Reklama

K jakému datu ukončit rodičovský příspěvek na první dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MimiMami007
Povídálka 13 příspěvků 11.12.16 19:39
K jakému datu ukončit RP na první dítě

Dejme tomu, že se mi v půlce měsíce narodí druhé dítě při pobírání RP na první. K jakému datu ukončit pobírání RP na první dítě a začít pobírat RP na druhé? (Nárok na PPM nemám) K datu narození nebo od dalšího měsíce? Předem děkuji za odpověď.

Reklama

Reakce:

zrcadlo
Kelišová 6616 příspěvků 11.12.16 19:43

V měsíci, kdy se ti narodí druhé dítě, už budeš brát RP na to druhé. RP na první, pokud bude nedočerpaný, ti automaticky zruší. Když ti ho vyplatí (např. druhé dítě se ti narodí 30.1. a na úřad dojdeš až v únoru, takže za leden ti pošlou ještě na starší dítě, tak s tebou domluví vrácení neoprávněně vyplaceného příspěvku.

tereza12345
Echt Kelišová 9431 příspěvků 2 inzeráty 11.12.16 21:00
@MimiMami007 píše:
Dejme tomu, že se mi v půlce měsíce narodí druhé dítě při pobírání RP na první. K jakému datu ukončit pobírání RP na první dítě a začít pobírat RP na druhé? (Nárok na PPM nemám) K datu narození nebo od dalšího měsíce? Předem děkuji za odpověď.

musíš se jít dopředu domluvit na úřad, že to budeš ukončovat, a pobírat další rodičák.. já pak z porodnice zavolala a nahlásila, že se malej narodil.. a je to tak, za ten měsíc, ve kterým se narodil už pobíráš na mladší dítě.. Malej se narodil 31.5. takže rodičák na starší končil 30,4. v červnu nepřišlo nic - než se zažádal novej rodičák.. a pak v červenci, přišly rodičáky 2 za květen a červen.. už na toho mladšího..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama