Chci poslat partnera k mému praktikovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2092 příspěvků 28.12.16 07:47
K novému praktkovi

Potřebovala bych poradit…partnerovi je špatně a potřeboval by k lékaři. Svojí obvodní doktorku má daleko, nechce k ní už chodit a navíc nevíme, zda zrovna v tyhle sváteční dny ordnuje. Já mám skvělého praktika hned naproti našemu domu. Je tam několik lékařů. Partner chtěl chodit také k tomu mému. Máme za to, že prostě stačí přijít a pokud bere nové pacienty (což bere), založí mu kartu.

Jenže tenhle praktik má dovolenou a za sebe zástup. Paní doktorka zastupující ordinuje jen o dvě dveře dál… Protože je partnerovi fakt zle, poslala bych ho za ní, máme to blízko a víme, že tam dnes ordinuje. A teď se chci zeptat jak to udělat - buď k ní tedy půjde, což automaticky znamená, že buď se k ní nechá přidělit, nebo ho ona pošle zpátky k jeho původní dr.? Nevíme jaká je a ten můj doktor e fajn. Nebo má partner říct, že chce chodit ke kolegovi, kterého ona dnes zastupuje, ale ještě u něj nemá kartičku a je mu špatně, tak přišel již dnes za ní, zda by ho neošetřila, ačkoliv oficiálně nepatří ani k ní, ani ke kolegovi, kterého zastupuje?

Omlouvám se za možná blbý dotaz, ale vůbec nevím jak to v těchto případech funguje, co pojišťovna a tak…
samozřejmě, nejspíš počítáme s tím, že si partner nechá udělat kartičku u této paní dr. Je taky blízko a navíc ho (snad :)) ) ošetří…

jen mně zajímalo jak to tak chodí s tím, když někdo jde jinam, než původně byl…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 28.12.16 07:51

@Niemeyer ona ho ale nevezme, protože patří úplně jinam :think: :think: ať si chlap zajede na pohotovost, ne? a pak se v klidu zaregistruje u nového :think: tedy taky záleží, co u je..

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 28.12.16 07:52

Mmchdm, pokud ho zaregistruje tato dr, další přestup nejdřív za 3 m.

ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 08:12

Teď pohotovost a registrace u dr. později - v klidu, až bude mít po dovolené :nevim:

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2092 příspěvků 28.12.16 08:25

Aha, chápu.. no na pohotovost rozhodně nechceme, on to nemá akutní, ale už má prostě měsíc hnusně zaraženou rýmu, na orl mu to nevyléčili atd a on má teĎ mezi svátky POSLEDNÍ MOŽNOST to v klidu doma vyležet, dokud nemusí do práce. na pohotovosti by se mu do toho krku ani pořádně nepodívali.

A bohužel čekat až tam praktik bude je taky k ničemu, partner potřebuje být v práci. Užse mu to táhne strašně dlouho a nepomohlo mu, ani když teď přes svátky ležel a potil se. Nepomohly bendovy kapky z orl, pak dostal na kašel klacid, nepomohl sinupret, prostě nic. A pořád to má zaražený v dutinách, je mu blbě a čas se krátí..poslední týden na to aby to vyležel, má to zaražený, smká zeleně, je mu blbě přes měsíc a atb nedostal.. tak já už nevím, jsem z toho užtotálně unavená, střídáme se v péči o dítě a já ho prostě někam jinam než na orl pořebuju dostat…někam, kde to bude opravdu efektivní.

ak když přijde k té co je za zástup, a řekne že by k ní chtěl chodit, tak může, ne?

vokishka
Extra třída :D 12755 příspěvků 28.12.16 08:28

S co kdyby zkusil ORL? Nebo zkusit té doktorce říct že se ke svoji teď nedostane, jestli ho vezme bez registrace.

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2092 příspěvků 28.12.16 08:33
@vokishka píše:
S co kdyby zkusil ORL? Nebo zkusit té doktorce říct že se ke svoji teď nedostane, jestli ho vezme bez registrace.

na orl právě byl, jenže jeho orl doktorka už je přes dva týdny nemocná a zástup má kdesi taky v háji, takže to se tím neřeší..navíc mu to neléčila asi fektivně, kapičky do nosu nepomáhají…:( a my už jsme z toho unavení jak se to vleče a teĎ měl x dní na to se vyležet a má to pořád stejně hnusný. Takže mu teĎ do nového roku zbývá pár dní vyležet to v klidu, kdyby dostal antibiotika. Ale to by mu je musel někdo předepsat. Neboprostě něco, není přece možný mít dva měsíce zaražnou zelenou rýmu, bolest hlavy jako blázen a ládovat se kapičkami z orl, které na to nepomáhají… :(

jestli ho vezme bez registrace by se zeptat mohl, ale myslela jsem, že to dělat nesmí…

marketak5
Ukecaná baba ;) 1028 příspěvků 2 inzeráty 28.12.16 08:50

No nevim, ale pohotovosti nejsou tak spatne..nekdy i pomuzou, kdyz musi. navic, pokud by mu daly atb, tak by je aspon uz mel. anebo at proste k te doktorce jde a max ho vyhodi a on stejne bude muset na tu pohotovost.

IvaB
Kelišová 6168 příspěvků 29 inzerátů 28.12.16 09:02

Myslím, že tahle situace by naopak právě potřebovala řešení na ORL (skoro mi to přijde už zralé na punkci). Jste z Prahy, tak zkuste nějakou nemocnici, kde mají ORL ordinaci, vyličte situaci s tím, že vaše ORL je nemocná a prosíte o ošetření zde. :think:

BellinkaX
Kelišová 6665 příspěvků 28.12.16 09:06

S mesic trvajicima potizema na pohotovost? To nemyslite vazne, zeny.
Zajit k zastupujici obvodni a vysvetlit. Nejak se domluvi. ATB mel… to byl ten klacid. Co rtg dutin, mel? Co uz vsechno uzival a jak? Alergik?

medunka23
Kelišová 7054 příspěvků 28.12.16 09:11

Tak si k tý dr zavolejte… jinak co vím, tak třeba u nás dětská pohotovost je až odpoledne(je u dětský nemocnice a sice tam sestry a dr jsou, ale jsou tam pro kontrolu dříve hospitalizovaných dětí co chodí na kontrolu a pro příjem nových pacientů do nemocnice a zažila jsem tam paní, která šla s klukem jako na pohotovost stím, že jejich dr má dovolenou, dost se kroutili než jí přijali na vyšetření. Tak je otázka, jestli ta dr přítele nevezme a jednorázově ho nevyšetří, ale to bych zjistila tím, že bych tam zavolala.

A ještě mě napadlo, já vím, že pokud náš lékař má dovolenou a má za sebe zástup, sestra pacientům vydává karty pro zastupujícího lékaře, tak zkusit pokud tam ta sestra je, vypsat registraci a jít se nechat vyšetřit k nové dr :nevim:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 28.12.16 09:23

@Niemeyer tak tohle patří na orl, né k praktikovi :think: pokud není spokojen na jednom místě, změnit dr :nevim: s rýmou na pohotovost fakt ne…

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 28.12.16 09:31
@BellinkaX píše:
S mesic trvajicima potizema na pohotovost? To nemyslite vazne, zeny.
Zajit k zastupujici obvodni a vysvetlit. Nejak se domluvi. ATB mel… to byl ten klacid. Co rtg dutin, mel? Co uz vsechno uzival a jak? Alergik?

dřív tu nebyly detaily :mrgreen:

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 21464 příspěvků 28.12.16 09:41

@Niemeyer Jen technická. Pokud si měsíc kape nosní kapky, tak možná nemá „zaraženou rýmu“, ale vypěstoval si na nich tzv. „závislost“. To je fakt hned. Sliznice oteče a člověk má pocit rýmy furt. http://www.vitalia.cz/…ich-kapkach/

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 21464 příspěvků 28.12.16 09:43

@Niemeyer Skoč si do lékárny, kup CRP test a samy celkem rychle uvidíte, jak na tom je. Pokud vám CRP nevyskočí, stejně nemá smysl chtít další ATB. Ale chápu, že je to vyčerpávající.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >