Jste s přítelem jen z jistoty?

Anonymní
16.1.20 20:24

Jste s přítelem jen z jistoty ?

Holky, toto téma je pro mě citlivé proto se prosím zkuste držet urážlivých komentářů.
Jste některá s partnerem jen kvůli jistotam? at už bydlení, pocit ze někoho mate, nejste sama.
S partnerem máme opravdu velké problémy ve vztahu téměř spolu už ani nespime, musím ho přemlouvat. Snažím se problémy řešit, vždy to vyústí do velké neshody kdy já mluvím mluvím o problemech a partner mě ignoruje a občas pronese něco at neprudim a už jsem ticho a kouká do telefonu nebo televize. Já jdu potom sama spát a takhle každý den někdy i víckrát denně. Mám pocit ze o záchranu vztahu jde jen mě ale on přesto ode mne neodejde.
Za par měsíců budu mít dostaven vlastní dům a já nevím zda jít s nim nebo zůstat sama v bytě s obrovským nájmem. S přítelem pracujeme a bydlíme spolu, nájem platíme na půl z práce jezdíme spolu v noci autem jinak bych se neměla jak dopravovat. Když se rozejdeme budu muset sama platit cely vysoký nájem z práce se nebudu mít jak dostávat v horším případě budu muset odejít jinam a začínat vše sama znova. O pocitech vnitřních ani nemluvím neumím si představit ze odejde ale takovýhle vztah je pro mě šílené mít.
Ptám se, jste některá s muzem jen kvůli jistotam? Nechci aby to znělo ze mi jde o peníze, přítel žádný bohatý není spis mi jde o ty jistoty psychické a nebýt na vše sama..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3514
16.1.20 20:26

Ne. Takové vztahy chápu jen pokud jsou děti ve hře.

A teda přemlouvat někoho, aby se mnou spal… to bych se sama před sebou hanbou propadla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
16.1.20 20:28

Popravdě, tak jak to popisuješ už ani nejste v kamarádském vztahu ale vyloženě v napjaté tiché domácnosti. Mít životní jistoty je důležité, ale podívala bych se na to z jiného úhlu. Neřekneš si za dvacet let, že tenhle život za to nestál a žes možná promarnila šanci potkat někoho lepšího? Za předpokladu, že někoho jiného nepotká ten tvůj. Takže vlastně až tak velké ty životní jistoty možná ani nejsou. Ten dům je vás obou napůl nebo jen jeho? Píšeš, že bys byla na vše sama. V čem ti přítel pomáhá? Z popisu to zní, že u něj opravdu máš leda tak bydlení a jídlo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.20 20:31
@Lalelale píše:
Popravdě, tak jak to popisuješ už ani nejste v kamarádském vztahu ale vyloženě v napjaté tiché domácnosti. Mít životní jistoty je důležité, ale podívala bych se na to z jiného úhlu. Neřekneš si za dvacet let, že tenhle život za to nestál a žes možná promarnila šanci potkat někoho lepšího? Za předpokladu, že někoho jiného nepotká ten tvůj. Takže vlastně až tak velké ty životní jistoty možná ani nejsou. Ten dům je vás obou napůl nebo jen jeho? Píšeš, že bys byla na vše sama. V čem ti přítel pomáhá? Z popisu to zní, že u něj opravdu máš leda tak bydlení a jídlo.

Pomáhá s placenim najmu a zařizuje dopravu do práce a z práce…jidlo platím já a další věci okolo domácnosti…dům je čistě jeho, nyní bydlíme v podnájmu

• Citovat
  • Nahlásit
7740
16.1.20 20:32

A děti plánuješ? Nájem by sis mohla najít i nekde jinde levnější. Já bych v takovým vztahu dlouho nevydržela, bude to jen horší a horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
16.1.20 20:34
@Anonymní píše:
Pomáhá s placenim najmu a zařizuje dopravu do práce a z práce…jidlo platím já a další věci okolo domácnosti…dům je čistě jeho, nyní bydlíme v podnájmu

tak pokud je dům čistě jeho a váš vztah je na úrovni, že o sex prosíš a on ti odsekává, tak máš podle mě nebezpečně našlápnuto k tomu, že jednoho dne potká někoho jiného a s igelitkou tě vyhodí. Být tebou, začala bych si šetřit na kauci a další věci a až budeš připravena, odešla bych. Nebo ty věříš tomu, že by váš vztah šlo otočit k lepšímu?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.20 20:35
@JancaS84 píše:
A děti plánuješ? Nájem by sis mohla najít i nekde jinde levnější. Já bych v takovým vztahu dlouho nevydržela, bude to jen horší a horší.

Ano ale v vzdálenější budoucnosti, přítel už by chtěl nyní je o 9 let starší.
S tím nájem je to složité bydlíme v Praze a s pronájmy je to tu teď složité. Tento byt jsem sháněla Půl roku, a vše tu funguje…super lokalita super majitel, byt slušně vypadá..jen ta cena je pro jednoho na zblázneni.

• Citovat
  • Nahlásit
17
16.1.20 20:35

Zažila jsem takový vztah, který neklapal, ale nechtěla jsem odejít a být sama…no pak to osud rozhodl a partner mě opustil…za měsíc poté jsem potkala současného partnera a máme rodinu…dnes už vím, že někdy je lepší na něčem tolik nelpět, ale nechat to odejít, i když je to těžké

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.20 20:36

@Lalelale Snazim se tomu stále věřit ale poslední dny už ani na viru nemám sílu…teď jen překonat ten strach

• Citovat
  • Nahlásit
13588
16.1.20 20:38
@Anonymní píše:
Ano ale v vzdálenější budoucnosti, přítel už by chtěl nyní je o 9 let starší.
S tím nájem je to složité bydlíme v Praze a s pronájmy je to tu teď složité. Tento byt jsem sháněla Půl roku, a vše tu funguje…super lokalita super majitel, byt slušně vypadá..jen ta cena je pro jednoho na zblázneni.

A k sobě do bytu bys do spolubydlení nikoho vzít nemohla? A kde pracuješ? V Praze by nemělo být tak šílenédoprait se z práce v noci? Jinak souhlasím @Lalelale, vy už nejste ani kamarádi, tohle se nedá vydržet dlouho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
16.1.20 20:39

Uz to, ze dum je jen jeho.. nebylo by lepsi jit bydlet sama do mista, kde pracujes? Nekdo asi ma vztah jen kvuli nejake jistote, ale to byvaji spis manzelske vztahy s detmi.. vy tak daleko nejste, tak asi ani neni moc co ztratit pripadnym rozchodem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.20 20:41

@Ba-stet bohužel nemohla je to malý byt a mám domácího mazlíčka což je pro mnoho lidi problém, spolubydlící už jsem řešila jako možnost..z práce to mám v noci 1,5h MHD ale z místa práce na zastávku se dá dopravit jediné autem a nebo dlooouhym parkem pěšky…

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale
16.1.20 20:42
@Anonymní píše:
@Lalelale Snazim se tomu stále věřit ale poslední dny už ani na viru nemám sílu…teď jen překonat ten strach

Chápu. Být tebou, začala bych s tím šetřením. Připravuj se na odchod, on to vědět nemusí. Když se to zázračně zlepší, tak se nic neděje, i když v to bych moc nedoufala. A když jednoho dne trpělivost přeteče, budeš se moct sbalit a jít. Máš alespoň průměrný plat? Tak nějaké bydlení seženeš určitě. Nebo můžeš do spolubydlení.

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale
16.1.20 20:43
@Anonymní píše:
@Ba-stet bohužel nemohla je to malý byt a mám domácího mazlíčka což je pro mnoho lidi problém, spolubydlící už jsem řešila jako možnost..z práce to mám v noci 1,5h MHD ale z místa práce na zastávku se dá dopravit jediné autem a nebo dlooouhym parkem pěšky…

tak zase přece nemůžeš zůstat s chlapem, co o tebe dost možná nestojí a navíc vám to nefunguje, jen proto že máš mazlíčka a pracuješ kilometr od zastávky. Jako chápu že teď to je překážka ale přečti si to jak to zní. Připravit a vyřešit se dá všechno, jen člověk občas musí zabrat.

• Citovat
  • Nahlásit
3778
16.1.20 20:43

Ne, rozhodně bych s někým nebyla jen proto, abych nebyla sama. Co to je za blbost? Mě největší uspokojení v životě přináší právě ten pocit, že jsem zodpovědná sama za sebe, že se o sebe dokážu postarat sama a nikoho k tomu nepotřebuju. Ano, ve dvou se to líp táhne, ale ne za každou cenu. Jak zajišťuje dopravu? Máš řidičák? Nemůžeš jezdit autobusem, vlakem, s někým jiným? Vztahy udržuju proto, že je udržovat chci, ne pro nějakej/jakýkoliv prospěch. Chápu, že utáhnout sama nájem v Praze není jednoduchý, ovšem je na tobě, jak se zařídíš. Šla bych radši do spolubydleni nebo si našla líp placenou práci, než abych trpěla ve vztahu, kterej nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat