K 1.narozeninám odrážedlo nebo tříkolku?

27.5.18 16:05

K 1.narozeninám odrážedlo nebo tříkolku?

Ahoj holky.
Náš Filip bude mít za dva měsíce rok. A všichni se mě ptají, co koupit. Nějaké inspirace už mám (knížka se zvuky zvířat, a nějaké interaktivní hračky, kostky, skládačky), teď řeším otázku, zda je pro takové dítě vhodné odrážedlo, nebo radši tříkolka s rukojetí? A nějaké tipy, jaké, aby to bylo bezpečné?
Je tu sice dost diskuzí na téma dárky k 1.narozeninám, ale i přes to se zeptám, máte jiné nápady? Děkuji a přeji hezký zbytek víkendu :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5576
27.5.18 16:10

Podle mě je úplně nejlepší taková ta plastová motorka obyčejná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.5.18 16:14

@Fazulina Tak to je na stejnem principu jak odrážedlo jestli se nepletu? Musí se nožkama odrážet, posouvat. A já si právě nejsem vůbec jistá, jestli už roční dítě je toto schopno zvládnout? Nevím sice, co bude za dva měsíce, teď jsou pokroky rychlé, prozatím se staví u nábytku, v postýlce, u stěny, pomalu před sebou začíná tlačit takove to chodítko nebo vozíček spíš, ale ty nožky zatím nejsou tak zkoordinované dle mě, možná se pletu a překvapí, a hlavně za dva měsíce bude vše jinak to je fakt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3750
27.5.18 16:16

Nám třeba doktor kvůli nožičkám odrážedlo vůbec nedoporučil. :nevim: vzala bych tříkolku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5576
27.5.18 16:19

Ano, je to odrážedlo. Já už nepamatuju, kdy jsme ho koupili, ale myslím, že dcerka už chodila Tříkolka je podle mě pro starší dítě, moje dcerka nebyla schopná ušlapat tříkolku pomalu ani ve 4 letech. Šla bych postupně - plastová motorka (je lehká), odrážedlo kolo a pak šlapací kolo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1523
27.5.18 16:23

Dvojcata teda maji odrazedlo i trikolku (spis trikolove odrazedlo) a poradne nezvladaji ani jedno ve 21mesicich :mrgreen:.

A co takhle tatru? Tu velkou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
27.5.18 16:23

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 18:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1549
27.5.18 16:26

Já jsem četla článek od fyzioterapeutky, že odrážedlo je vhodné, až když dítě zvládá dobre chodit, běhat, měnit směry… Takže spíš až tak ve 2 letech. Já mám 16 měsíční a ač už běhá, tak s tím nespěchám a letos ho pořizovat nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
27.5.18 16:32

Mám 16ti měsíční holčičku, má plastovou motorku dvou velikostí i odrážedlo (takové to autíčko, na kterém se prvně vozila a my jí tlačili za tyč - nevím co přesně myslíš tím odrážedlem), ale nejezdí ani na jednom. Jsou to tak dva měsíce co si na obojí sama sedne, ale odrážet se neumí ikdyž to vidí u ostatních dětí. Ono každé dítě na to přijde v jinou dobu, někteří třeba vůbec. Ale neznám moc ročních dětí co by jezdilo samo, takže být vámi tak s tím počkám a vymyslím něco jiného ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2476
27.5.18 16:33

My jsme odrážedlo (Yupee Enduro) kupovali až tak v roce a půl. Občas na něm prcek jezdí, ale spíš tak sporadicky doma (venku v terénu vůbec). Teď má 20m.
V 1 roce je to ještě dost brzo. Takhle malinký syn doma drandil na odrážedle pro nejmenší (4 kola). Bavilo ho, že má volant a že se mačkají tlačítka a hraje to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
27.5.18 16:46
@Nicol-ostrava píše:
@Fazulina Tak to je na stejnem principu jak odrážedlo jestli se nepletu? Musí se nožkama odrážet, posouvat. A já si právě nejsem vůbec jistá, jestli už roční dítě je toto schopno zvládnout? Nevím sice, co bude za dva měsíce, teď jsou pokroky rychlé, prozatím se staví u nábytku, v postýlce, u stěny, pomalu před sebou začíná tlačit takove to chodítko nebo vozíček spíš, ale ty nožky zatím nejsou tak zkoordinované dle mě, možná se pletu a překvapí, a hlavně za dva měsíce bude vše jinak to je fakt

Malá dostala k prvnímu roku odrážedlo to nejmenší plastovou motorku. Princip pochopila odrážení rychle ale neuměla na tom držet balance. To chvilku trvalo než se naučila, vždycky se odrazila tak dvakrát-trikrat a padala. Pak se na tom chvilku bála. Teď už nevím kdy asi v 15 měsících sama od sebe ji vytáhla a ze dne na den sama od sebe na to přišla a už jezdila krásně po byte. Každé dítě je jiné těžko říci. Ale proč ne, myslím si že se tím nepokazí nic třeba už bude v roce jezdit když ne tak se schová.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6679
27.5.18 16:48

@Nicol-ostrava Trikolka s rukojeti je bouda na rodice, kteri nezkusene veri, ze to dite uslapbe. A to vetsinou ani nedosahne na slapky. Pokud chces dite jen tlacit, tak je to vhodne na mensi popojizdeni. Nase deti jezdily na odrazedle drive nez umely chodit uz pred prvnim rokem. Ale nejsou to prckove, je potreba vybirat podle vysky (delka dolnich koncetin). Uplne prvni jsme kupovali pukylino. Dite pohodlne sedi, nemuze se na rozdil od plastove motorky prevratit na bok, teziste je nizko. Zaroven jsme meli doma, jak je v prispevku vyse, neco jako yupee enduro na doma (staly sortiment v Bambuli). Pak byla motorka (jsou ruzne vysky) a v roce a pul first bike. Klasickou trikolku mame take a byly to vyhozene penize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29017
27.5.18 17:25

Trikolku v roce?? To ještě deti neumí šlapat snad. Odrazedlo mi přijde taky celkem brzo, jedine snad takový auto co někdo dával nahoře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5576
27.5.18 17:39
@Yukii píše:
My jsme odrážedlo (Yupee Enduro) kupovali až tak v roce a půl. Občas na něm prcek jezdí, ale spíš tak sporadicky doma (venku v terénu vůbec). Teď má 20m.
V 1 roce je to ještě dost brzo. Takhle malinký syn doma drandil na odrážedle pro nejmenší (4 kola). Bavilo ho, že má volant a že se mačkají tlačítka a hraje to.

Pravda, my jsme prvně měli taky tohle auto… Motorku asi až kolem 2. roku. Na to jsem úplně zapomněla…:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1523
27.5.18 17:55

@Fazulina @Yukii Jooo, tohle auto mame taky. Holky ho miluji i dnes :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu