Reklama

Kadeřnice či kožařko, poradíte mi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Attila8 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 11:21
kadeřnice či kožařko, poradíte mi?

Hezký den,

mám problém s pokožkou hlavy a zatím mi nikdo nijak neporadil, mám jemné vlasy, které se velmi rychle mastí, ale po umytí mám na pokožce hlavy jeden velký plást uschlé kůže :( nejde ani tak o to že se mi z hlavy sype skoro mouka, ale o to že to i celkem svědí, jak je kůže vysušená, ta se samozřejmě logicky začne bránit a produkovat maz a tím se mi rychle zamastí i vlasy, snažím se umývat si hlavo co druhý den, když jsem doma, vydržím si vlasy nemýt i tři nebo 4 dny, ale vypadám jak politá olejem. šampony typu handandshoudres nebo jak se to píše, nezabírají, momentálně jsem vyzkoušela šechny možné, schaumu, syoss, elseve, garnier, nivea, dove, prostě všechny co jsou k dostání až jsem skončila na klasických heřmánek a březový, klasický český šampon z českých bylin, hlava tolik nesvědí ale suchost a následná mastnota se opakují, co dělat :( díky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9594 příspěvků 08.02.17 11:24

Dojdi si na kožní - tohle muze byt klidně nějaká forma ekzemu. Na dálku nikdo neposoudi. Jinak doporučuji sampony z lékárny, jistě ti poradi.

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 08.02.17 11:28
@Attila8 píše:
Hezký den,mám problém s pokožkou hlavy a zatím mi nikdo nijak neporadil, mám jemné vlasy, které se velmi rychle mastí, ale po umytí mám na pokožce hlavy jeden velký plást uschlé kůže :( nejde ani tak o to že se mi z hlavy sype skoro mouka, ale o to že to i celkem svědí, jak je kůže vysušená, ta se samozřejmě logicky začne bránit a produkovat maz a tím se mi rychle zamastí i vlasy, snažím se umývat si hlavo co druhý den, když jsem doma, vydržím si vlasy nemýt i tři nebo 4 dny, ale vypadám jak politá olejem. šampony typu handandshoudres nebo jak se to píše, nezabírají, momentálně jsem vyzkoušela šechny možné, schaumu, syoss, elseve, garnier, nivea, dove, prostě všechny co jsou k dostání až jsem skončila na klasických heřmánek a březový, klasický český šampon z českých bylin, hlava tolik nesvědí ale suchost a následná mastnota se opakují, co dělat :( díky.

Koukni na seboreu, je to dermatitida hlavy. Seboroická dermatitida.

Eveelin
Echt Kelišová 9661 příspěvků 08.02.17 11:28

@Attila8 myslím, že drogerkové šampony nejsou žádný zázrak, ať už slibují cokoliv… Zkusila byl si nechat doporučit kvalitní šampon v lékárně, případně bych si tam koupila šampon pro děti - ten by neměl dráždit pokožku a určitě bych se objednala na kožní.

Attila8 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 11:32

A eucerin někdo z vás zkoušel?

Moniňoň
Závislačka 4465 příspěvků 08.02.17 11:39
@Attila8 píše:
Hezký den,mám problém s pokožkou hlavy a zatím mi nikdo nijak neporadil, mám jemné vlasy, které se velmi rychle mastí, ale po umytí mám na pokožce hlavy jeden velký plást uschlé kůže :( nejde ani tak o to že se mi z hlavy sype skoro mouka, ale o to že to i celkem svědí, jak je kůže vysušená, ta se samozřejmě logicky začne bránit a produkovat maz a tím se mi rychle zamastí i vlasy, snažím se umývat si hlavo co druhý den, když jsem doma, vydržím si vlasy nemýt i tři nebo 4 dny, ale vypadám jak politá olejem. šampony typu handandshoudres nebo jak se to píše, nezabírají, momentálně jsem vyzkoušela šechny možné, schaumu, syoss, elseve, garnier, nivea, dove, prostě všechny co jsou k dostání až jsem skončila na klasických heřmánek a březový, klasický český šampon z českých bylin, hlava tolik nesvědí ale suchost a následná mastnota se opakují, co dělat :( díky.

Mě tohle delaly sulfaty v samponech

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 08.02.17 11:40

@Attila8 vypadá to na seboreu, zkusila bych nějaký šampón právě na seboreu, klidně i ten pro novorozence ;)

Moniňoň
Závislačka 4465 příspěvků 08.02.17 11:41
@Eveelin píše:
@Attila8 myslím, že drogerkové šampony nejsou žádný zázrak, ať už slibují cokoliv… Zkusila byl si nechat doporučit kvalitní šampon v lékárně, případně bych si tam koupila šampon pro děti - ten by neměl dráždit pokožku a určitě bych se objednala na kožní.

Záleží na složení a lékárna neni zarukou, složení je většinou dost podobny. Sampony, co popsala zakladatelka jsou jedny z nejagresivnej­sich. Zkus alverde na citlivou pokožkou. Me to dost sklidnil. Mela jsem uz krvavý strupy a mam to ze sulfatu, ktery vysusuji, jako prase a vlasy se stejně pak mastí mnohem vic

monicka1990
Povídálka 12 příspěvků 08.02.17 11:43

Takhle bych řekla, že by to mohla být seborea, určitě bych navštívila kožaře, ať na to mrkne, jinak můžeš zkusit šampony, bez silikonu, silikony ucpávají vlasové folikuly a proto tě svědí a olupuje hlava, já vím o čem mluvím sama tím trpím, nejlepší je zajít do lékárny a poptat se na nějaký šampony jako sebaclair nebo od vichy dercos. Šamponům z drogérky se vyhni, ty jsou dobrý tak pro lidi co nemají žádné problémy. Jinak další rada nedávat, žádné vlasové masky, kondicionéry až na pokožku hlavy, jen do délek, To samé platí o laku na vlasy aj…

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 11:43
@Attila8 píše:
A eucerin někdo z vás zkoušel?

Ano mám podobný problém jako ty, problém je že si to vždy vše zvyklí na každý šampon a navíc se mi to pravidelně transformuje.

Takže prvně mi pomáhal Eucerin sampon na suché lupy (ony to byly suché plochy a rychle se mastily vlasy plus byla místa kde to suché nebylo a šílené to svědilo, celkové se to nějak slilo) takže prvně pomáhal, pak jsem jednou vzala na mastné a mohla jsem se uskrabat, málem jsem se zbláznila, vlasy mastné a pokožka suchá a svědilo a svědilo. Po tomto Eucerin už nezabral.

Vichi na lupy taky zabral, ale méně než E. V mi totiž přišel agresivnejsi.

Teď jsem na Nizoralu a střídám to od Biodermy s jakýmsi úplně obyčejným šamponem. Dosáhla jsem toho, že se mi třeba pět šest dní nemastí vlasy, ale lupy jsou. Dokud nesvedi, neresim.

Co zabralo na 100% nemít stres, pak hlava nesvedi a já se nedrapu do krve. A ještě mi na to zabírá mořský vzduch nebo celkove změna klimatu, jakmile odletim, jsem v pohodě.

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 11:49

Zakladatelko moje dcera měla stejný problém. Kupuju jí https://www.lekarnalancier.cz/…jemny-sampon
Krusta se po nějaké době ztratí a hlava nesvědí.
Pak jsme ještě měli takový ale modrý, ale bohužel si nedokážu vzpomenout na název. Ten stál přes 300 kč a účinkoval ještě lépe. Snad si vzpomenu.
Dbej na opravdu šetrné mytí a důkladné vymytí. Nepoužívej žádné patlámo patlámo do vlasů. Nechej pokožku uzdravit a potom můžeš třeba do konečků přidat kondicionér, jestli máš dlouhé. Jinak ani to. Méně znamená více v tomto případě.
Umývám dvakrát, a pokaždé nechám chvilku působit a přitom masíruju pokožku hlavy. Malá to miluje :jazyk:

monicka1990
Povídálka 12 příspěvků 08.02.17 11:52

https://www.youtube.com/watch?… jinak mrkni a toto video je celkem poučné a ségra právě chodí k tomuhle trichologovi do salonu v Praze a strašně jí to pomohlo na tu seboreu.

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 11:53

@Saatine souhlasím s tebou, stres je spouštěčem takovzchto trablů. A dceři i na dovolené zmizí akné. Moře a slunce a duševní pohoda…co víc si přát. Doufám, že se bude dobře učit a nebude se muset ani vracet :jazyk: :jazyk: :jazyk: :mavam: :mavam: :mavam:

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 12:02
@kdochcekam píše:
@Saatine souhlasím s tebou, stres je spouštěčem takovzchto trablů. A dceři i na dovolené zmizí akné. Moře a slunce a duševní pohoda…co víc si přát. Doufám, že se bude dobře učit a nebude se muset ani vracet :jazyk: :jazyk: :jazyk: :mavam: :mavam: :mavam:

Jen se toho stresu skrze práci a studium blbě zbavuje :/ člověk si ani neuvědomí, že je ve stresu, až to tělo si pak houknete.

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 43 inzerátů 08.02.17 12:20

Určitě je objednej na kožní. Raději hned, čekací lhůty jsou hrozné. Já měla zase před mnoha lety stroupky v hlavě, které mi krvácely. Co mi dala kožařka nezabralo. Myslím, že je to spíš o zkoušení. Měla jsem štěstí, účinkoval mi šampon se sírou z lékárny. Smrděl, ale po druhém mytí jsem měla pokoj.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama