K smrti unavená v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 19:17
K smrti unavená v těhotenství

Prosím o podporu a zkušenosti těch, které to postihlo. Moje první těhotenství nebyla žádná procházka růžovou zahradou, ale ani tragédie. Nevolnosti a zvracení do konce I. trimestru. III. trimestr uz se modli asi kazda, aby uz porodila…Ale ted? Jsem na konci 8.tt a nejsem schopná vůbec fungovat. Od začátku těhotenství si připadám jak nemocná. Zvýšená teplota, chvíli je mi zima a mam zimnice, na slunci zase horko, ale úplně nejhorší je ta unava. Ležela bych celý den. Udělám oběd a únavou jsem schopná ležet dokud nemusím pro syna do školky. V práci bych to absolutně nezvládala. Mám anémii, ale to je asi tak všechno. Je to normální?! Zažil někdo? Kdy to přejde?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21399 příspěvků 1 inzerát 08.06.19 19:30

Měla jsem to taky, přešlo to kolem 14tt. Jednou jsem málem i do školky zaspala :mrgreen: jako odpoledne

jizvíková
Extra třída :D 12902 příspěvků 08.06.19 19:33

Běžně

Tinuvien
Generální žvanilka 24481 příspěvků 08.06.19 19:34

Anémie má přesně tyhle projevy, bereš železo? Mělo by se to zlepšit s krevním obrazem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 19:39
@Tinuvien píše:
Anémie má přesně tyhle projevy, bereš železo? Mělo by se to zlepšit s krevním obrazem.

Neberu, je mi po nem zle. Nevolnosti jsou pak 100× horší. Zkoušela jsem už 2 druhy. Snažím se aspoň jíst potraviny se železem, možná zkusím ještě nějaký slabší doplněk stravy než to, co mi predepsal doktor..

Tinuvien
Generální žvanilka 24481 příspěvků 08.06.19 19:43

Maltofer ti doktor zkoušel napsat? Bez receptu je ještě sirup Floradix, v lékárně poradí, jestli ho v těhotenství můžeš. Železo je i v červených fazolích, řepa atd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 19:45
@Tinuvien píše:
Maltofer ti doktor zkoušel napsat? Bez receptu je ještě sirup Floradix, v lékárně poradí, jestli ho v těhotenství můžeš. Železo je i v červených fazolích, řepa atd.

Děkuji, ten jsem nezkousela. Zeptam se v lékárně. Zkoušela jsem akorat Tardyferon a Sorbifer nebo tak nějak.

Kristynka22
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 08.06.19 19:46

Zažila, na začátku do cca 16 týdne katastrofická únava a pak se to vrátilo na konci, asi na posledních 6 týdnů. A bohužel už to nezmizelo, protože mám šíleně náročnou dvouměsíční holku :D Takže když v noci a brzo ráno chodím dělat mléko, tak nemůžu únavou ani zaostřit a ona ani po krmení ne a ne usnout :pocitac:

chaela
Ukecaná baba ;) 2357 příspěvků 2 inzeráty 08.06.19 19:48

Taky jsem si to zažila a částečně ještě zažívám. První dvě těhotenství vcelku dobrý, ale teď ve třetím je to děs. Měla jsem dny, kdy mi opravdu dělalo velkou práci se vůbec zvednout. Teď už je to lepší, ale s nastupujícím létem se to vrací. U mě je to hlavně nízkým tlakem, běžně mívám kolem 80/50, dr už si dělá srandu, že jsem chodící mrtvola. Železa taky málo. Teprve končím 29tt a už se těším, až to skončí :)
Doporučim tedy železo a kofein a přežít to.

Xmichaelah
Kecalka 350 příspěvků 08.06.19 19:48

Je ja v 9 tt usnula na tramvajove zastavce cestou z prace :lol: :lol: preslo to kolem 12 tt. Ale fakt jsem byla uplne marna!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 19:53
@Kristynka22 píše:
Zažila, na začátku do cca 16 týdne katastrofická únava a pak se to vrátilo na konci, asi na posledních 6 týdnů. A bohužel už to nezmizelo, protože mám šíleně náročnou dvouměsíční holku :D Takže když v noci a brzo ráno chodím dělat mléko, tak nemůžu únavou ani zaostřit a ona ani po krmení ne a ne usnout :pocitac:

Tyjo, to jsou vyhlídky :? To si nedovedu představit, že by mi dítě v noci nespalo. Muj syn jako kojenec usnul už v průbehu nočního kojení..Jako taky zkoušel nespat, ale od ty doby, co jsme si ho vzali s manzelem do postele, tak dobrý. Po case sel ale zase do postýlky a na půl roce uz u nas zustal v posteli az do ted. Je mu 4,5. Drzim palce, at se dcerka umoudří :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 19:55
@chaela píše:
Taky jsem si to zažila a částečně ještě zažívám. První dvě těhotenství vcelku dobrý, ale teď ve třetím je to děs. Měla jsem dny, kdy mi opravdu dělalo velkou práci se vůbec zvednout. Teď už je to lepší, ale s nastupujícím létem se to vrací. U mě je to hlavně nízkým tlakem, běžně mívám kolem 80/50, dr už si dělá srandu, že jsem chodící mrtvola. Železa taky málo. Teprve končím 29tt a už se těším, až to skončí :)
Doporučim tedy železo a kofein a přežít to.

To mam taky. Posledni mereni 86/48, tep 66. Jinak blahopreju! Ja myslim, ze pro me bude druhe dite konečná. Třetí tehotenstvi už bych asi nezvladla a ta pece o tri deti…jste dobrá!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 19:56
@Xmichaelah píše:
Je ja v 9 tt usnula na tramvajove zastavce cestou z prace :lol: :lol: preslo to kolem 12 tt. Ale fakt jsem byla uplne marna!
:lol: :lol: :lol: az na konečnou?
Euforia
Kecalka 269 příspěvků 08.06.19 19:58

Ja uz jsem teda 33tt, ale jak jsem se na zacatku radovala, ze mi nic neni, tak ted zjistuju, ze kazdy den muze byt jeste hur :roll: z jidla snesu par druhu, maso nemuzu ani videt, jsem unavena jfn co vstanu z postele, absolutne mi to nemysli..hruza des
Musim brat to hnusny zelezo -ze sorbiferu a tardyferonu mi bylo zle, tak mam maltofer, ten je celkem ok.
Pak musim brat magnosolv, to uz nemuzu ani citit, ta chut bleee
No tak hsem si postezovala…:-D
Ale dneska jsem si zrovna rikala, ze uz nemuzu :roll:

Xmichaelah
Kecalka 350 příspěvků 08.06.19 20:02

@Anonymní píše: :lol: :lol: :lol: az na konečnou?

Ne :lol: :lol: ja si sedla na lavicku, kdyz jsem na tramvaj cekala :joy: probudila jsem se za hodinu a pul na lavicce, zkontrolovala si veci a teprve nastoupila do tramvaje a jela domu :joy:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama