Jsou všichni chlapi stejní (úklid, zapomínání aj.)?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 13:04
Jsou všichni chlapi stejní (úklid, zapomínání aj.)?

Chtěla bych se zeptat jaká je vaše zkušenost s chlapy, co se týče úklidu a podobných věcí. Příklad můj chlap: v dětství se po něm nic nechtělo, naučil se žít v chaosu. Neví, kde co má, hlavně ve skříni, v kuchyni není schopný nic najít, pořád se mě ptá, kde co je apod. což mě vytáčí. Co mu konkrétně neřeknu, tak neudělá. Když jde nakupovat tak koupí 3 věci a domů nakráčí jak hrdina, že byl nakupovat. Doma každý týden dělá 2 uklízecí aktivity (vysávání, vytírání), ale zbytek už mu je pomalu ukradený, že je jednou za čas třeba udělat i větší úklid, který zabere několik hodin, to si neuvědomuje. Vaření samozřejmě vůbec. Říká, jak se snaží, ale přijde mi to málo. Pořád za ním chodím po bytě a sbírám, co kde nechá. Vím, že asi existují vyjímky, ale je tohle fakt standard, na který pravděpodobně narazím i u jiného chlapa a se kterým se mám smířit? Já totiž sama nejsem žádná domácí putka a v práci trávím hodně času, takže nemám náladu dělat sama i vše ostatní.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 07.08.19 13:06

Není. Pokud nepomáhá on, najměte paní na úklid. Osobně jsem nenarazila na muže, který by nevaril, nepomohl s úklidem a nákupy. Takže tohle by pro mne byl velký problém.

Jaholos
Kecalka 415 příspěvků 07.08.19 13:08

Hele to je dost ruzne, vsude to urcite stejne neni. Jsou muzi naprosti pedanti, kteri uklizi vice nez prumerna zena. :nevim: Ale obecne muzi vice bordel ignoruji a nevidi nutnost porad uklizet a davat vse na sve misto. :think:
Holt treba ma jiny vlastnosti, ktery tohle vyvazi, nikdo nemuze byt dokonaly…

DustInTheWind
Ukecaná baba ;) 1233 příspěvků 07.08.19 13:09
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat jaká je vaše zkušenost s chlapy, co se týče úklidu a podobných věcí. Příklad můj chlap: v dětství se po něm nic nechtělo, naučil se žít v chaosu. Neví, kde co má, hlavně ve skříni, v kuchyni není schopný nic najít, pořád se mě ptá, kde co je apod.

Ty mě znáš? :lol:

I když já se pořád neptám, mi to žena říká rovnou. :srdce:

ož mě vytáčí. Co mu konkrétně neřeknu, tak neudělá. Když jde nakupovat tak koupí 3 věci a domů nakráčí jak hrdina, že byl nakupovat. Doma každý týden dělá 2 uklízecí aktivity (vysávání, vytírání), ale zbytek už mu je pomalu ukradený, že je jednou za čas třeba udělat i větší úklid, který zabere několik hodin, to si neuvědomuje. Vaření samozřejmě vůbec. Říká, jak se snaží, ale přijde mi to málo. Pořád za ním chodím po bytě a sbírám, co kde nechá. Vím, že asi existují vyjímky, ale je tohle fakt standard, na který pravděpodobně narazím i u jiného chlapa a se kterým se mám smířit? Já totiž sama nejsem žádná domácí putka a v práci trávím hodně času, takže nemám náladu dělat sama i vše ostatní.

Trochu odchylka - já neříkám, že se snažím, protože vím, že jsem na tohle nepoužitelný.

Jestli tě to utěší, tak já jsem v součtu horší. :mrgreen:

Russet
Neúnavná pisatelka 17998 příspěvků 07.08.19 13:12
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat jaká je vaše zkušenost s chlapy, co se týče úklidu a podobných věcí. Příklad můj chlap: v dětství se po něm nic nechtělo, naučil se žít v chaosu. Neví, kde co má, hlavně ve skříni, v kuchyni není schopný nic najít, pořád se mě ptá, kde co je apod. což mě vytáčí. Co mu konkrétně neřeknu, tak neudělá. Když jde nakupovat tak koupí 3 věci a domů nakráčí jak hrdina, že byl nakupovat. Doma každý týden dělá 2 uklízecí aktivity (vysávání, vytírání), ale zbytek už mu je pomalu ukradený, že je jednou za čas třeba udělat i větší úklid, který zabere několik hodin, to si neuvědomuje. Vaření samozřejmě vůbec. Říká, jak se snaží, ale přijde mi to málo. Pořád za ním chodím po bytě a sbírám, co kde nechá. Vím, že asi existují vyjímky, ale je tohle fakt standard, na který pravděpodobně narazím i u jiného chlapa a se kterým se mám smířit? Já totiž sama nejsem žádná domácí putka a v práci trávím hodně času, takže nemám náladu dělat sama i vše ostatní.

Chlapi jsou různí. Rozhodně nebude jediný exemplář. Nesbírej, ať si to sebere. Dítě taky musíš naučit, aby po zemi nic neválelo.

me57h
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 07.08.19 13:13

Můj chlap neumí ani zapnout pračku doma nedělá fakt nic (nevynese koš ani), a já ho stejně miluju. Je to chlap, ne domácí puťka. Maká venku na zahradě a kolem baráku. Ve stejné duchu vychováme syna. :srdce: :potlesk: :palec:

Russet
Neúnavná pisatelka 17998 příspěvků 07.08.19 13:15
@me57h píše:
Můj chlap neumí ani zapnout pračku doma nedělá fakt nic (nevynese koš ani), a já ho stejně miluju. Je to chlap, ne domácí puťka. Maká venku na zahradě a kolem baráku. Ve stejné duchu vychováme syna. :srdce: :potlesk: :palec:

Budoucího Jágra, že? :jazyk:

Mango_Lassi
Neúnavná pisatelka 17064 příspěvků 07.08.19 13:15
@Anonymní píše:

Já jsem ten chlap. :mavam: svoje věci hledám po celém bytě a za boha si nevzpomenu, kam jsem je dala. Prostě mi to nepřipadá vůbec důležité. Věci srovnané do komínků mi nic neříkají a připadají mi divně sterilní. Vlastně mě to znervoznuje

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1725 příspěvků 07.08.19 13:18
@me57h píše:
Můj chlap neumí ani zapnout pračku doma nedělá fakt nic (nevynese koš ani), a já ho stejně miluju. Je to chlap, ne domácí puťka. Maká venku na zahradě a kolem baráku. Ve stejné duchu vychováme syna. :srdce: :potlesk: :palec:

To bych chtěla doma tedy… a syn nemusí a dcery makat makat

warita
Extra třída :D 11808 příspěvků 07.08.19 13:20

To trouseni drobneho bordelu dela muj drahy pravidelne. Selektivni slepota vuci tomuto odlozenemu bordylku je jeho specialitka. Taky nevnima veci, ktere je treba udelat, pokud ho o to nepozadam, nicmene je mozne ho naucit, ze nektere veci jsou jeho zodpovednost a toho se pak jima zodpovedne. Nakoupit dokaze jako moje druhe ja. Nikdy nevari, nicmene vi, jake veci na vareni obvykle potrebuju, takze automaticky dokupuje, co se spotrebovalo a vi, ktere potraviny preferuju a z ceho rada varim. Sam od sebe se stara o to, aby byl doma toaletak, kava a jiny spotrebny material a trideny odpad vynasi jenom on.

Zijeme v prijemne symbioze, nicmene uz jsme se vzdala myslenky, ze se mi podari ho odnaucit bordelareni.

Aduš8
Kelišová 5352 příspěvků 07.08.19 13:22

Můj manžel je to samé, jen s tím rozdílem, že se raději věnuje dětem, což mě osobně třeba těší víc. On by i pomohl, jenže já si pořádek představuji jinak a stejně to po něm předělávám. A jelikož ho tím nechci,, ponižovat", aby si nepřipadal neschopný, raději si to udělám sama. Mluvím tedy o tom větším úklidu, myčku, vysávání a podobně, to zvládá a dělá. Vařím já, protože to prostě neumí.

andelka83
Generální žvanilka 21156 příspěvků 07.08.19 13:23
@me57h píše:

Průšvih bude pokud bude později žít v bytě. Tam chlapska práce okolo zahrady a domu nebude. To ho bude přítelkyně obsluhovat?

Aduš8
Kelišová 5352 příspěvků 07.08.19 13:24

@me57h no jo, u vás to všechno odnesou dcery a makají za tatínka. Jsem zvědavá, až ti syn vyroste, budou holky už z baráku, kdo vám bude sloužit potom…

Lama Lama
Hvězda diskuse 54391 příspěvků 07.08.19 13:27
@Anonymní píše:

Otázka nabídky a poptávky. Záleží, co můžeš nabídnout, tím pádem jak moc si můžeš vybírat a jako moc velkou váhu při výběru uvedenému přikládáš. Najít si pořádkumilovného puntíčkáře lze. Takže jde jen o to, jestli bude vyhovovat i v dalších parmetrech a zda bude on stát o tebe.

andelka83
Generální žvanilka 21156 příspěvků 07.08.19 13:27

Můj muž zapomíná hrozně. Pořád něco hledá a vrací se ( obligátně se hledá denně mobil, klíče od auta).. leze mi to na nervy, ale jemu taky. Jinak funguje v pohodě. Naštěstí žádný nejsme pedant na pořádek. Ale že je potřeba naplnit myčku, vyprat, vysypat koš, to mu nemusím ani říkat, to vidí. Prach utírám já, vysává on, já čistím zrcadla, o úklid koupelny a WC a převlékání postelí se dělíme. Vaříme oba. Je to skvělý chlap, nevyměnila bych ho za nic na světě ( i když dokonalý není nikdo, ani on ani já)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama