K moři v 6. měsíci těhotenství

dvorga
1.6.15 08:08

K mori v 6 mesici tehu

Ahoj maminky. Chtela bych se zeptat, jaky mate nazor na cestovani v tehotenstvi. Manzelovi byla doporucena dovolena u more kvuli zdravotnimu stavum, ale. nehce jet sam.
Ja jsem v 5 mesici (v dobe dovolene bych byla 6) tehotenstvi. Chci se zeptat na vas nazor, jestli mate zkusenosti a jakou dopravu byste mi doporucily. S gynekologem se jeste urcite poradim :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
1.6.15 08:12

Tak dopravni prostredek podle toho, jak snasis auto. litat muzes taky, akorat v pripade potreby si holt domu driv nezajedes.
jinak zustala bych v EU a predem si zjistila, kde je pripadne v blizkosti nemocnice (tudiz vynechala bych nejaky pidi recky ostrov apod).
jo, a dobre pojistit, ne kazda pojistovna te jako tehotnou pojisti, ale do 7m to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.6.15 08:14

Jo a pokud manzel muze, tak bych zakoupila last minute a jela hned ted. jeste nejsou takove vedra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.15 08:21

@dvorga Upřímně, já bych nejela. Představa, že se rozrodím nebo něco v cizině mi teda dost vadila - ale mám hodně kamarádek, které jely a v pohodě… takže je to na Tobě. Když už, tak bych asi jela autem a někam blízko (severní Itálie, Chorvatsko, max. chorvatský ostrov).

(Na druhou stranu, taky známí mojí kamarádky takhle porodili dceru v Mexiku… ani nevíme, co je to stálo, ale byla tam několik měsíců v inkubátoru a pak na novorozeneckým.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41897
1.6.15 08:35

Jak píšou holky, jeď, ale předem si zjisti dostupnost případné zdravotní péče - zůstala bych někde na pevnině, vynechala bych ostrovy, ať řecké nebo chorvatské, to je prašť jako uhoď :mrgreen: Pokud letecky, tak si přečti pořádně podmínky letecké společnosti - bývá tam omezení, kdy už těhotnou na palubu nevezmou - ale do toho by ses měla vejít :) A dobré pojištění je samozřejmost, při sjednání přímo uveď, že jsi těhotná - co vím, tak nejdéle pojišťuje ERV http://www.ervpojistovna.cz/…-tehotenstvi?… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5257
1.6.15 09:02

Byla jsem na měsíc v Egyptě - odjížděli jsme koncem šestýho měsíce. Doktor mi to jen doporučoval. Jen jsem prostě vybrala hodně kvalitní hotel (aby pokud možno nehrozily střevní potíže) a blízko nemocnice, kdyby něco.
Akorát jsem měla trošku problém cestou zpátky, protože jsem čekala dvojčata a na konci toho sedmýho měsíce jsem měla už fakt veliký břicho, tak měli problém vzít mě do letadla abych jim tam neporodila. Neměla jsem sebou těhotenskou průkazku, tak jsme se tam chvilku museli dohadovat, jestli mě vezmou nebo ne :roll: :mrgreen:
Bacha na to cestovní pojištění - pokud máš normální průběh těhotenství, tak některý pojišťují myslím do sedmého měsíce, pokud rizikové, tak máš smůlu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22488
1.6.15 09:13

@dvorga klidně bych jela. dopravu podle rtoho, jak to snášíš, já snášela dobře i auto. Asi bych nejezdila mimo EU a ani nikam moc daleko. A jak píšou holky, pozjištuj si okolní nemocnice a pojištění.
A já za sebe bych jela mimo velká vedra, protože ta mi nedělala dobře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
1.6.15 09:22

Kdybych jeste v šestém měsíci nemela potřebu mit stale hlavu ve WC, jela bych hned a nevahala.
Pokud nemáš problémy, jela bych :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.6.15 09:32

@mona77
tak ona naprosta vetsina leteckych spolecnosti vyzaduje od 26-28tt vyplneny a potvrzeny formular od lekare, ze letet muzes a ten nema byt starsi nez 2 tydny. takze pokud jsi ho nemala, coz asi ne po mesicnim pobytu, tak se nedivim, ze te vzit nechteli.
ja letela v kazdem tehotenstvi asi 4×, z toho par letu v pozdejsim stadiu, nekdy ho nechteli, ale nekdy jo a dost ho studovali. a nekteri lekari maji problem ho podepsat, protoze nechteji prebirat zodpovednost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5257
1.6.15 09:41

@Ali-Ali Jo ja to chapu. Navic byla moje blbost, ze jsem sebou nemela ani prukazku. Ja to myslela jako radu, aby nekdo nebyl tak blbej jako ja :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1262
1.6.15 09:43

Byla jsem v 7 mesici v Chorvatsku autem. Cestu jsem teda prezila. Nebylo to nic extra, ale zas na druhou stranu jsme mohli zastavit, kdyz bylo potreba. A kdyby mi nebylo dobre nebo cokoliv mohli jsme kdykoliv zpet. Nakonec jsem si to docela uzila. V ramci moznosti, jeli jsme tam s 2,5 letou. Akorat jsme byli az v zari a tim padem nebyly ty vedra. Ale musim rict, ze strach jsem mela tak trochu celou dobu. Ale bylo to i tim, ze jsem to tehotenstvi nemela uplne bezproblemovy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
661
1.6.15 09:45

@dvorga
Za mě, já bych nejela. Spíš bych volila jistotu, než riskovala.
Těhotenství sice není nemoc, ale stát se během těch 9 měsíců může cokoliv a kdykoliv.
Na dovolenou k moři bude čas i po těhotenství. :think:… ale to je jen můj názor, rozhodnutí je na Tobě. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
424
2.6.15 12:35

Já pojedu v 5.měsíci, za 3. týdny do chorvatska, k omiši i s naší čtyřletou dcerou, trochu se bojím cesty (jedeme autem přes noc) a toho jak zvládnu nespat, ale jinak mi to nepříjde tak daleko, kdyby něco. A jedeme ještě s druhou rodinou, auty pospolu, abychom se navzájem jistili kdyby něco. Gynekoložkou byla cesta schválena všema deseti, říkala, že moře je to nejlepší pro těhotné, takže jestli máš těhotenství ok tak určitě vyraž, užij si to a naber síly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4680
2.6.15 12:43

@dvorga jela bych hned. Se synem jsem byla na začátku 7m na Kanárech, s dcerou 5/6m v Maroku.
Užij si dovolenou!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama