Jste tu některá žena, která se nedočkala dítěte?

Anonymní
18.2.21 14:15

Jste tu některá maminka, která se nedočkala dítěte?

Ahoj,

hned na začátku chci napsat, že nejde, naštěstí o mě, ale o mou sestru, která s manželem nemůže mít dítě. 8 let a nic, jsou oba zdraví, poslední umělé už ji řekli, že doporučují jako poslední pokus, že občas se stane, že jsou páry nekompatibilní prostě.

Já si říkám, že je to nesmysl a dítě, pokud není dotyčný nemocný, může mít kdokoliv s kýmkoliv, ale kdo ví.

Nicméně - znáte nebo jste to třeba vy, kdo se dítěte fakt nedočkal nikdy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4423
18.2.21 14:19

Znám. Akorát teda v případě, že dítě neadoptovaly, ty dotyčné nejsou „maminky“.

Btw, nesmysl to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63535
18.2.21 14:20

Ano, znám.. A ne jeden příklad. Zajímavé je, že 2 že 3 páru šly od sebe a najednou to s někým jiným šlo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 14:22
@martina.se píše:
Ano, znám.. A ne jeden příklad. Zajímavé je, že 2 že 3 páru šly od sebe a najednou to s někým jiným šlo :think:

to jim taky řekli přímo doktoři a že to je pak většinou „na první dobrou“ a že medicína to vysvětlit neumí.

• Citovat
  • Nahlásit
4423
18.2.21 14:28
@Anonymní píše:
to jim taky řekli přímo doktoři a že to je pak většinou „na první dobrou“ a že medicína to vysvětlit neumí.

No a sperma dárce je pro ně nepřijatelná varianta?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 14:33
@SlečnaDahlia píše:
No a sperma dárce je pro ně nepřijatelná varianta?

ano, je. Stejně tak adopce.
Oba touží po svém vlastním dítěti, ale to tu nechci řešit, ono to má už dopad na ně oba a odcizili se.

Ale o tom nechci aby byla diskuze, spíše jestli fakt čekají třeba zbytečně, protože většinou se říká, že se dočká každá…ale evidentně asi s jiným partnerem :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
975
18.2.21 14:35

A co sperma darce? Mam kolegu v praci, deti nejsou bio jeho, ale jsou mu oba kluci neuveritelne podobni. Jako by mu z oka vypadli 😌.
Jinak zmam - primo sousedku, je ji 47 let, s manzelem jsou pres 20 let a bezdetni. Oba v poradku…Hodne cestuji a zijou,,jinej” zivot..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4423
18.2.21 14:45
@Anonymní píše:
ano, je. Stejně tak adopce.
Oba touží po svém vlastním dítěti, ale to tu nechci řešit, ono to má už dopad na ně oba a odcizili se.Ale o tom nechci aby byla diskuze, spíše jestli fakt čekají třeba zbytečně, protože většinou se říká, že se dočká každá…ale evidentně asi s jiným partnerem :oops:

Pokud jsou oba zdraví a snaží se tak dlouho bez úspěchu, tak se sice zadařit zázrakem může, ale spíše se holt budou muset s jejich nastavenými podmínkami smířit s tím, že dítě prostě biologicky spolu mít nebudou. A pokud je to více rozděluje než spojuje, je otázka, jestli má smysl, aby spolu byli dále. Ne, určitě se nedočká každá a každý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 14:45

Já mám teda taky sousedy, kterým je 42 a jsou bezdětní, ale nikdy jsem se nijak neptala proč, samozřejmě. Navíc pán měl před pár lety transplantaci ledvin a problémy.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 14:47
@SlečnaDahlia píše:
Pokud jsou oba zdraví a snaží se tak dlouho bez úspěchu, tak se sice zadařit zázrakem může, ale spíše se holt budou muset s jejich nastavenými podmínkami smířit s tím, že dítě prostě biologicky spolu mít nebudou. A pokud je to více rozděluje než spojuje, je otázka, jestli má smysl, aby spolu byli dále. Ne, určitě se nedočká každá a každý.

No ségra to nese hodně blbě a asi je to začalo rozdělovat, ale nevím.
Oba jsou z toho nešťastný, jen on má větší výdrž a pořád věří, že to vyjde. Ale už doktoři jim řekli, že to vyjít prostě nemusí, že by z medicínského hlediska není jediný důvod proč by nemohli mít dítě. A že nejsou jediní, kdo to tak má, no.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 14:49

Mám v okolí pár, kterému dítě vyšlo na poslední pokus…po 15 letech.

• Citovat
  • Nahlásit
4423
18.2.21 14:49
@Anonymní píše:
No ségra to nese hodně blbě a asi je to začalo rozdělovat, ale nevím.
Oba jsou z toho nešťastný, jen on má větší výdrž a pořád věří, že to vyjde. Ale už doktoři jim řekli, že to vyjít prostě nemusí, že by z medicínského hlediska není jediný důvod proč by nemohli mít dítě. A že nejsou jediní, kdo to tak má, no.

Jenže tak to je, no. Pokud oba nedokážou ustoupit z podmínky biologicky vlastního dítěte, musí počítat s variantou, že se jim to nepovede nikdy. A pak by teda bylo zatraceně blbý, kdyby se takhle snažili do pětačtyřiceti a pak šli od sebe, protože bez dítěte by spolu nemohli žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5031
18.2.21 14:59

Už jsi tady diskusi zakládala a většina příspěvků ti potvrdila, že opravdu biologická inkompatibilita existuje a opravdu se může stát, že to dítě dva zdraví lidé spolu mít nebudou a nikdo s určitostí neví proč. Další diskuse na tom nic nezmění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 15:02

@Elenloth je to tak, ale já se ptám jestli tu jsou ženy, které se fakt nedočkaly, anebo přeci jen jo, i když jim bylo toto řečeno.

• Citovat
  • Nahlásit
32
18.2.21 15:09

Znám takové páry. Rozešli se, každý šel vlastní cestou a po pár letech mají oba děti. Bohužel tohle se možná bude týkat mě a partnera. Teprve budeme podstupovat veškerá vyšetření. My si ale pořád dokola říkáme že pokud by byl problém z mé strany, přijmeme darované vajíčko, pokud z pritelovi tak zase spermie, případně je možné darované embryo. I přesto že bude „jiná“ krev, pořád to bude naše milované, vymodlené a dlouho očekávané děťátko… přeci jen, pod srdcem ho budu nosit já :srdce:

Tahle varianta nepřipadá v úvahu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat