K obvoďákovi nebo na ORL?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 23:20
K obvoďákovi nebo na ORL?

Poslední dobou mám stéle zdravotní problémy. Zacalo to motáním hlavy, obehala sem kde co, kam mě odvodní poslala. Nakonec na ORL mi zjistili že mám něco s centrem rovnováhy, beru prášky na srovnání. Bohuzel tím to neskončilo. Hlava se motala dál. Nakonec sem šla k rehabilitační dr.mam nález i tam, nyní chodím na rehabilitace s krční páteří a dál beru prášky na centrum rovnovahy. Uz sem měla jednou neschopenku od obvodní dr.Ted mám pocit že mi nesedí ty prášky na tu rovnovahu, navíc ty rehabilitace na zada mi taky dávají zabrat.Do toho sem už i zvracela, je mi zle od žaludku, asi z těch prasku. Nevím kam zítra jít, na ORL nebo k obvodní? Vůbec nevím kdo by mi měl, případně vypsat neschopenku. Anonym kvůli zdravotnímu stavu.Nyni chodím na rehabilitace se zadama a beru prášky co mi píšou na ORL.Snas je to trochu srozumitelne.

Reakce:
sediza
Závislačka 2719 příspěvků 04.08.19 23:24

Potrebujes vysetreni neurologa a nejlepe magnetickou rezonanci patere. Ja mam take motani hlavy od vyhrezle krcni plotenky. Rehabilitace mi to akorat zhorsily. Muze to byt ale i tim centrem rovnovahy. Hlava te neboli?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 23:31

@sediza U neurologa sem už byla, prý jdu akorát doleva když mám zavrene oči. Byla sem i na CT to je v pořádku, krevní rozbory taky. Rehabilitacni mi řekla že mám levé rameno výše než druhé, něco se šíji levou mám, hlavu nedržím rovne, mám ji doleva. Proste tu levou stranu mám vadnou. Bolesti hlavy mám i 4krat tydne, do toho motání hlavy, bolesti zaludku, bolesti zad, krční páteře. Prave nevím jestli jít zítra k obvodní nebo na to ORL.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 05.08.19 00:23

Zajdi na tam kde ti dali ty prášky- tedy tipuju ORL.

A teda jestli už to řešíš měsíce a nebo ještě dýl, poptej se na možnosti lázní - že bys na to rehabilitování měla prostor a soustředěnou péči.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 09:29

@Ou Díky,jdu teď akorat na to ORL.Tak uvidim.

bobulka88
Kecalka 325 příspěvků 05.08.19 09:35

Jestli se ti ale zhorsily bolesti patere, tak to ORL s tebou to resit nebude, to bych sla na neurologii. Bez k obvodakovi, ten ti neschopenku taky muze dat a pak te vyslat k odbornikovi, kteryho zvazi sam. Leky na zavrate davaji uplne ty samy jak ORL, tak neulogove, tam problem nebude.

sediza
Závislačka 2719 příspěvků 05.08.19 10:44
@Anonymní píše:
@sediza U neurologa sem už byla, prý jdu akorát doleva když mám zavrene oči. Byla sem i na CT to je v pořádku, krevní rozbory taky. Rehabilitacni mi řekla že mám levé rameno výše než druhé, něco se šíji levou mám, hlavu nedržím rovne, mám ji doleva. Proste tu levou stranu mám vadnou. Bolesti hlavy mám i 4krat tydne, do toho motání hlavy, bolesti zaludku, bolesti zad, krční páteře. Prave nevím jestli jít zítra k obvodní nebo na to ORL.

Tak to opravdu vypadá na tu krční páteř. CT je málo. Chce to magnetickou rezonanci. Chápu, CT je levnější, ale zkuste si zařídit tu magnetickou rezonanci. Je tam toho vidět nesrovnatelně víc… Jinak si pořiďte akutně límec ve zdravotnických potřebách. Mně v té akutní fázi vždycky nejvíc pomůže. A pak to chce dobrý polštář…atd. attd.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15302 příspěvků 05.08.19 17:36

Tak klidně to může být polohové vertigo. Pokud říkali na ORL, že je to problém v centru rovnováhy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 17:53

Díky za rady, nakonec sem pro neschopenku musela k obvodnímu lekari. @vokishka Ano ve zprávě mám psáno Vertigo, dále omezena hybnost C patere, zkrácené šíjové svaly vlevo, hlavu že držím doleva a rameno levé mám výše jak prave.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 17:58

Všechno mám na levé straně, i ta reakce v levém uchu je větší než v pravém. Jak sem byla na vyšetření centra rovnováhy. Problemy mám od března.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 18:07

Jako je to hrozne, mám dítě predskolaka a fakt mam strach s nim jít ven třeba na kole nebo na koupaliště. To nevím, kdy se mi zamotá hlava :roll: a co bude. Proste si nemůžu věřit, když je mi fajn a najednou motání hlavy, rotační závrať, pocit na zvraceni.Sice mám na to prášky, ale zase se bojím o játra, sice s nima problémy nemám, ale co není, může byt.Ale zatím je musím brat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 18:09

Prášky na ty závratě sem měla uz i vysazené, chvíli byl klid a pak se mi zas začala hlava motat, tak je beru zas. Nekdy mám motanice i při praskach ale :nevim:.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15302 příspěvků 07.08.19 20:19
@Anonymní píše:
Prášky na ty závratě sem měla uz i vysazené, chvíli byl klid a pak se mi zas začala hlava motat, tak je beru zas. Nekdy mám motanice i při praskach ale :nevim:.

tak na polohové vertigo žádné prášky nejsou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 00:51

@vokishka Já beru Vertimed.Je fakt že v pribalaku zmiňují vestibulární vertigo..

vokishka
Neúnavná pisatelka 15302 příspěvků 08.08.19 07:12
@Anonymní píše:
@vokishka Já beru Vertimed.Je fakt že v pribalaku zmiňují vestibulární vertigo..

U toho polohového jde o to, že se špatně presypou krystalky v uchu. To praskala nespravis. A to jsem s tím byla jak na běžném ORL, tak na otoneurologii.

Váš příspěvek
Reklama