K jakému dni končí RP?

2114
19.1.09 17:29

K jakému dni končí RP?

Ahoj, v lednu ( příští středu, 28. ) mi končí RP. Jdu se přihlásit na ÚP a zajímá mě jestli mi RP platí celý leden, jestli mam zdravotní a sociální zaplacený do 31.1. :?: Když se půjdu totiž na ÚP přihlásit až v pátek tak aby mi za čtvrtek nevznikl nějaký dluh u pojištovny? A RP se mi o těch pár dní zkrátí nebo mi bude vyplacen za celý leden? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9868
19.1.09 17:44

Tak to mě zajímá taky - Eli je narozená na začátku srpna - kdy se budu vracet do práce? Mohu nastoupit až k prvnímu září?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
19.1.09 18:54

Lesino, pokud ti zaměstnavatel drží místo tak musíš nastoupit den po 3. narozeninách dítěte ( pokud máš RP na 3r ). Takže v září bys mohla nastoupit jen pokud se dohodneš se zaměstnavatelem ( neplacené volno ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
19.1.09 19:06

No super :o Ale co, nač stahovat kalhoty, když je brod ještě daleko.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11124
19.1.09 19:14

Sany vyplacený ho dostaneš celý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
19.1.09 19:22

Sany, ve věku od 3.do 4.roku můžeš požádat zaměstnavatele, aby ti poskytl neplacené volno.
Zdravotní pojištění - pokud máš v péči jedno dítě do 7 let, nebo dvě do 15 let a nenavštěvují školku nebo školu, plátcem je za tebe stát. V opačném případě si musíš platit pojištění ty.
Sociální - z titulu neplaceného volna nejsi nemocensky pojištěna, či-li ti nevzniká nárok na dávky, ani se ti doba nezapočítává jako odpracovaná do důchodu.
Jen nikde nemůžu dohledat, jestli ZP běží do konce měsíce, nebo do dne pobírání RP. Jedné zaměstnankyni v práci jsme ale pro jistotu nechali ZP zaplatit ode dne ukončení pobírání RP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
19.1.09 21:39

Makino, mě zaměstnavatel místo nedrží, před nástupem na RD sem nepracovala. Malý budou přístí týden 4r. Já právě taky nikde nenašla jak to je, právě to jestli ZP běží do konce měsíce tedy ledna nebo skončí k 28. O sociálním si myslím že když nepracuji a nejsem hlášená na ÚP tak nemusím platit :idea:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
494
20.1.09 09:17

Sany, pokud má dítě narozeniny kupříkladu 21.1. , měla by ses přihlásit na ÚP od 22.1. Rodičovský příspěvek ale dostaneš vyplacen za leden celý, je to dávka měsíční a nekrátí se. Co se týče povinného zdravotního pojištění, byla bys kryta až do posledního ledna, i kdyby ses na ÚP nepřihlásila, ale to by ses připravila o podporu na těch pár dní v lednu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
494
20.1.09 09:19

Jé Sany, koukám žes tam i napsala, že tvoje dítě má narozenimy 28.1. , v tomto případku bych ty 3 dny neřešila a nahlásila se od února…
Dluh u pojišťovny ti nevznikne !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama