp. Já takovýhle vychloubani prostě nesnáším a hlavně mi přijde k smíchu. Ale tady, i v mým okolí, takových rodičů je! Každéj má doma premianty, dokonalý děti, bez chyb, s IQ asi tak 200 :D A můžu pokračovat. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6532
1.4.20 15:09

@Tommy2500 tak třeba je to pravda.. já třeba našeho kluka vnímám jako obyčejné dítě, ale opravdu je ve třídě v matematice nejlepší.. Ale na druhou stranu, zase bojujeme třeba s češtinou, proto netvrdím, že je nějaký geniální..
Je pravda, že nechodím mezi lidmi a neříkám, že je fakt nejlepší a ve třídě bývá na prvním místě, ale zase, když se někdo zeptá, jak se mu vede, tak nevidím důvod, ho hanit- že prostě čeština děs, ale radši ho pochválím..
Já naopak znám rodiče, co bvych jima dala facana za to, že prostě kde přijdeou, tak svoje dítě jenom,, ponižují.. A ten náš, ten neumí to a ono, a ty se máš, u nás hrůza ten, dělá- nedělá…
Takže asi i záleží jak to kdo podá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10493
1.4.20 15:12
@Tommy2500 píše:
Dobrý den všem. Poslední dobou se většině mým kamarádům a známým narodily děti. Upřímně jsem nikdy nebyl rodinný typ a ani v mým 37 mi žádné hodiny netikají to vím určitě :) Bohužel mám jeden problém. Kdykoliv mi někdo ze známých nebo příbuzných ukáže svůj přírůstek, nezapomenou dodat přívlastek jako: zázrační dítě, geniální dítě a neustále se mě někdo snaží přesvědčit, že zrovna jejich dítě je snad nový Einstein. Už se mi ani nechce skoro k nikomu chodit a také jsem prakticky přerušil kontakty s většinou novopečených rodičů. Je možné že to tak vnímám jen já protože nejsem rodič a chování ostatních je tedy přirozené? Opravdu už mi cukají koutky kdykoliv mi někdo začne vyprávět jak je jeho dítě ve třídě nejlepší a jak se narodilo s učebnicí matematiky v ruce snad. Ještě bych dodal že největší mozky našich dějin (Einstein, Alan Turing) se zpočátku projevovali dokonce trochu jak zaostalí- Jejich genialita se projevila až v dospívání. Jaký je váš pohled na věc maminky?Příspěvek upraven 01.04.20 v 15:05

Nastesti kolem sebe lidi, kteri trpi opici laskou, nemam. My se spise navzajem bavime tim, koho ci ditko nastvalo nejvice, nebo kdo ma doma vetsiho dementa"" (s nadsazkou) :lol: :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38010
1.4.20 15:13
@Tommy2500 píše:
Dobrý den všem. Poslední dobou se většině mým kamarádům a známým narodily děti. Upřímně jsem nikdy nebyl rodinný typ a ani v mým 37 mi žádné hodiny netikají to vím určitě :) Bohužel mám jeden problém. Kdykoliv mi někdo ze známých nebo příbuzných ukáže svůj přírůstek, nezapomenou dodat přívlastek jako: zázrační dítě, geniální dítě a neustále se mě někdo snaží přesvědčit, že zrovna jejich dítě je snad nový Einstein. Už se mi ani nechce skoro k nikomu chodit a také jsem prakticky přerušil kontakty s většinou novopečených rodičů. Je možné že to tak vnímám jen já protože nejsem rodič a chování ostatních je tedy přirozené? Opravdu už mi cukají koutky kdykoliv mi někdo začne vyprávět jak je jeho dítě ve třídě nejlepší a jak se narodilo s učebnicí matematiky v ruce snad. Ještě bych dodal že největší mozky našich dějin (Einstein, Alan Turing) se zpočátku projevovali dokonce trochu jak zaostalí- Jejich genialita se projevila až v dospívání. Jaký je váš pohled na věc maminky?

Vrať úder.
Pořiď si vlastního haranta a všem to nalož. 8)

Příspěvek upraven 01.04.20 v 15:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13193
1.4.20 15:13

Ten můj poslední je fakt celkem chytrej a kupodivu mu jde jak matika, tak jazyky a i z češtiny má jedničku…tu matiku teda nevím po kom má, já mám problém s matikou už deváté třídy…a jo, jsem na něj pyšná, ale geniální fakt není ;) zas je úplně levej na ručičky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.4.20 15:17
@Tommy2500 píše:
Dobrý den všem. Poslední dobou se většině mým kamarádům a známým narodily děti. Upřímně jsem nikdy nebyl rodinný typ a ani v mým 37 mi žádné hodiny netikají to vím určitě :) Bohužel mám jeden problém. Kdykoliv mi někdo ze známých nebo příbuzných ukáže svůj přírůstek, nezapomenou dodat přívlastek jako: zázrační dítě, geniální dítě a neustále se mě někdo snaží přesvědčit, že zrovna jejich dítě je snad nový Einstein. Už se mi ani nechce skoro k nikomu chodit a také jsem prakticky přerušil kontakty s většinou novopečených rodičů. Je možné že to tak vnímám jen já protože nejsem rodič a chování ostatních je tedy přirozené? Opravdu už mi cukají koutky kdykoliv mi někdo začne vyprávět jak je jeho dítě ve třídě nejlepší a jak se narodilo s učebnicí matematiky v ruce snad. Ještě bych dodal že největší mozky našich dějin (Einstein, Alan Turing) se zpočátku projevovali dokonce trochu jak zaostalí- Jejich genialita se projevila až v dospívání. Jaký je váš pohled na věc maminky?Příspěvek upraven 01.04.20 v 15:05

Mám to úplně stejně, taky nemám děti, ale jinak jsou geniální všechny, které potkám. Prakticky každý rodič je přesvědčen, že jeho potomek vystuduje alespoň jednu VŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
2185
1.4.20 15:19

Máme 6 letou dceru a v létě se má narodit synek, jsem asi jako ty :mrgreen: No a nejhorší stavy jsem měla vždy, když se někomu narodilo mimčo a heléééé komu je podobný?? Přiznám se, že když jsem byla s malou v porodnici, tak první dny byla ksichtíkem jako já, sem jí litovala, že bude škaredá :mrgreen: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2018
1.4.20 15:21

Tak se usmivej dal. Tak to bylo a bude. My s brachou od detstvi poslouchali jak je bratranek genialni, umel strasne kecat a chvalit se, no nakonec ma ZS a vecne je bez prace protoze je nedocenenej, chtel by nejake manazerske misto. My jsme si tise vystudovali VS a zijeme sve tiche zivoty bez vychloubani. Nedavno me pobavila znama, jejich chlapec je opravdu dobrak, ale hodne splaseny, nejvic ho zajimaji psi bobky a vubec vykaly obecne, nosi i triko s takovym tim smajlikem bobkem. Do skoly jde o rok dyl, ale sli k zapisu na matematickou skolu, protoze pry ma kluk velky talent na pocitani. Asi hodne pocital ty bobky. Ja bych si prala, aby to byla pravda, jen nechapu, ze to vsem cpou a s takovym durazem a vaznosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
1.4.20 15:33

Všechny deti jsou stejny. Kazdy je chytry a vycurany. Normalni vyvoj. Jen ty rodice jsou zdegenerovaný a posahany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
561
1.4.20 15:36

Nejsou. Geniální je jen to moje :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18709
1.4.20 15:49

Me teda vubec nevadi, kdyz se nekdo chubi svyma detma, kdyz se neco mymu povede, tak bych to taky rada vykricela do celeho sveta. Vadi mi, kdyz mi nekdo lže, kdyz tvrdi, ze jeho nejhodnejsi ditko v 5 letech umi noty, v 6 letech pripravuje rodine snidane apod. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8665
1.4.20 15:56

Ja mam tri deti liznute genialitou. Uprimne bych radsi, kdyby byly normalni :think: :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama