K zamyšlení - dnešní život

Anonymní
9.2.20 20:47

K zamyšlení - dnešní život

Ahoj všem,
ve vaně jsem se zapřemýšlela nad dnešní dobou, lidským chováním a prioritami.
A je mi z toho trochu smutno…
Na střední mě hodně šikanovali, protože mí rodiče nebyli 2× bohatí jako většina mých spolužáků (Sportovní škola, kam chodili děti především podnikatelů apod) a já tak logicky nenosila značkové věci, neměla tisíce na bujaré večírky ve městě a tím se automaticky vyškrtla ze seznamu oblíbených. Proč to říkám - po tom, co jsem si začala vydělávat jsem hodně dbala na to mít co nejvíc nejlepší oblečení a hodně koukala tímto okem na ostatní. To, že jsem neušetřila třeba ani dva tisíce mě jaksi nezajímalo. Prostě povrchní… Jasně, dnes si dopřeju kvalitní kosmetiku a oblečení, ale jen to, co opravdu potřebuji a využívám. Jeden pudr, jeden krém na obličej, řasenka. Pro příklad…
Vše jsme si museli s přítelem vybojovat, postavení v práci, auto, vlastní bydlení… a jsem ráda za vše co máme. Adoptovali jsme psa a fretku z útulku, nikdy by mě nenapadlo na domácí mazlení kupovat vyšlechtěné zvíře, když útulky praskají ve švech a mohu tak alespoň jednomu tvorečku pomoci zažít něco hezkého. Známí mi pak řeknou, že zvíře z útulku rozhodně nikdy, nebo se vysměje…Obecně hodně se interesuji do charit. Ať už zvířata, nebo lidem. Nenapadlo by mě někoho odsuzovat, člověk nikdy neví, čím si ten druhý prošel…A pak vidím, že spousta lidí neví do čeho už investovat a kupuje si kraviny, kterými se následně chlubí na všech sociálních sítích, aniž by někdy na něco přispěla, nebo pomohla v nouzi…
A to je to jakým směrem se dnes vše ubírá. Co je pro lidi důležité. Jak (a proč proboha) moc jim záleží na online prezentaci svého života. Má kamarádka nemůže za boha udržet vážný vztah i když vím, že by chtěla. A proto mi třeba jen tak píše, že si byla zlepšit náladu a utratila 50k za oblečení a hračky pro sebe, nevím, jestli je to chlubení, pro mě to váhu nemá… ale v závěru se snaží vypadat šťastně a nezávisle na oko, i když jí živí rodiče a cítí se osamnělá…a mohla bych pokračovat.
Přijde mi, že se úplně vytrácí ty pravé hodnoty - láska, ochota pomoci, upřímnost… a tak otevírání diskuzi, jak to cítíte vy. : :kytka:
Díky za názor a hezký večer!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1337
9.2.20 20:53

Prošla jsem něčím hodně podobným, myslím to „sebeuvědomění“… Jo a taky máme psy z útulku (Troja) a fretky z útulku (z útulku Boleslav :-)).
Přeji samé pozitivní příspěvky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 20:54

Fretky forever :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9815

Ne, já si fakt nemyslím, že se vytrácí pravé hodnoty. Lidé pomáhají, pomáhají nezištně, kdykoliv se kdekoliv vyskytne problém, do pár dnů se sejde spousta nezištné pomoci od cizích lidí po celé republice. Láska stále je. Upřímností, nevím úplně co myslíš. Nicméně ne, nevidím to v černých barvách jako ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Pajik 76 píše:
Prošla jsem něčím hodně podobným, myslím to „sebeuvědomění“… Jo a taky máme psy z útulku (Troja) a fretky z útulku (z útulku Boleslav :-)).
Přeji samé pozitivní příspěvky.

Juuu z útulku Boleslav máme taky! :-)
Na jednu stranu je to fajn, na druhou si připadám jak podivín… :nevim: A tak proto asi ten příspěvek… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
4333
9.2.20 20:57
@Anonymní píše:
Juuu z útulku Boleslav máme taky! :-)
Na jednu stranu je to fajn, na druhou si připadám jak podivín… :nevim: A tak proto asi ten příspěvek… :think:

Jak se snáší fretka a pes?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17627
9.2.20 20:57

Mela jsi smulu na svoji socialni bublinu. Ja takove lidi v okoli nemam, doufam, ze i me deti narazi na podobne normalni. Pravda, sport k te povrchnosti ma dost blizko. A virtualni zivot? Nemam ani facebook, ani instagram…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.20 20:58
@Božislava píše:
Jak se snáší fretka a pes?

Pes si chce hrát s každým koho potká, ale z fretky má silný respekt… :D

• Nahlásit
  • Citovat

Ahoj,
dobre zamysleni.
Libi se mi tvuj pristup, ze kdyz muzes, tak pomahas.
Zivoty jinych moc hodnotit nechci, at si kazdy zije, jak je spokojeny. Ale souhlasim, ze dost lidi buduje svuj stastny obraz, ale sami se citi smutni…
Svet je krasne spravedlivy v tom, ze skutecna radost je dostupna vsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12625

Moje ségra mi na podobnou úvahu jednou řekla: „Neřeš ostatní, řeš sebe“.
Je to myšleno tak, že vždycky se najdou lidi, kteří se chovají jako povrchní snobi, materialisti nebo prostě jinak než my. Mým cílem je žít tak, abych se za sebe nemusela stydět. A ostatní mají tu stejnou možnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
933
9.2.20 20:59

I já jsem si prošla něčím takovým. Přijde mi, že pak si člověk těch „obyčejných“ věci váží mnohem více. Ať je to střecha nad hlavou, mít co jíst… ke štěstí přeci nemusím mít velký dům, drahé auto a rozmazlovat se za desetitisíce.

V životě mi hodně lidí ublížilo a já si už od mala našla velký vztah ke zvířatům. Co si pamatuju tak rodiče měli kočky, od té doby je pořád máme. Rodiče si vzali i kočičky z útulku. A co jako. Oni za to nemohou že se narodili, nebo že skončili tam kde jsou. A za mě jsou ty zvířata snad i více vděčná.

Snad raději pomůžu zvířatům, protože ti falešní nejsou. Lidé jsou bohužel ti zlí.

Občas na mě taky padne taková depka a přemýšlím nad těmito věcmi, ale s tím se bohužel nic neudělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 21:00

@Šáruší Moc krasny prispevek!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.20 21:02

Dřív možná, ale dneska už na okolí tolik nedám. Důležité je, abych se mohla podívat sama na sebe do zrcadla. Být „podepsána“ značkama není nic pro mě. Ale oblečená chodím hezký, kvůli sobě ne kvůli okolí. A ta prezentace na sítích, asi pramení z nejistoty, potřebují sebepotvrzení, obdiv a nakonec asi i tu lásku. Někteří neumí ničím zaujmout, tak pro tenhle účel použijí peníze. Pak to taky musí dát vědět světu, aby to byla úspěšná investice.
Taky máme pejska z útulku. A nemám problém kupovat věci v second handu. Mám ale štěstí na 2 výborné obchody se skvělými kousky.

• Nahlásit
  • Citovat
8383
9.2.20 21:02

Každý má jiné hranice spokojenosti ;). Někdo je spokojený v garsonce, někdo v bungalovu s velkou zahradou. Někdo nemá doma žádné zvíře, někdo od potkana až po slona. Někdo chodí v oblečení ze sekáče, někdo jedině v Gucci, někdo si dá večer k televizi krabicáka, někdo Möet,… ;). Důležité je nediktovat někomu, co je správné a co ne a žít si svůj spokojený život :srdce:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6655
9.2.20 21:03

Nemam to tak. Nasi taky nebyli nijak moc pri penezich, znackovy obleceni jsem nemela nikdy, nikdy me za to nikdo nesikanoval. Mela jsem super detstvi i dospivani, psa mam papirovyho, protoze jsem chtela konkretni plemeno, a fakt nesnasim ty pseudospasitelske kecy o chudaccich v utulku a nemoralnim chovani lidi s papirama. Obcas na nejakou charitku pridam, mam skvelou rodinu, mam skvelou zachrannou sit z pratel. Muj svet je fajn, pozitivni a dobrej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama