Jak být kadeřnicí po gymnáziu?

22.12.18 21:08

Kadeřnice po gymnáziu

Ahoj holky, mám takový hloupý dotaz, další rok bych chtěla nastoupit na gymnázium v našem městě, nicméně už od malá uvažuji o kariéře kadeřnice :oops:. Jen bych si chtěla zeptat, jestli se dá udělat nějaký kurz, nebo nástavba, abych mohla i bez absolvování čtyřletého oboru, případně nějaká nástavba. Máte někdo podobné zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1351
22.12.18 21:12

@pampelii ahoj, dá se. Lze udělat rekvalifikační kurz. Kamarád má obchodní, dělal všechno možné a teď ve skoro 28 udělal kurz a dělá kadeřníka nakonec. A je spokojený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15126
22.12.18 21:21

Dá se udělat kurz, ale přide mi škoda mít gympl a pak jít dělat kadeřnici. Proč nejdeš prostě na obor kadeřník, bývá to 3 letý obor a pak si neuděláš nástavbu na to??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.18 21:55

A k čemu ti bude gympl? Nebylo by lepší jít rovnou na kadeřnici?:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.18 22:26

Osobně bych vystudovala gymnázium a pak si udělala zkrácený jednoletý obor kadeřník, kde dostaneš klasický výuční list. Podle mě je to lepší řešení než nějaký rekvalifikační kurz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.18 23:05

@Travelerka
Děkuju, poohlédnu se po něčem v okolí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.18 23:59

Jde to studovat jen na pár školách. Já mám nejblíž Vizovice. Výhoda je, že když už máš maturitu ze střední školy, v tom jednoletém oboru už se spousta obecných předmětů znovu nedělá. Učí se hlavně ty specializované a praxe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2955
23.12.18 00:17
@Travelerka píše:
Osobně bych vystudovala gymnázium a pak si udělala zkrácený jednoletý obor kadeřník, kde dostaneš klasický výuční list. Podle mě je to lepší řešení než nějaký rekvalifikační kurz.
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama