K smíchu nebo k pláči?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ka2ka
Extra třída :D 13115 příspěvků 11.12.17 16:20
k smíchu nebo k pláči?

Obvykle nezakládám témata na základě článku, ale ted nevím jestli se mám smát nebo plakat. Ale pokud je tu někdo kdo rozumí pěstounství, vysvětlil by mi jak můžou svěřit děti někomu kdo evidentně nezvládá vlastní? Neprověřuje se zda zájemci už nebyli soudem odsouzeni?

https://www.novinky.cz/…ho-syna.html

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Konnny
Závislačka 2568 příspěvků 11.12.17 16:26

U jistého etnika, kterého se tento případ s největší pravděpodobností týká je možné vše.

Bandii
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 11.12.17 16:27

O něco sdílnější byl starosta obce, kde rodina žije. Potvrdil, že jde o pěstouny, kteří mají svěřeny děti svých příbuzných. Myslím, že je všem jasné, o co šlo…

ka2ka
Extra třída :D 13115 příspěvků 11.12.17 16:31
@Bandii píše:
O něco sdílnější byl starosta obce, kde rodina žije. Potvrdil, že jde o pěstouny, kteří mají svěřeny děti svých příbuzných. Myslím, že je všem jasné, o co šlo…

asi jsem natvrdlá ale nechápu :think:

stinga
Závislačka 4378 příspěvků 3 inzeráty 11.12.17 16:32
@ka2ka píše:

u naší pozitivně diskriminované menšiny lze všechno

ka2ka
Extra třída :D 13115 příspěvků 11.12.17 16:34
@stinga píše:
u naší pozitivně diskriminované menšiny lze všechno

tak to jedině ale to že svěří děti někomu kdo je trestaný mě ani ve snu nenapadlo, no asi se budu muset probrat :think:

giny52
Kecalka 297 příspěvků 11.12.17 16:36
@ka2ka píše:

nejspíš jde o to, že v pěstounství se platí určitá částka za každé dítě…

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 11.12.17 16:37

Pokud je pestounem příbuzný, tak se nedělají žádné testy.

ka2ka
Extra třída :D 13115 příspěvků 11.12.17 16:38

@giny52 jasně to vím mě jde spíš o to že byli už odsouzeni a dostali děti do péče pořád jsem si myslela, že prochází takovými testy a prověřováním že tohle neexistuje proto by mě zajímalo jak to vlastně je

ka2ka
Extra třída :D 13115 příspěvků 11.12.17 16:39
@ProfZav píše:
Pokud je pestounem příbuzný, tak se nedělají žádné testy.

aha to jsem nevěděla, tak pak už to chápu

stinga
Závislačka 4378 příspěvků 3 inzeráty 11.12.17 16:40
@ka2ka píše:
@giny52 jasně to vím mě jde spíš o to že byli už odsouzeni a dostali děti do péče pořád jsem si myslela, že prochází takovými testy a prověřováním že tohle neexistuje proto by mě zajímalo jak to vlastně je

no prostě - pro někoho povinnost prověřování a testů platí, a pro ty druhé neplatí :P

giny52
Kecalka 297 příspěvků 11.12.17 16:43

Tak to je hustý, takže oni neposílají své děti do školy, stát jim platí za to, že mají další dvě děti, které fyzicky mít nejspíš doma nebudou, ale kdyby měli také je neposílají do školy…ale normální rodiny kteří chtějí adoptovat opuštěné dítě, to prověří i 100 let předtím než se narodily :roll:

saadet
Extra třída :D 11859 příspěvků 4 inzeráty 11.12.17 16:46

@ka2ka no jendoduse. Jedna se o cikany. Ti maji v pp deti segry/brachy. Je to celkem bezna praxe, jak vysosat penize ze statu. Dnes uz nastesti v nekteryhc okresech tomu utli tipec. Nikdo je nijak zvlast nekotroluje. Testy taky ne, jak jsou pribuzni. 24 hod/rok skoleni atd taky nemusi dodrzet, proste je to. :poblion: ale je to tak.

Šarlota4
Extra třída :D 10029 příspěvků 11.12.17 16:47
@ka2ka píše:
aha to jsem nevěděla, tak pak už to chápu

Ano bylo to tak i v pripade, kdy zemrela ta mala holcicka. Pestounka byla tusim jeji teta, ktera ji utyrala. Urady se snazi umistit deti k pribuznym. Ale i tak pobiraji davku jako klasicti prstouni

ka2ka
Extra třída :D 13115 příspěvků 11.12.17 16:50

@saadet @Šarlota4 já si právě myslela že i příbuzní prochází testy, alespon minimálními popřípadě se řeší jejich minulost a né že mi sociálka dá dítě aniž by o mě cokoliv věděla :think:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >